Jak odpowiednio zabezpieczyć swoją paczkę?

Przed wysyłką paczki warto zadbać o to by była ona jak najlepiej zabezpieczona. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w sytuacji gdy wysyłamy rzeczy delikatne, które mogą zniszczyć się podczas podróży. Dobrze zabezpieczona i zapakowana przesyłka zagwarantuje nam, że odbiorca otrzyma jej zawartość w całości, w niezmienionym stanie.

Mocny karton i odpowiednie wypełnienie.

Chcąc zapakować daną rzecz przed wysyłką, w pierwszej kolejności najlepiej zakupić odpowiedniej wielkości karton. Jest to najbezpieczniejszy sposób przesyłki, gdyż opakowanie przedmiotu jedynie w papier bardzo często jest niewystarczające. Karton powinien być dobrany odpowiednio pod względem wielkości, koniecznie musi być w dobrym stanie i najlepiej jeśli nie będzie porysowany czy zadrukowany. Za mały karton nie ochroni skutecznie wysyłanych przedmiotów, gdyż delikatne produkty nie mogą być mocno upchnięte wewnątrz pudełka. Pamiętajmy, że źle zapakowana paczka może zostać nieprzyjęta przez kuriera.

paczka

Gdy umieścimy przedmiot w kartonie warto dodać do niego wypełnienie, dzięki któremu nie będzie się on przemieszczał wewnątrz. Najczęściej stosuje się styropian lub folię bąbelkową.

Aby okleić kartom najlepiej użyć taśmy pakowej, która jest znacznie bardziej wytrzymała niż taśmy biurowe. Taśma nie może być węższa niż 5 centymetrów – w przeciwnym razie zawartość pudełka może wypaść na zewnątrz. Dokładnie zaklejmy klapy kartonu, najlepiej kilkukrotnie. Dodatkowo możemy wzmocnić brzegi kartonu również oklejając je taśmą.

Jak zabezpieczać poszczególne produkty?

Przesyłając przedmioty szklane lub wykonane z delikatnych, kruchych materiałów podczas pakowania skupmy się na dobraniu odpowiedniego wypełnienia. Przesyłając kubki lub talerze koniecznie poprzekładajmy je folią bąbelkową lub kupmy karton wykrojnikowy, który zawiera odpowiednie przedziałki, w które możemy wsadzić poszczególne przedmioty, w tym przypadku np. szklanki.

Jeśli jednocześnie w paczce będziemy przesyłać ubrania, obrusy lub inne miękkie, wykonane z materiału produkty koniecznie wykorzystajmy je do amortyzacji wstrząsów, układając je na dnie oraz pomiędzy delikatnymi elementami. Gdy zakleimy już karton i będzie on gotowy do wysyłki dodatkowo możemy napisać na wierzchu komunikat np. „Uwaga, szkło!”.

W przypadku gdy pragniemy przesłać niewielkie urządzenia elektroniczne również tak jak w przypadku szklanych przedmiotów zadbajmy o wypełnienie kartonu. Dokładnie owińmy każdy element folią bąbelkową i zabezpieczmy go taśmą. W sytuacji gdy dysponujemy dużym kartonem, a sam przedmiot nie jest wielki, możemy wykorzystać poduszki powietrzne lub pianki, które zamortyzują wstrząsy podczas transportu.

Gdy przesyłamy większe sprzęty elektroniczne np. telewizor koniecznie utwardźmy przesyłkę lub wykorzystajmy bardzo mocny karton. W przeciwnym razie nasz telewizor może wygiąć się lub porysować, przez co straci swoją wartość. Dodatkowo możemy umieścić informujący komunikat aby mieć pewność, że przewoźnik zadba o bezpieczeństwo paczki.


Chcąc przesłać meble koniecznie musimy w pierwszej kolejności dokładnie je oczyścić i rozkręcić. Drobne elementy takie jak śruby, które są oryginalnymi częściami mebli, zapakujmy najlepiej w kopertę lub w szczelny worek, który mocno zawiąrzemy. Pamiętajmy jednak, że podczas transportu drewniane meble mogą się porysować, dlatego również wykorzystajmy folię bąbelkową lub zabezpieczmy powierzchnię w inny sposób.

Pamiętajmy, że odpowiednie zabezpieczanie paczki jest kluczowe, a źle zapakowane pudełko może nie zostać przyjęte przez kuriera. Poświęćmy więcej czasu i zadbajmy o znalezienie odpowiedniego kartonu czy folii bąbelkowej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przedmioty, które chcemy przesłać dotrą do odbiory w niezmienionym stanie.