3 sposoby na poprawienie osiągów silnika

Niezależny serwis ford Chorzów

Każdy kierowca by chciał, aby silnik w jego samochodzie był silniejszy i miał lepsze osiągi. Prawda jest jednak taka, że większość kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że te marzenia można spełnić i to na wiele różnych sposobów. W takich miejscach, jak niezależny serwis ford Chorzów profesjonaliści znają sposoby na to, aby twój silnik mógł więcej. A jakie dokładnie to są sposoby? Na co możesz sobie pozwolić, jeżeli chcesz mieć silnik, który po prostu lepiej pracuje?

 

Poprawa osiągów silnika – 3 sposoby

Jakie to są zatem sposoby, aby poprawić osiągi silników. Co polecają specjaliści z serwisu ford z Chorzowa? Przede wszystkim dwie dość znane metody, to tuning mechaniczny oraz elektroniczny. Jakie są więc wszystkie metody na poprawę osiągów twojego silnika?

serwisu ford z ChorzowaPo pierwsze chiptuning, czyli wspomniany już wcześniej elektroniczny tuning silnika. Jest on zdecydowanie prostszą i łatwiejszą do wykonania formą poprawienia osiągów silnika. Dokonuje się tego za pomocą modyfikacji fabrycznego oprogramowania sterującego. Taką proceduje wykonują profesjonaliści w serwisach nieautoryzowanych. Znają się na tym, co robią, więc są w stanie wykonać taką procedurę poprawnie. Oczywiście nie jest to tani zabieg, koszt jego może dochodzić nawet do około 1000 zł, jednak jeżeli komuś zależy na tym, aby mieć lepszy silnik, to jest to znacznie tańsza opcja od kupna nowego. A warto wiedzieć, że chiptuning zwiększa osiągi silnika aż o 20-35%!

Drugim sposobem na poprawienie osiągów silnika, jest tuning mechaniczny. Jest to opcja bardziej budżetowa od tuningu elektrycznego, a na czym dokładnie polega? Jest to najmniej inwazyjna metoda z wszystkich tutaj przedstawionych, ponieważ polega po prostu na zastosowaniu sportowego filtra powietrza. Dzięki tej zmianie, powietrze będzie znacznie lepiej przepływać do silnika, dzięki czemu sam silnik będzie w stanie lepiej pracować, bo będzie lepiej schładzany. Oczywiście ten rodzaj tuningu także musiałby zostać wprowadzony przez specjalistów, którzy znają się na rzeczy.

Trzecim i ostatnim sposobem na to, aby poprawić osiągi silnika jest power box. To jest również metoda elektroniczna, polegająca na założenie pomiędzy układ wytryskowy i moduł sterujący pudełka wielkości karty do gry, w którym zawarty jest układ elektroniczny. Dzięki temu pudełku zmienia się dawka paliwowa, która jest wtłaczana do silnika. Jak bardzo podnosi on wydajność silnika? Cóż, nawet o 15-20%! Zdecydowanie jest więc to opcja, nad którą warto się zastanowić!

Po co poprawiać osiągi silnika?

Niezależny serwis ford ChorzówCzęsto przy kupowaniu samochodu nie zwraca się uwagi na to, jakie osiągi wyciąga silnik. Wielu osobom na samym początku przygody z nowym autem, wcale nie jest potrzebny dobry silnik, który ma duże osiągi. Jednak z czasem to się zmienia i człowiekowi przestaje wystarczać ta moc silnika, jaką ma ich samochód. Jednak zamiast kupować nowy samochód, warto właśnie mechanicznie lub elektronicznie poprawić osiągi silnika przy pomocy niezależnego serwisu forda w Chorzowie. Jak widać, można to zrobić na wiele różnych sposobów, z których jedne dają lepsze wyniki, a inne nieco mniej. Jednak istnieje całkiem spory wybór sposobów na poprawę osiągów silnika swojego auta i każdy kierowca znajdzie coś dla siebie, co będzie mu pasować. Ważne aby metoda była skuteczna i prowadziła do konkretnych efektów.