Coś dla właścicieli psów

W Polsce stale rośnie liczba zarejestrowanych psów. Szczególnie „modne” czy też mówiąc ładniej popularne jest posiadanie rasowych i nie rzadko egzotycznych psów. Najlepszym tego dowodem jest znaczny wzrost populacji Yorków w Polsce uchodzących za psy bardzo przyjacielskie. Niestety właściciele psów często zapominają, że poza niewątpliwej przyjemności z obcowania z czworonogami takie zwierze to także obowiązki. Szkoda, bo gdyby nie większa świadomość w tym temacie może inni ludzie łaskawiej spoglądaliby na niektórych właścicieli psów.

Pies też ma swoje potrzeby

Wracając do tematu trzeba powiedzieć, że psy może nie są zbyt wymagającymi zwierzętami co nie znaczy, że nie absorbują czasu właściciela. I poza oczywistymi potrzebami nakarmienia czy też odwiedzania weterynarza kiedy zajdzie taka potrzeba wymienić można między innymi długie spacery, które świetnie wpływają na zdrowie i kondycję psów. Co więcej – niektóre gatunki potrzebują codziennie długich spacerów. Tak wielkie wymagania czasami nie są do udźwignięcia przez właściciela, który pochopnie podjął decyzję o posiadania takiego pupila. Niestety prowadzi to do sytuacji w których potrzeby psów nie są zaspokajane i czworonóg zamiast dobrze się rozwijać popada w choroby i czuje się nieszczęśliwy. Dlatego szczególnie warto zwrócić uwagę na odpowiednią ilość ruchu dla zwierzaków, szczególnie pewnych ras uznawanych jako za takie, które bardzo lubią biegać. Jeśli już wiemy, że nasz pupil uwielbia spacery to najlepiej wyznaczyć sobie stałe godziny podczas dnia w których zapewnimy naszemu psu towarzysza spacerów.

psy

Spacer z psem podstawą higieny

Kiedy już jesteśmy z czworonogiem musimy zdać sobie sprawę, że z pewnością nasz pupil będzie chciał załatwić swoje podstawowe potrzeby fizjologiczne. O ile siku to zazwyczaj tylko niewinne zawilgocenie pobliskiego murka czy drzewa tak psia kupa to większa sprawa. I dosłownie i w przenośni. Niestety ale jakby nie patrzeć kupa psa to problem jego właściciela. I to obecnie starają się uświadomić właścicielom psów lokalne władze, które inwestują w stacje na psie odchody. Takie pojemniki ze specjalnym koszem i zestawem rękawiczek a także woreczków to widok coraz częściej spotykany w wielu miejscach w kraju. Takie stacje to wykonane najczęściej z metalu (chociaż zdarzają się także takie wykonane z tworzywa sztucznego) urządzenia, które już na stałe wpisują się w wiele skwerów i parków. Nie są one skomplikowane w obsłudze a ich duża dostępną powoduje, że obecnie mają one bardzo duży wpływ na zachowanie porządku i czystości w najbliższym otoczeniu ludzi. Stacje takie są dostępne w wielu sklepach z urządzeniami przestrzeni publicznej jednak my jako obywatele nie mamy obowiązku ich kupować. To spoczywa w gestii lokalnych władz, które powinny rozmieszczać takie stacje na trasach tłumnie odwiedzanych przez spacerowiczów z psami. Do nich należy jednak obowiązek korzystania z tego ułatwienia – nic nie zwalania bowiem nas z obowiązku sprzątania po psie. Czy to mały kundel czy rasowy Doberman wszyscy muszą pogodzić się z tym, że pies jako istota żywa ma swoje potrzeby i my musimy stworzyć dobre warunki do ich załatwiania nie wpływając przy tym na innych. A stacje na psie odchody wydają się idealnie wpisywać w tą filozofię.

Więcej o takich woreczkach na stronie Psipakiet.pl <<<