Hotel rodzinny – czym się charakteryzuje

Choć Polska jest piękna, a miejsc na mapie które warto pokazać dzieciom całkiem sporo, podróże z nimi potrafią dać w kość. Znudzone jazdą i zmęczone zwiedzaniem pociechy, to niestety nieodłączny element większości rodzinnych wypadów. Ukojeniem dla skołatanych nerwów rodziców, a pewnym urozmaiceniem dla dzieci, mogą być jednak hotele w których ci pierwsi postanowią zarezerwować nocleg lub pobyt. O ile oczywiście, spełnią kilka podstawowych wymogów.

Hotel rodzinny – czym się charakteryzuje?

Hotel w którym pobyt zarezerwować powinni rodzice z dziećmi musi spełniać pewne wymagania.  Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę komfort, jaki zapewniają pokoje. Czy są przestronne? Czy dzieci będą miały w nich wystarczająco dużo miejsca na zabawę? Niedobrze jest, gdy czteroosobowa rodzina musi spędzić nierzadko więcej niż standardowy tydzień w małym, ciasnym pomieszczeniu. Po drugie – lokalizacja.

Idealnym rozwiązaniem jest bowiem hotel w pobliżu którego możemy korzystać z atrakcji turystycznych, ciekawych miejsc i placów zabaw. Cennym atrybutem jest również hotelowa restauracja. Pozwala ona zaoszczędzić czas, którego przecież przy dzieciach zawsze brakuje…

Hotel rodzinny – przestronne pokoje

Pokój lub pokoje, które rezerwuje rodzina powinny być na tyle duże, by mogły zapewnić komfortowy pobyt całej rodzinie. Dzieci w podróż biorą naprawdę niezliczoną ilość zabawek, naszych bagaży również siłą rzeczy jest dwa razy więcej. Stąd, warto zainteresować się czy hotel, który wybraliśmy rzeczywiście oferuje nam wygodne i przestronne pokoje. Od ich wielkości w przypadku kilkuosobowej rodziny naprawdę dużo zależy. Możemy również, jeśli na tym nam zależy, dopytać czy oferowane pokoje są wyposażone w klimatyzację. Coraz częściej zdarza się, że faktycznie istnieje taka opcja. Niektórzy bardzo ją sobie cenią.

W hotelach rodzinnych urządzić można ważne uroczystości.

Hotel rodzinny – dogodna lokalizacja

Lokalizacja hotelu na który się zdecydujemy jest również niesamowicie istotna. Bardzo dobrze jest, gdy znajduje się on blisko różnego rodzaju atrakcji, placów zabaw czy miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Bliskość strategicznych punktów sprawia, że dzieci nie będą zmęczone drogą, którą musimy pokonać by do nich dotrzeć. Place zabaw i parki zapewnią im natomiast rozrywkę i z pewnością umilą wyjazd.

Hotel rodzinny – hotelowa restauracja

Nie bez znaczenie pozostaje również możliwość zamówienia posiłku w hotelowej restauracji. Większość z nich zapewnia także doniesienie dań do pokoi. Jest to udogodnienie szczególnie ważne, jeśli na wyjazd zdecydowaliśmy się z naprawdę malutkimi dziećmi. W czasie ich drzemki nie musimy wychodzić z pokoju, wystarczy wykonać telefon i poprosić o obiad czy kolację na miejscu.

Niektóre hotele oferują też inne udogodnienia dla osób z dziećmi. Na przykład wrocławski hotel Jasek Premium zapewnia pomieszczenie dla matki z dzieckiem, tak zwany baby room, krzesełka dla dzieci oraz specjalne menu dla maluchów.

Pozostałe atrakcje

Warto również wspomnieć o atrakcjach, które może zaproponować sam hotel. Nie mamy bowiem wpływu na pogodę, może się zdarzyć, że przez cały wyjazd będzie lało, a my zamknięci w pokoju narzekać będziemy na nudę. Jeśli hotel, który wybierzemy urozmaici nam ten czas jest spora szansa, że wcale nie spiszemy go na straty. Wspomnianym już hotel Jasek Premium, oprócz bezprzewodowego, bezpłatnego Internetu oferuje nam na przykład możliwość gry w popularne piłkarzyki, tenis stołowy czy skorzystanie z sauny. Dla najmłodszych przygotowanych jest również plac zabaw. Takie dodatkowe atrakcje na terenie hotelu, to w wielu przypadkach dosłownie wybawienie. Niesprzyjająca aura na dworze lub inne okoliczności mogą nas w nim zatrzymać – pamiętajmy o tym! A jeśli nawet pogoda nam dopisze, pomyślmy o długich wieczorach. Te w większości spędza się już na miejscu. Co wtedy?

W skrócie…

Odpowiedni wybór hotelu sprawia, że rodzinny wypad staje się czystą przyjemnością. Atrakcje w jego pobliżu oraz w nim samym gwarantują maluchom brak nudy, a rodzicom szansę bezstresowego urlopu. Przestronne pokoje dają możliwość komfortowego wypoczynku, a hotelowa restauracja szybkiej obsługi. Rodzinny hotel, to po prostu wygoda i bezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym dokonując rezerwacji w wybranym przez siebie miejscu.