Dlaczego warto wybrać chusty kółkowe?

Bliskość rodzica, zapach i ciepło, to podstawowe korzyści, jakie daje dziecku chusta kółkowa. Dodatek ten bardzo doceniają rodzice malutkich dzieci. Czy się cechuje taka chusta i dlaczego warto ją stosować?

Zalety chust kółkowych

Chusta kółkowa jest akcesorium, które powinien posiadać każdy rodzic. Jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne dla dziecka. Obecnie, coraz częściej można zauważyć rodziców (nie tylko mamy), które noszą maleństwo w ten sposób. Każde niemowlę, które waży nie więcej niż 15 kilogramów, może być noszone w chuście. Najczęściej, pociecha jest umieszczana przodem do rodzica.

Warto wymienić najważniejsze zalety, jakimi cechuje się każda chusta kółkowa. Wykorzystanie jej może być bardziej komfortowe przede wszystkim dla dziecka. Maluch znajduje się wtedy bliżej mamy lub taty – może to wpływać na jego nastrój. Chustę wiąże się najczęściej na brzuchu, przez co mama może cały czas widzieć swoje dziecko i kontrolować, co się z nim dzieje. Dziecko z kolei widząc wciąż rodzica z bliskiej odległości, czuje się bezpiecznie.

Chusta kółkowa na spacer i nie tylko

Trzeba wspomnieć również o oszczędności miejsca, jaką gwarantuje chusta. W porównaniu do wózka lub nosidełka, chusta nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu, że nie trzeba jej składać, oszczędzamy również czas. Poza tym, chusty kółkowe są bardzo proste do zawiązania. Należy jedynie przeciągnąć chustę przez kółko i dopasować do siebie. Następnie umieszczamy w niej malucha i dociągamy materiał. To proste rozwiązanie jest coraz bardziej doceniane przez młodych rodziców. Chusta sprawdza się również w przypadku, gdy para posiada kilkoro dzieci.

Wiele mam, podczas spacerów, nosi maleństwo w chuście, podczas gry drugie dziecko prowadzone jest w wózku. Dzieci szybko przyzwyczają się do takich chust – każde niemowlę jest o wiele bardziej spokojne, jeśli przebywa blisko mamy i jest do niej przytulone.

W większości przypadków, maluchy są noszone na brzuchu, przodem do rodzica. Niektóre osoby preferują noszenie dziecka na plecach lub na biodrze. W chuście można nosić dzieci już od pierwszych dni ich życia.

Oprócz tego, że można wygodnie przemieszczać się z dzieckiem i chodzić z nim na spacery, dodatek ten pozwala nam wykonać wiele czynności obiema rękami w wygodny sposób. Wykonywanie podstawowych czynności w domu, wyjście na zakupy, odwiedziny u znajomych czy spacer z psem, nie będą męczące dzięki stosowaniu chusty. Poza tym, nadaje się ona doskonale do usypiania dziecka.

Chusta kółkowa wysokiej jakości

Z racji tego, iż w chuście nosi się malutkie dzieci, muszą one cechować się także wysoką jakością. Materiał, z jakiego wykonywane są takie chusty, są certyfikowane. Tkaniny są miękkie, nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Najczęściej spotykane materiały w przypadku chust, to żakard.

Istotne jest także umiejętne wiązanie chusty – przed jej założeniem, należy odwrócić krawędź chusty. Skręt musi znajdować na łopatkach, żeby nie obciążać kręgosłupa osoby noszącej. Oprócz tego, nóżki dziecka są ułożone symetrycznie. Wiązanie chusty kółkowej jest jednak bardzo proste – można się go nauczyć w szybki sposób.

Kolorystyka jest bardzo bogata, więc chusta kółkowa może również stanowić modny dodatek, oprócz pełnienia podstawowej funkcji. Dzięki temu, chusty bez obaw mogą nosić również tatusiowie. Wysokiej jakości chusty kółkowe w różnych wzorach, można znaleźć w sklepie dziecięcym Bebe.