Instalacja systemu monitoringu CCTV – O czym trzeba pamiętać ?

montaż monitoringu cctv warszawa

Czym jest monitoring CCTV?

Monitoring CCTV, to system którego głównym przeznaczeniem jest podniesienie bezpieczeństwa monitorowanego obiektu. Takie rozwiązania pozwalają na rozpoznanie twarzy, a tym samym tożsamości intruza próbującego okraść bank, sklep, urząd czy kancelarią komorniczą. Zarejestrowane nagrania pomagają również odtworzyć przebieg zdarzenia. System CCTV oznacza telewizję w obwodzie zamkniętym, która pozwala na przesyłanie obrazu z kamer do odpowiedniego zestawu monitorów lub rejestratorów obrazu.

Montaż monitoringu CCTV

montaż domofonów warszawaProfesjonalne firmy zajmujące się montażem monitoringów, w tym systemów CCTV, takie jak Zuhab, wskazują że najważniejsze rzeczy o których należy pamiętać wybierając tego typu ochronę to kolejno czułość kamery, rozdzielczość kamery, jej typ, sposób sterowania oraz automatyka używanego sprzętu.

Jako, że kamery to urządzenia przetwarzające obraz światła na sygnał elektryczny,  prawidłowy wybór ich podzespołów decyduje o jakości i pracy całego systemu. Poszczególne decyzje możemy oczywiście podejmować sami, jednak wskazane jest, aby w przypadku niewystarczającej wiedzy poradzić się profesjonalistów. Montaż monitoringu powinien być przeprowadzony w sposób profesjonalny, a w przypadku powierzenia sprawy specjalistom mamy gwarancję terminowego wykonania usługi i prawidłowego funkcjonowania montowanego systemu.

Instalacja systemu monitoringu CCTV – o czym trzeba pamiętać?

Profesjonaliści z branży wiedzą o tym, że przymierzając się do realizacji systemu CCTV absolutnymi podstawami są kamery przemysłowe z obiektywami, uchwyty montażowe do montowanych kamer, rejestrator cyfrowy wyposażony w dysk twardy, zasilacz CCTV, wtyczki i gniazdka do przewodów, monitor CCTV oraz przewody CCTV.

Powyższe elementy potrzebne są nawet do najprostszego systemy Monitoringu CCTV. Do bardziej rozbudowanych wersji potrzebne mogą być również obudowy zewnętrzne do kamer, router ADSL oraz zasilacze UPS lub zasilacze buforowe. O tym jednak zobowiązani są poinformować nas specjaliści z branży, z usług których korzystamy.

Co więcej, przy dość długich kablach lub w sytuacji, kiedy przewody poprowadzone są na zewnątrz monitorowanego budynku zaleca się stosowanie ochronników przepięć. Do rejestratorów cyfrowych proponuje się także stosowanie zasilaczy UPS, które zabezpieczają urządzenia przed awariami dysków i błędami zapisów. A w obiektach, które wymagają nieprzerwanej pracy urządzeń należy stosować zasilacze buforowe i odpowiednie akumulatory.

Monitoring – korzyści

montaż monitoringu warszawaOdpowiednio dobrany i zamontowany monitoring daje nam nie tylko poczucie bezpieczeństwa i gwarancję niezbitych i pewnych dowodów w przypadku włamania lub kradzieży. To również nieprzerwana kontrola wielu miejsc jednocześnie, która zastępuje strażnika, nierzadko zatrudnianego na stałe, by kontrolować sytuację dookoła budynku.

Monitoring jest więc nie tylko skutecznym sposobem kontrolowania sytuacji, ale również pewną oszczędnością. Raz wydane pieniądze pomagają nam bowiem przez cały czas. Z kolei strażnik, który musi rzecz jasna mieć swojego zastępcę, to koszt normalnej pensji i opłacanych składek. Oczywiście podwójnych. W przypadku monitoringu jedyną regularną i systematyczną opłatą z którą musimy się liczyć są natomiast rachunki, ale również grupa ochroniarzy, o ile z takowej mamy zamiar skorzystać.

Niektóre systemy monitorowana są bowiem bezpośrednio połączone z siedzibą firmy ochroniarskiej na współpracę z którą się zdecydowaliśmy. W razie włamania, specjaliści od bezpieczeństwa dostają sygnał na który muszą zareagować. W większości przypadków w ciągu kilku minut, maksymalnie kwadransa zobowiązani są do pojawienia się na miejscu i skontrolowania sytuacji. Jeśli rzeczywiście doszło do włamania, interweniują. Jeśli natomiast zaszła pomyłka, sygnał uznany jest za nieprawdziwy i wszyscy wracają do swoich normalnych obowiązków.