Dlaczego warto zainwestować w prywatną edukację dziecka?

Edukacja naszego dziecka jest jednym z najważniejszych aspektów, które znacznie wpływają na rozwój. Od wielu lat, bardzo cenioną formą edukacji jest nauczanie prywatne. Niepubliczne szkoły istnieją od dekad, a zainteresowanie ich programem nie maleje. Wciąż wielu rodziców decyduje się zapisać swoje dzieci do szkół i przedszkoli prywatnych.

Dlaczego tak często wybieramy placówki prywatne? Czy faktycznie warto zdecydować się na niepubliczne przedszkole lub szkołę dla naszego dziecka? W tym artykule odpowiadamy na te pytania i wyróżniamy cechy, znane jedynie placówkom prywatnym.

Prywatna szkoła i przedszkole

Prywatne placówki edukacyjne w większości przypadków oferują ciekawszy program nauczania niż szkoły publiczne. Przedszkola i szkoły, do których chcemy posłać nasze dzieci, mogą zapewnić mu większe możliwości rozwoju. Co prawda szkołę prywatną także obejmuje ta sama podstawa programowa, jednak dzieci mogą uczęszczać w szeregu zajęć dodatkowych.

Przedszkole prywatne lub szkoła to dobre miejsce, aby nasz maluch zyskał dodatkowe umiejętności. Dzieci mają możliwość zdobycia pierwszych umiejętności z zakresu posługiwania się obcym językiem. Często, w placówkach niepublicznych, oferta obejmuje więcej niż jeden język obcy. Warto również dodać, że w skład zajęć dodatkowych zalicza się różne formy sportu – mogą to być sztuki walki, piłka nożna i inne. Rodzice często zapisują swoje dzieci na basen.

Jak wyglądają zajęcia w przedszkolu prywatnym?

Placówki niepubliczne mają kilka ważnych zalet, które w dużej mierze wpływają na nasz wybór. Przede wszystkim, zaletą jest niewielka liczebność klas. W szkołach publicznych klasy mogą liczyć nawet 30 osób, co często utrudnia prowadzenie zajęć i przekłada się na atmosferę podczas lekcji. Szkoły prywatne z kolei, zapewniają od kilku do kilkunastu uczniów w jednej klasie, co jest nie tylko ułatwieniem dla nauczyciela, ale i daje komfort dzieciom.

Każde dziecko może poprosić o pomoc, a ze względu na małą ilość uczniów, nauczyciel będzie miał możliwość i czas, aby poświęcić uwagę każdemu. Trzeba podkreślić, że najmłodsze dzieci w przedszkolu potrzebują wiele uwagi. Możliwość uczenia się w mniejszej grupie pozwala na szybsze przyswajanie informacji.

Warto również wspomnieć o tym, że przedszkola prywatne często oferują możliwość, jaką jest organizacja urodzin. Nasze dziecko może świętować razem ze swoimi rówieśnikami kolejne urodziny, co jest bardzo znaczące dla budowania przez niego relacji.

Certyfikowane placówki, oprócz szerokiej oferty zajęć dodatkowych i kameralnej formy zajęć, często uczą dzieci podstaw ekologii. Maluchy mogą dowiedzieć się o tym, jak ważna jest segregacja odpadów oraz odpowiednia dbałość o środowisko.

Rozwój małych dzieci a przedszkole

Dzieci uczęszczają na zajęcia do przedszkola do około 6-7 roku życia. Zanim pójdą do szkoły, muszą zdobyć podstawową wiedzę o świecie, często poznają już literki i uczą się przebywać w większej grupie osób. W szkole dzieci mają więcej obowiązków, muszą odrabiać lekcje i rozwiązywać testy. Dlatego tak wielu rodziców zwraca dużą uwagę na wybór odpowiedniego przedszkola. Prywatna placówka jest coraz częściej wybieraną opcją, ze względu na udogodnienia, jakie oferuje dzieciom.

Rozwój najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym jest kluczowy, dlatego warto brać pod uwagę wszystkie dodatkowe zajęcia, jakie oferuje dana placówka. Zalety przedszkola prywatnego przełożą się nie tylko na komfort dziecka, ale wpłyną też na jego przyszłość.