Chudnij zdrowo i bez efektu jojo

Dieta dla kobiety

Diety …diety… każda kobieta chyba miała z nimi choć raz w życiu do czynienia. Nie każda ma swobodną możliwość posiadania pięknej smukłej sylwetki, stąd też próby oczyszczania i odchudzania organizmów. Dieta makrobiotyczna jest chyba jedną z najstarszych diet, jest bardzo skuteczna bo pozwala zgubić nawet pięć kilo w dwa tygodnie, ale musi być stosowana prawidłowo. Jeśli nie stosuje się jej prawidłowo można przysporzyć sobie więcej kłopotów niż korzyści. Szybko chudnąć nie znaczy chudnąć w chorobie, dlatego trzeba w tej diecie uważać aby nie wpaść w anemię, odżywiać się zgodnie z zaleceniami i zdrowo. Prawidłowe odżywianie to nie spożywanie chemicznych produktów i suplementów diety.

Jak rozsądnie podejść do nowej diety?

Trzeba pamiętać o tym, że nawet dziesięć kilogramów mniej nie doda witalności i urody jeśli ucierpi na tym zdrowie. Wszystko zatem musi być robione z głową i rozsądkiem. Należy wiedzieć, że dieta makrobiotyczna nie nadaje się dla osób cierpiących na niektóre schorzenia. Podstawowymi przeciwwskazaniami do stosowania tej diety są na przykład osteoporoza lub choroby serca. Stosowanie diet zawsze powinno być poprzedzone wizytą u dietetyka lub lekarza. Wówczas ma się pewność, że nie zaszkodzi się sobie w sposób nie świadomy. Oczywiście jak w każdej diecie tak i w tej, obok dobrego żywienia zdrową żywnością niezbędny jest ruch na świeżym powietrzu.

Złudnym jest myślenie, że dzięki mniejszym porcją jedzenia lub dzięki samym głodówkom, schudnie się bardzo dużo w małym czasie. Bez sportu i jakiejkolwiek rekreacji żadna dieta nie przyniesie dobrych i długotrwałych efektów. Nawet jeśli uda się schudnąć, to istnieje ryzyko, że w najbliższym czasie przytyje się jeszcze raz tyle mając po prostu „efekt jojo”. Składniki diety makro są bardzo prostymi i codziennymi składnikami, lecz cała tajemnica leży w przygotowywaniu potraw, a bliżej w wydobywaniu z nich niezbędnej organizmowi energii.

Każdy stara się zdrowo odżywiać, w końcu od tego zależy zdrowie i witalność. Zdrowa żywność jest czymś co poszukuje większość ludzi, samodzielnie uprawia i spożywa. Coraz więcej osób poszukuje żywności, warzyw i owoców, które nie są nafaszerowane chemią i wszelkimi ulepszaczami. Żywność ekologiczna zapewnia dobre funkcjonowanie organizmu ale także dobre samopoczucie i siły. Aby żywność była naprawdę ekologiczna należy wyeliminować wszelkie  nawozy sztuczne. Często bez nawozów ma się mniejsze uprawy, mniej okazałe ale za to w stu procentach zdrowe i smaczniejsze. Każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie czego szuka w żywności, tego aby były okazalsze czy tego aby były bezpieczne dla organizmu.

Która dieta jest zdrowa

Jeśli myśli się o zastosowaniu diety, warto byłoby postarać się o stały dostęp do zdrowej żywności. Makrobiotyczne odchudzanie się jest jednym z drastyczniejszych metod odchudzania, a jeśli do tego będzie bogata w żywność bez wartości naszpikowaną chemią, z pewnością nic dobrego dla organizmu nie wniesie. Coraz większy nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie i to fantastyczna nowina dla zdrowia każdego człowieka. Nowym pomysłem na odchudzanie jest suplement piperyna – według testów jego skuteczność, w walce z utratą od 3 do 5 kg pierwszego miesiąca wynosi aż 82%!

Ochrona środowiska, społeczeństwa i ogólnego zdrowia wszystkich, jest obecnie bardzo popularnym tematem i wdrażanym działaniem. Za zdrową żywność trzeba dużo więcej zapłacić niż za żywność na przykład dyskontową. Wiele osób kręci nosem, jednak warto pomyśleć o tym, że lepiej jest zapobiegać chorobom ( żywiąc się racjonalnie), niż po latach walczyć z poważnymi chorobami, powstałymi w dużej mierze przez żywienie sztucznym jedzeniem. Im zdrowiej odżywia się organizm, tym większe ma siły do walki z infekcjami i chorobami.