Dobry ortopeda

Jedną z głównych czynności w życiu człowieka jest ruch. Dzięki niemu ludzie przemieszczają się z miejsca na miejsce, wykonują pracę, uprawiają czynnie sport czy starają się zdrowo żyć.

Osoba, która ma pewne problemy z poruszaniem się lub w ogóle nie może tego robić często odizolowana jest z życia społecznego lub ma problemy z funkcjonowaniem w wielu dziedzinach życia. Na szczęście z fachową wiedzą przychodzą ortopedzi. Lekarze, którzy specjalizują się w dziedzinie nazwanej ortopedią leczą pacjentów, którzy mają trudności związane z czasowym brakiem aktywności narządów ruchu.
Ortopeda Wrocław bada pacjenta i analizuje czy zaistniałe wady są czasowe czy stałe, po czym sugeruje aktywne leczenie. Poza leczeniem narządów ruchu ortopeda pomaga w leczeniu układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń. Częstą dolegliwością, z którą zgłaszają się chorzy do lekarzy ortopedów są skrzywienia kręgosłupa, w tym:

  1. lordoza (jest to wygięcie do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym)1158314_nurse_1
  2. kifoza (wygięcie do tyłu w odcinku piersiowym)
  3. skolioza (wygięcie w bok)

Diagnoza ortopedy oraz leczenie są ważne dla pacjentów, należy im poświęcić należyty czas by prawidłowo załagodzić skutki uszkodzeń. Brak kontroli lekarskiej oraz amatorskie wybieranie leczenia może spowodować pogłębienie wad lub np. złe zrośnięcie siękości.