Jak poprawić kondycję fizyczną psa?

Para z psem

Każdy pies, tak jak człowiek, może się starzeć w różnym tempie. Wiele jest czynników, jakie mogą mieć szczególnie duży wpływ na stan fizyczny naszego psa. Przede wszystkim, jest to sposób odżywiania się naszego psa, jego wielkość, waga oraz rasa. Bardzo duże znaczenie ma również to, w jaki sposób dbamy o nasze psy oraz czy są one podatne na choroby. Zadbany i zdrowy pies będzie miał lepsze samopoczucie, co ściśle wiąże się z długością jego życia.
Warto jednak pamiętać, że kondycję psa można poprawić. Jest to istotne nie tylko w przypadku, gdy nasz pies przeszedł ciężką chorobę lub ma już swoje lata. Każdy właściciel psa powinien pamiętać o tym, że aktywność fizyczna zwierząt szczególnie pozytywnie wpływ na jakość życia naszego pupila. W jaki sposób zatem zapewnić psu najlepszy rodzaj rozrywki jednocześnie dbając o jego zdrowie?

Jak poprawić kondycję fizyczną psa?

Przede wszystkim, należy dbać o właściwą dietę naszego psa. Zadbany pupil to taki, którego często zabieramy na spacery, zapewniamy mu właściwą opiekę medyczną oraz rozrywkę. Nie można jednak zapominać o rehabilitacji. Wiele jest sposobów, które możemy wykorzystać – przychodnie weterynaryjne oferują dziś szczególnie szeroką ofertę ciekawych i nowatorskich sposobów. Jedną z nich, jest bieżnia wodna.

Rehabilitacja psa

Jednym z miejsc, w którym możecie umówić się na kompleksową rehabilitację psa jest Vetrehab – przychodnia weterynaryjna.

Bieżnia i basen dla psów

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie metod, jakie oferują nam weterynarze oraz przychodnie dla zwierząt. Dobra przychodnia weterynaryjna zapewni nam najwyższej jakości zabiegi dla naszych zwierząt oraz formy rozrywki, które mają dobry wpływ na zdrowie naszych psów. Dziś, szczególnie dużą popularnością cieszy się basen z bieżnią.

Hydroterapia jest przeznaczona dla psów, które cierpią na różne schorzenia. Celem takiej terapii jest poprawa stanu fizycznego psa. Nasz pupil, korzystając z bieżni wodnej, ma duże szanse na przedłużenie swojego życia. Poza tym, hydroterapia jest świetnym sposobem na zapewnienie rozrywki dla psa. Bieżnia wodna ma również na celu zapobieganie powstawaniu różnych urazów.

Basen dla psów również jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu dla naszych pupili. Znaczna większość psów uwielbia pływać, przez co ten sposób rehabilitacji jest szczególnie popularny. Oprócz rozrywki, jaka wiąże się z pływaniem w basenie, można wyróżnić wiele korzyści, jakie wiążą się z regularnego korzystania z basenu. Pierwszą z nich, jest zapobieganie urazom, niwelowanie bólu oraz poprawa stanu stawów.

Jak wygląda hydroterapia?

Terapia dla psów z basenem i z bieżnią, jest mniej męczący dla psów poprzez działanie siły wyporowej. Nie wpływa to jednak na efekty, jakie osiągane są podczas treningu. Bieganie pod wodą prowadzi do wzmocnienia mięśni, poprawy kondycji fizycznej oraz wpływa pozytywnie na krążenie krwi. Terapia wodna jest świetnym sposobem na rekonwalescencję niepełnosprawnym, chorym lub starym psom. Trzeba również dodać, że bieżnia jest dość często stosowana w przypadku otyłych psów. Dzięki efektom, jakie są widoczne po stosowaniu hydroterapii, każdy grubszy pies będzie miał szansę na pozbycie się nadprogramowych kilogramów i poprawić swój stan zdrowia.
Bieżnia wodna, jaka wykorzystywana jest podczas rehabilitacji psów, ma certyfikat, który poświadcza, że jest ona sprzętem medycznym. Bieżnia wodna jest przystosowana do wszystkich czworonogów, przez co nasze psy mogą w bezpieczny sposób z niej korzystać.