Dlaczego witryny o tematyce komputerowej są tak popularne?

ważne informacje z portalu technologicznego

Coraz więcej osób zainteresowanych jest informatyką i komputerami. Nie chodzi wyłącznie o osoby wykształcone w tym względzie, ale również takie, które pogłębianie wiedzy na ten temat traktują, jak hobby. Idealnym miejscem do zdobywania nowych informacji, a czasem nawet dzielenia się nimi z innymi jest portal komputerowy. W takim miejscu nie tylko dowiedzieć się można tego i owego z dziedziny komputerów i nowinek informatycznych, ale często i „spotkać się” z osobami, które posiadają podobne zainteresowania.

Owo spotkanie zostało zamknięte w cudzysłowie, ponieważ nikt (albo prawie nikt) z użytkowników owych witryn komputerowych nie ma ze sobą kontaktu osobistego, więc taka komunikacja za pośrednictwem sieci nie jest typowym spotykaniem się, a jedynie wspólnym zajmowaniem się tą samą czynnością, w tym samym czasie, we wspólnej cyberprzestrzeni. Mimo wszystko członkowie informatycznego społeczeństwa czują się ze sobą w jakimś stopniu powiązani. No dobrze, ale w jakim celu jeszcze, oprócz zrzeszania ludzi o podobnym hobby, pełnią portale komputerowe? Była mowa o pogłębianiu wiedzy na temat nowinek informatycznych. I tak jest w rzeczywistości.

Jest to skarbnica najnowszych wiadomości, newsów z ostatniej chwili. Mieści się tam wszystko to, czym żyją informatycy i osoby związane w jakimś stopniu z komputerami. Inni ludzie, niezwiązani z tematem, często się dziwią, że powstają tego typu witryny komputerowe. Dziwią się, ale w zasadzie nie wiadomo dlaczego. W takim wypadku można byłoby się ich spytać, czy zdumiewają się tak samo na wieść o tym, że i lekarze, prawnicy, logopedzi i psychologowie mają również portale tematyczne? Najczęściej tego typu miejsca nikogo nie dziwią. Dlaczego?

wieści z portalu technologicznego

Ponieważ są to zawody istniejące od dłuższego czasu. Komputery oraz informatyka są stosunkowo nową dziedziną i dlatego tak wiele osób, głównie starszych, nie może się do tego przyzwyczaić. Nie rozumieją po prostu, że obecnie bez podstawowej wiedzy informatycznej nie da się funkcjonować. Obecne społeczeństwo żyje bowiem w takich czasach, w których dosłownie każda dziedzina (a jeśli jeszcze nie każda, to prawie każda) staje się skomputeryzowana. Lekarze pracują na komputerach, katalogi biblioteczne są internetowe. Nawet dzienników i indeksów już nie ma, ponieważ wszystko odbywa się za pośrednictwem sieci. Nic więc dziwnego, że powstała nowa dyscyplina naukową, jaką jest informatyka. I w takim układzie nikogo nie powinien zdumiewać fakt istnienia i powstawania coraz to nowszych portali komputerowych, np. takich jak portal komputerowy iTech Info. Wydaje się, że takie niezrozumienie wiąże się z tym, że coraz więcej dzieci i młodzieży uzależnionych jest od komputerów.

To sprawia, że każdy portal komputerowy, każda gazeta związana z taką tematyką, uważane są za rzecz niedobrą, ponieważ wpłynąć mogą na pogłębienie nałogu u tych osób. Oczywiście, że istnieje takie ryzyko, ale jeszcze raz należy powtórzyć, że tego typu witryny w głównej mierze powstają z zupełnie innego zamysłu. Nic się nie poradzi na to, że jest to również źle wykorzystywane.