Dziecko na rowerze, czyli rowery biegowe

dziecko-na-rowerku

Rowery biegowe to idealny pomysł na prezent dla naszego dziecka. Pierwszy rower, który nie posiada pedałów i hamulców, będzie doskonałym narzędziem do ćwiczeń. Warto również dodać, że jest to lepszy wybór niż popularne rowerki z dwoma dodatkowymi kółkami. Rower biegowy nie posiada dwóch dodatkowych kółek po bokach. Dziecko o wiele łatwiej utrzyma równowagę na rowerku biegowym. Pomimo braku pedałów, o wiele łatwiej jest nauczyć nasze dziecko jazdy na takim rowerze.

Aby wpędzić pojazd w ruch, wystarczy, że dziecko będzie się odpychać nogami od podłoża. W momencie, gdy rower uzyska w miarę szybką prędkość, dziecko osiąga równowagę i jedzie dalej. Nauka jazy na rowerze biegowym nie trwa długo. Dzięki wykorzystaniu tej możliwości, dziecku o wiele łatwiej będzie się nauczyć jeździć na rowerze standardowym. Warto dodać, że nie trzeba będzie montować bocznych kółek do takiego roweru. Maluchy, po przestawieniu się na rower dla starszych dzieci, będą musiały jedynie przyzwyczaić się do pedałów.

Oferta sklepu internetowegorozowy-rowerek-biegowy

W sklepie internetowym dobrej firmy, możemy znaleźć rowery biegowe wykonane z drewna lub metalu. Koła, jakie zamontowane są w rowerkach biegowych, to koła piankowe lub pompowane. Oprócz tego, możemy wybierać spośród wielu różnych kolorów. Dla dziecka, szczególnie ważny jest wygląd rowerka – o wiele chętniej dziecko będzie się uczyć jazdy na nim, jeśli samo wybierze kolor. Niektóre modele posiadają koszyczek lub dzwonek.

Dodatki te są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, przez co mogą dodać odwagi niektórym dzieciom.
Dodatkową zaletą, jaka jest charakterystyczna dla rowerków biegowych, to ich lekkość. Dzięki niewielkiej wadze, najmłodsze maluchy będą mogły bez problemu rozpocząć naukę jazdy.

Nauka jazdy na rowerze jest szczególnie istotna. Każde dziecko, od najmłodszych lat uczone jazdy rowerem. Jest to bowiem pojazd, którym można poruszać się praktycznie wszędzie. Opanowanie tej umiejętności nie zajmie dzieciom długo, jeśli w sposób odpowiedni wybierzemy rowerek.
Warto dodać, że rowerki biegowe są przeznaczone dla dzieci, które mają już półtora roku. Jednak to, od kiedy nasze dziecko zależy korzystać z rowerka biegowego, w dużej mierze jest zależne od jego rozwoju.

Rodzaje rowerków biegowych

rowerki-biegowe-wiszace-na-scianie

Istnieje kilka rodzajów rowerków biegowych, spośród których można wybrać odpowiedni model dla naszego dziecka. Poniższe marki produkują rowerki dla dzieci w odpowiednim wieku.

Dla najmłodszych dzieci, przeznaczone są rowerki Kross Mini. Odpowiedni rowerek możemy wybierać spośród 4 kolorów. Dla dziewczynek, dostępne są rowery białe i różowe. Chłopięce modele z kolei, mają kolor czarny lub niebieski. Jeśli chodzi o tworzywo, z jakiego zostały wykonane rowerki – dziewczęce modele są stalowe, a dźwignie hamulca plastikowe. Hamulec znajduje się tylko z tyłu rowerka. Rowery biegowe dla chłopców mają aluminiową ramę. Hamulce, które również mieszczą się z tyłu, to typ V-Brake

.
Warto zwrócić również uwagę na ofertę marki Puky. Producent udostępnia rowerki dla dzieci, które mają więcej niż 3 latka. Rowerki Puky posiadają fotelik do rowerka oraz ramę z niskim przekrokiem. Niektóre rowerki z linii Puky, posiadają także hamulce, które są odpowiednio dopasowane do małych rączek dzieci. Dodatkowo, rowery wyposażone są w osłonę na kierownicę – dzięki temu, nasze pociechy mają zagwarantowane najwyższe bezpieczeństwo. Rower posiada także gripy. Warto dodać, że w rowerkach Puky, możemy regulować siodełko i kierownicę.
Równie ceniona marka, która oferuje różnorodne rowerki biegowe, to marka Galaxy. Każdy rower Galaxy został wykonany ze stali. Rowerki biegowe są również wyposażone we wspornik stalowo – aluminiowy. Kierownica z kolei jest chromowana i profilowana. W rowerkach znajdują się hamulce typu V-Break. Dźwignia hamulca jest wykonana z aluminium i plastiku. Poza tym, ster kierownicy jest umieszczony na łożyskach kulkowych z ogranicznikiem. Dzięki temu, iż rowerki Galaxy mają certyfikat bezpieczeństwa CE, możemy zapewnić swoim dzieciom najwyższą jakość jazdy, komfort i bezpieczeństwo.


Zobacz więcej rowerków dziecięcych w sklepie Królestwo Rowerów. Wybieraj modele spośród rowerów biegowych, trzykołowych oraz rowerach o rozmiarze od 12 do 24″.