Blogi dla kobiet

teksty na bloga

W ostatnich latach coraz większa moda pojawiła się na zakładanie bloga. W zasadzie dobrze, bo młodzież ma zajęcie i nie tylko młodzież. Blog stał się miejscem zrzeszającym ludzi o podobnym myśleniu, którzy wyrażają opinie na najróżniejsze tematy.

Tematyka blogów

Teksty na blogi są najróżniejsze. Wszystko zależy od zapatrywań i zainteresowań blogera czy blogerki. Ważne, aby pisać na tematy, którymi się dana osoba interesuje i w których jest w jakimś stopniu obeznana, albo rzeczywiście jest przekonana do takiego punktu widzenia.

Dlaczego? Ponieważ prawie po każdym tekście może pojawić się lawinowy odzew, często osób całkowicie nie zgadzających się z przedstawioną opinią. Zaczyna się tworzyć pewnego rodzaju dyskusja (jednak czy można nazwać takie coś dyskusją?). Chcąc wyjść z niej z twarzą dobrze jest pokazać, że ma się pojęcie o tym o czym się pisało, że ma się w kieszeni cały arsenał argumentów i kontrargumentów.

Ano właśnie, pisząc teksty na blogi dobrze jest zawsze uwzględnić w nich wszystko to, co może zostać poruszone w ewentualnej, późniejszej dyskusji. Wtedy można ograniczyć się do odsyłania z powrotem do treści, albo cytowania słów, które zostały już wcześniej napisane. Nie powinno pisać się o tym, do czego nie jest się w stu procentach przekonanym. Osoby czytające tekst od razu będą w stanie to wychwycić i wykorzystać poruszając bardzo drażliwe kwestie w komentarzach.

teksty na blogaI w tym momencie dobrze jest też podkreślić, że nie ma sensu pisania zbyt drażliwych tematycznie tekstów na blogi. Blog nie ma bowiem dzielić i doprowadzać do szewskiej pasji osób czytających. Ma to być miejsce dzielenia się swoimi przemyśleniami, na przykład z dnia poprzedniego. W tym miejscu powstaje właśnie pytanie, po co w ogóle zakłada się bloga? Wygląda bowiem na to, że w celu podzielenia się własnymi opiniami. A czy nie można tego robić, tak jak robiło się przez lata, czyli na najróżniejszych spotkaniach rodzinnych czy z przyjaciółmi? Niestety mogłoby to być mocno utrudnione z tego względu, że życie towarzyskie w obecnych czasach zostało mocno zaniedbane. Dziś zwyczaje, które były kiedyś, zostały przeniesione do świata wirtualnego. To tam ludzie wymieniają się wiadomościami, opiniami; tam toczą się burzliwe dyskusje na dane tematy. Tam dzielą się radościami i smutkami. Jedynym problemem wirtualnego życia jest to, że więzi międzyludzkie słabną.

Relacje

Internet czy komputer nie jednoczą ludzi – robi to natomiast kontakt osobisty. Nie chodzi o to, by stwierdzić, że pisanie tekstów na bloga jest czymś złym, albo niewłaściwym- zdecydowanie nie, ale mając możliwość kontaktu osobistego, powinno raczej z niego się korzystać niż spędzając godziny przed ekranem komputera i tworząc nowe teksty na blogi. Nie ma w tym nic złego, ale dobrze by było, aby nie pochłaniała ta czynność całego wolnego czasu, który mógłby zostać przeznaczony albo na spotkanie rodzinne, albo na wyjście na kręgle z przyjaciółmi. Sposobów na spędzenie czasu jest całe mnóstwo, a potem na blogu można podzielić się radościami i przemyśleniami z tak spędzonego dnia.