Dlaczego Polacy chętnie jadą do pracy w Holandii?

Holandia praca

Holendrzy chętnie zatrudniają Polaków zarówno do prac sezonowych jak i tymczasowych. Bardzo wiele Holendrów oferuje zatrudnienie w pracy w fabrykach, na halach produkcyjnych lub w na przykład ogrodnictwie przy zbieraniu truskawek lub uprawie tulipanów. Holendrzy uważają Polaków za rzetelnych pracowników, którzy dokładnie wykonują swoją pracę dlatego chętnie decydują się na współpracę z pośrednikami i tak wyszukują polskich pracowników, którzy następnie pracują w ich działalność.

Również sami Polacy znając sytuacja na rynku decydują się na skorzystanie z oferty jaka jest kierowana z Holandii. Z łatwością można znaleźć atrakcyjną pracę zarówno sezonową jak i pracę na stałe. Jakie zalety wiążą się z podjęciem pracy w Holandii i dlaczego tak wielu Polaków decyduję się na podjęcie pracy właśnie tam?

Atrakcyjne zarobki przyciągają Polaków

Praca w Holandii bardzo często wiąże się z możliwością osiągnięcia wysokich zarobków, które nie byłyby możliwe do uzyskania w tak krótkim czasie w Polsce. W związku z tym wielu Polaków widząc atrakcyjne stawki podejmuje się tymczasowego wyjazdu za granicę w celach zarobkowych. Najniższa krajowa w Holandii plasuje się na poziomie około 1600 € co w przeliczeniu na złotówki jest bardzo atrakcyjnym poziomem. Dodatkowo pracujący sezonowo bardzo często istnieje możliwość pracy również w weekendy- wówczas stawki są znacznie zwiększone.

Pracując już przez kilka miesięcy można zaoszczędzić sporo ilość pieniędzy dlatego tak chętnie Polacy decydują się na takie wakacyjne wyjazdy w celach zarobkowych. Jest to doskonały sposób na dorobienie się studentów lub osób, które nie mogą znaleźć zatrudnienia w Polsce, a potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Niektórzy jednak wybierają pracę na stałe, wówczas oprócz tego, że musimy spełnić spore wymagania zarówno pod względem językowym, jak i musimy posiadać odpowiednie wykształcenie.

Szeroki wybór różnorodnej pracy

Decydując się na wyjazd do Holandii możemy wybierać spośród wielu różnorodnych ofert jakie są wystawione na przykład na stronach internetowych. W zależności od preferencji możemy wybrać pracę przy uprawie roślin lub pracy w fabryce, przy  taśmach produkcyjnych. Każda osoba zainteresowana podjęciem pracy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto obecnie wielu pośredników wystawia oferty na różnorodnych stronach internetowych co sprawia, że znalezienie zatrudnienia za granicą jest wyjątkowo łatwe i wygodne.

Organizatorzy z Polski zapewniają bardzo często zarówno wyżywienie, zamieszkanie jak i wiele innych korzystnych aspektów, które sprawią że wyjazd za granicę staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Wbrew pozorom nie ma konieczności znania języka angielskiego czy holenderskiego. Pracując w organizowanych większych grupach Polaków możemy porozumiewać się z powodzeniem po polsku i ewentualne wszelkie pytania kierować do polskich organizatorów bądź koordynatorów. Jeśli mamy dodatkowo zapewnione zamieszkanie i wyżywienie tym bardziej nie musimy martwić się o brak znajomości języka. Aspekt ten będzie jedynie koniecznością w przypadku gdy zdecydujemy się na podjęcie pracy na stałe na bardziej odpowiedzialnym stanowisku.

Poszukując oferty pracy tymczasowej zazwyczaj wszystkie aspekty związane z koniecznością posiadania większych lub bardziej wyspecjalizowanych kwalifikacji będą umieszczone w ogłoszeniu. Pamiętajmy aby rekrutować jedynie na stanowiska, których wymagania spełniamy w innym przypadku i tak wszelkie braki wyjdą w trakcie procesu rekrutacyjnego. Praca w Holandii może nie tylko być sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy, ale również może być dobrym pomysłem na znalezienie znajomych poznanie nowej kultury.