Dlaczego duża część rolników używa traktorów Ursus?

części do ursus c360

Nowoczesne gospodarstwa rolnicze wyposażone są w innowacyjne maszyny, które znacznie usprawniają pracę i umożliwiają lepsze plony i działalność na znacznie szerszą skalę niż kiedyś. W żadnym gospodarstwie nie może zabraknąć odpowiednich kombajnów, opryskiwaczy, pługów oraz przede wszystkim traktorów. Wśród tych ostatnich od kilku lat znowu królują pojazdy marki Ursus. Dlaczego tak się dzieje i co wpływa na popularność tej marki wśród rolników?

Ursus – legenda z wieloletnią tradycją i licznymi zawirowaniami

Marka Ursus powstała w 1893 roku. Początkowo była to fabryka, która zajmowała się produkcją silników. Po kilkudziesięciu latach działania przedsiębiorstwo znalazło się w poważnych kłopotach finansowych. Sprawiło to, że firma została przejęta przez państwo. Do roku 1939 głównym filarem działalności Ursusa była produkcja czołgów i pojazdów wojskowych, a także autobusów o różnym przeznaczeniu. Pojazdy wyprodukowane przez tę markę były ważnym elementem wojennego frontu.

Po wojnie spółka przeszła kolejne przekształcenie i rozpoczęła produkcję ciągników i pojazdów rolniczych. Ta działalność kontynuowana jest do dziś. Ze względu na swój wieloletni staż działalności Ursus to marka, która w Polskim rolnictwie jest obecna od dawna i stanowi swego rodzaju symbol. Ciągniki z logo tej firmy są legendą, którą pamiętają jeszcze rolnicy, którzy większość prac w polu musieli wykonywać samodzielnie i ręcznie, bez pomocy nowoczesnych i ułatwiających działalność w polu maszyn.

Przez lata Ursus przeżywał swoje wzloty i upadki. W latach 90. fabryka chyliła się ku upadkowi, a jej sytuacji nie poprawiali kolejni inwestorzy zarówno polscy, jak i zagraniczni ani reformatorzy rządowi, którzy próbowali na różne, mniej lub bardziej trafione, sposoby odbudować polską potęgę. Sytuacja uległa znacznej poprawie dopiero w 2011 roku. Od tego czasu Ursus na nowo liczy się w branży. Wzrosła sprzedaż części do ciągników Ursus C-360 oraz innych modeli od tej marki, a także samych traktorów nowej generacji.

części do traktorów

Prostota i zaufanie

Ciągniki oraz nowe części do traktorów Ursus cieszą się ogromną popularnością wśród rolników nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. W roku 2016 ciągniki rolnicze tej marki przeżyły prawdziwy renesans. Firma wprowadziła na rynek nowy model, który łączył w sobie nowoczesne rozwiązania i tradycyjną prostotę konstrukcji, która przez lata była cechą charakterystyczną marki Ursus. Produkt Polskiej firmy wyprzedził modele proponowane przez światowe marki, takie jak Zetor czy John Deere.

Nie ulega wątpliwości, że duży wpływ na ponowny sukces marki Ursus ma fakt, że polscy rolnicy to tradycjonaliści, którym zależy na używaniu rodzimych produktów i maszyn. Jednak bardzo istotną rolę odgrywa tutaj też samo podejście firmy do tworzenia ciągników. Oferowane przez markę Ursus modele są proste w swojej budowie i wykorzystują nieskomplikowane części do traktorów, ale jednocześnie dopasowane do nowoczesnych standardów. Dzięki temu nie wymagają zaawansowanej wiedzy, aby móc ich swobodnie używać podczas prac w polu oraz budzą większe zaufanie niż naszpikowane elektroniką i efektownymi gadżetami oraz udogodnieniami modele od konkurencji.

Ursus to klasyka i prostota, w której widać wieloletnie doświadczenie. To marka, która jest rozpoznawalna przez rolników zarówno starszego, jak i młodego pokolenia. Często w gospodarstwach rolniczych w Polsce, poza nowymi modelami Ursusa, można znaleźć stare modele, które są odremontowane i doprowadzone do możliwie najlepszego stanu, aby móc jeszcze przez kolejne lata służyć młodym gospodarzom. Pokazuje to doskonale, że pojazdy rolnicze tej firmy to nie tylko klasyka polskiego rolnictwa, ale również solidne wykonanie i jakość, która przetrwa wiele długich lat.