Czy okna drewniane są korzystne przy budowie domu?

Budując dom musimy mierzyć się z niezliczoną ilością wyzwań i decyzji do podjęcia. Wylanie fundamentów czy postawienie murów, to przecież dopiero początek. Gdy przyjdzie nam decydować o elementach wykończeniowych, takich jak dachówka, drzwi czy okna – musimy przemyśleć całość tak, by wszystko razem stanowiło spójną całość. W zależności od tego czy chcemy mieć dom nowoczesny, stylowy czy w stylu retro, wszystko musi być odpowiednio dopasowane.

Gdy przyjdzie jednak do wyboru okien, zdecydować możemy się zarówno na klasyczne, standardowe okna plastikowe, jak i drewniane. O ile te pierwsze są bardzo popularne, o tyle te drugie stanowią rzadszy wybór. Być może dzieje się tak dlatego, że większość osób obawia się ich obniżonej funkcjonalności. Zupełnie niepotrzebnie! Drewniane okna mają bowiem więcej zalet, niż mogłoby nam się wydawać. Przejdźmy jednak do szczegółów…

Czy okna drewniane są korzystne przy budowie domu?

Z pewnością tak! Świadczy o tym cały szereg zalet, które za ich wyborem przemawiają.
Po pierwsze, drewniane okna dostępne są bowiem w całej gamie modeli i wzorów do wyboru. Co więcej, takowe można zamówić według indywidualnego projektu. To sprawia, że dzięki nim spełnić możemy praktycznie każde marzenie w zakresie budownictwa. Takie okna mogą być zarówno malowane, rzeźbione, jak i lakierowane. Wszystko w zależności od naszych potrzeb, oczekiwań i i gustu.

Poza tym, drewniane okna kojarzą się z wyższą jakością. I nic w tym dziwnego. Drewno, to materiał luksusowy i szlachetny. Posiadając takie wykończenie, nasz dom z całą pewnością nabierze charakteru. Co więcej, drewniane okna, to również gwarancja niskiego przenikania ciepła, szczelności i wygłuszenia dźwięków z zewnątrz. A w przypadku ich uszkodzenia, naprawa jest szybka i łatwa. Przy odpowiedniej pielęgnacji, trwałość takich produktów osiąga nawet 150 lat!

Decydując się na drewniane okna, musimy jednak znaleźć producenta, który stanie na wysokości zadania. Takowe modele wymagają bowiem szczególnej uwagi i przemyślanego projektu. Wybór nie może być tu przypadkowy. Musimy postawić na firmę rzetelną, terminową i odznaczającą się produktami z najwyższej półki.

Producent okien drewnianych

Wyjątkowe rozwiązania z zakresu stolarki okiennej proponuje na przykład firma HALUPCZOK-STOLARSTWO. Przygotowane okna powstają tutaj z połączenia nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów. Wybierać możemy bowiem spośród wyselekcjowanych gatunków drewna, między innymi sosny, meranti czy dębu.

A dzięki zastosowaniu szyb i okuć utrudniających włamanie, mamy pewność bezpieczeństwa. Zwiększony komfort codziennego życia, to w końcu podstawa. Co więcej, specjalna oferta obejmuje zarówno okna do pokoju dziecięcego, do pokoju biurowego czy innych pomieszczeń specjalnego przeznaczenia.

W dużym skrócie – producent oferuje nam wyjątkowe okna i doradztwo na każdym etapie realizacji zlecenia. Od projektu, po sam montaż. W ofercie daje do wyboru między innymi: okna IV 68 mm Standardline z szybami zespolonymi, jednokomorowymi, okna IV 78 mm Energoline z szybami zespolonymi, dwukomorowymi i okna IV 92 mm Passiveline z szybami zespolonymi dwukomorowymi. No i oczywiście okna w stylu retro. A więc ponadczasową klasykę.

Tak naprawdę jednak, wszystkie drewniane okna producenta mogą zostać wykonane w profilu klasycznym retro. Wyposażone są wtedy w okapnik drewniany i ozdobne elementy odtworzeniowe.
A wszystko według projektu, który zgodny jest z wizją konserwatora zabytków czy projektanta.