Jak bezpiecznie wysłać cenną rzecz?

kartony

Zamawianie przez Internet jest dziś częstą praktyką każdego z nas. Jaki mamy wpływ na to, w jakim stanie dotrze do nas nasze zamówienie? Rożne są rzeczy, jakie zamawiamy przez internet, tak jak sprzedawcy oraz strony czy sklepy internetowe. Miejsca, z jakich wysyłane są nasze zamówienia, mogą przybierać bardzo różne standardy obsługi. Przykładowo – większość z nas decyduje się na zamawianie ze sklepów/ znanych stron, niż od osoby prywatnej. W tym pierwszym przypadku zawsze otrzymamy paragon i ewentualną możliwość zwrotu/ wymiany. Kupując od osoby prywatnej, nie zawsze możemy na to liczyć.
Jednak najważniejszą sprawą, jest zawsze odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Biorąc pod uwagę ilość zamawianych produktów w internecie, ilość zwrotów i wymian jest dość niska. Wiąże się to z prawidłowym wyborem wysyłki oraz rzetelnie działającą firmą. Jest to opłacalne dla obu stron. Poza tym, sklepy chętnie korzystają z usług popularnych firm kurierskich do których mają zaufanie. Bezpieczne wysłanie cennej rzeczy jest tym, na czym najbardziej zależy nie tylko klientowi i sprzedawcy, ale także kurierowi.karton2

Bezpieczna wysyłka

Na początku warto zaznaczyć, że wszystkie zamówienia powinny być pakowane w sposób bezpieczny. Każda rzecz powinna zostać odpowiednio zabezpieczona adekwatnie do swojej wagi, wielkości, gabarytów, kształtu czy materiału z jakiego została wykonana. W inny sposób pakuje i zabezpiecza się szklane elementy, inaczej drewniane czy wykonane z miękkiego materiału. Niemniej jednak, żadna z tych rzeczy nie może zostać zabrudzona, rozerwana, zadrapana czy stłuczona.
Aby być pewnym, ze nasza przesyłka dojdzie w jednym kawałku i w nienaruszonym stanie, należy wybrać odpowiednią firmę kurierską. Kurierzy pełnią szczególnie istotną rolę, ponieważ osobiście odbierają i dostarczają zamówiony przez nas towar. Jednak warto zaznaczyć, że nie wszystko zależy od sposobu zapakowania. Musimy naszą paczkę powierzyć zaufanej firmie, która podejmie się zadania dostarczenia jej w bezpieczny sposób.

Wybierz kuriera – ale jakiego?karton

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale firmy kurierskie podpisują umowy ze sklepami lub firmami, które prowadzą sprzedaż. Najczęściej to od tego zależy, z jakiej firmy kurier do nas przyjedzie. Jednak zamawiając w internecie produkty, często możemy wybrać kuriera przy wybieraniu płatności. Dodatkowo, jeśli oczekujemy przesyłki od bliskiej osoby, można ustalić między sobą, jaki kurier będzie odpowiedzialny za dostarczenie naszej paczki.
Firmy kurierskie, z jakich najczęściej usług korzystamy, to między innymi DPD, UPS, FedEx czy DHL.
Każdy z nas, wysyłając lub odbierając paczkę, chce aby była ona dostarczona w jak najlepszym stanie. Przy tym, firmy kurierskie oferują nam szybki czas dostawy oraz dogodne warunki – dziś możemy zamówić praktycznie każdą rzecz do domu, do miejsca pracy lub w inny adres. Poza bezpiecznym dostarczeniem paczki, możemy również ją śledzić – dzięki temu wiemy, że nasza paczka została wysłana i kiedy zostanie dostarczona. W dzień dostawy otrzymamy e-mail lub SMS z informacją, w jakich godzinach dokładnie możemy się spodziewać dostawy.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Mail Boxes ETC. Korzystając z usług tej firmy, mamy dostęp do najwyższej jakości usług. Firma daje nam szeroki wybór, terminowość zamówień oraz bezpieczne dostarczanie przesyłek we wskazane miejsce.