Ile kosztuje ocieplanie pianką poliuretanową?

ocieplanie poddasza pianką

BRRS – Profesjonalne ocieplanie dachu pianką oferowane przez firmę z Głogowa.

Kiedy szukamy materiału, żeby ocieplić nasze poddasze, czy strych, to bardzo szybko trafimy na artykuły polecające izolację natryskową. Zawsze pojawia się też informacja, że jest to jednak droższa forma ocieplenia. Pojawia się więc pytanie: ile kosztuje ocieplenie pianką poliuretanową?

Izolacja – od czego zacząć?

Izolacja domu to kosztowna inwestycja, którą należy dokładnie przygotować. Przede wszystkim przed rozpoczęciem pracy musimy wybrać materiał izolacyjny, ponieważ nasz przyszły komfort życia zależy od jego właściwości. Tak duży projekt wymaga inwestycji w najlepsze materiały. Tylko w ten sposób możemy zapewnić odpowiednią izolację cieplną i hydroizolację, a także odporność na ogień. Po drugie należy wybrać odpowiedni zespół profesjonalistów, aby jak najlepiej wykonali swoją pracę.

Biorąc pod uwagę, że to inwestycja na lata zabezpieczająca nasz dom nie powinniśmy na niej oszczędzać. Chodzi więc o to, żeby wybrać jak najlepszy materiał w optymalnej cenie.

Ile kosztuje ocieplanie pianką poliuretanową?

Jeszcze kilka lat temu tylko zamożni klienci decydowali się na ocieplanie domu w ten sposób, ponieważ cena takiej metody była co najmniej dwukrotnie wyższa od tradycyjnych izolacji. Wiele osób starało się ograniczyć wydatki ocieplając w ten sposób tylko poddasze lub piwnicę, aby w tych strategicznych miejscach wykorzystać jej zalety. Teraz sytuacja się zmieniła. Na rynki działa wiele firm, które konkurują o klientów zarówno jakością usług, jak i cenami.

Standardowa grubość izolacji pianką poliuretanową o otwartych porach to 15 cm. W tym przypadku koszt metra kwadratowego izolacji natryskowej może kosztować około 60 zł. Oczywiście wiadomo, że im grubsza warstwa pianki tym wyższy koszt. Na cenę wpłynie również rozmiar inwestycji i stopień jej skomplikowania. Im mniejsza przestrzeń, np. poddasze, tym wyższa cena za metr kwadratowy.

Rodzaj wykorzystywanej pianki również ma wpływ na cenę całej inwestycji. Najlepiej jest zatrudnić profesjonalną ekipę, która zainstaluje na Twoim poddaszu izolację natryskową w taki sposób, że będzie najbardziej efektywna. Cena zarówno materiałów, jak i usług, może też zależeć od regionu w jakim się znajdujemy.

Izolacja natryskowa – prawdziwy koszt

podlicz i zaplanuj koszty ocieplania pianką poliuretanowąWiele osób przelicza jednak koszty i zyski z izolacji natryskowej. Ocieplenie pianką poliuretanową jest praktycznie hermetyczne. Nie ma tutaj żadnych łączeń ani szczelin. Dzięki temu straty ciepła są minimalne. To bardzo ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wielu specjalistów twierdzi, że zaledwie 5 procent przerwy w systemie izolacji może odpowiadać za nawet 50 procent strat ciepła w całym domu.

Co więcej ta forma izolacji domów, poddaszy i piwnic ma bardzo wysoki stopień izolacji cieplnej. Im ten wskaźnik jest wyższy tym lepsze są właściwości izolacyjne danego materiału.

Łącząc te dwa elementy pianka poliuretanowa sprawia, że ponosimy znacznie mniejsze koszty wydatków na energię. Latem oszczędzamy na prądzie, który zasila nasze klimatyzatory i wentylatory, ponieważ dzięki piance mniej gorącego powietrza dostaje się do środka. Zimą będziemy mniej wydawać na ogrzewanie, bo ciepłe powietrze nie będzie uciekać z domu. Po przeliczeniu większość osób uznaje, że woli jednorazowo zainwestować większą kwotę, która po kilku latach się zwróci, a potem już oszczędzać.

Kończąc temat pianki poliuretanowej powinniśmy jeszcze pamiętać, że dodatkowo izoluje ona hałasy, co może być bardzo istotne. Jest również ognioodporna w odróżnieniu od np. łatwopalnego styropianu, gwarantuje więc nam większe bezpieczeństwo – a to bezcenne.