Jak pozbyć się zmarszczek?

bruzdy nosowo wargowe

Zmarszczki to problem każdego dorosłego człowieka. Wszyscy, w pewnym wieku możemy zauważyć, że na naszych twarzach pojawiają się cieniutkie wgłębienia, które symbolizują powolne starzenie się. Każdy z nas starzeje się jednak w innym tempie. Niektórzy mogą zaobserwować pierwsze zmarszczki w wieku 20 lat, a inni dopiero po 30stce. W znacznej większości, zmarszczki stanowią dla nas problem, praktycznie tak samo jak siwe włosy. W dzisiejszych czasach, mamy mnóstwo możliwości, dzięki którym możemy łatwo i szybko pozbyć się problemu zmarszczek. Skuteczne metody na wygładzenie naszej skóry są znane na całym świecie. Dziś, w wielu miastach Polski również wykonuje się rozmaite typy zabiegów, mające na celu całkowite pozbycie się zmarszczek. Zabiegi takie można odbyć między innymi w:

  • Centrach odnowy biologicznej,
  • W Spa,
  • W gabinetach kosmetycznych,
  • W klinikach.

Usuwanie zmarszczek jest dziś na tyle popularnym i powszechnym sposobem na wygładzenie skóry, że znaczna większość kobiet decyduje się na różnorodne zabiegi. Wiele osób, co prawda stosuje kremy wygładzające i odmładzające cerę, jednak kremy i maści nie są do końca skuteczne. Będąc w salonie kosmetycznym, na pewno zauważymy o wiele większe rezultaty. Zmarszczki bowiem są zjawiskiem naturalnym – nie da się zatrzymać ich powstawania. Stosując kremy przeciwzmarszczkowe, musimy pamiętać, że warto skorzystać z dzisiejszych możliwości medycyny i kosmetologii. Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo jak najdłużej – skorzystanie z zabiegu jest najczęstszą i najbardziej popularną formą pozbywania się zmarszczek i niekiedy bruzd.
Duża część osób decyduje się na zabieg zwany wypełnianiem zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek

Zabieg odmładzający i wygładzający skórę, znany jako wypełnianie zmarszczek, jest dziś popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ze względu na swoją skuteczność, wiele osób uczęszcza na zabiegi w regularnych odstępach czasu. Wypełnianie wszelkich niedoskonałości i deformacji na naszej twarzy, może pomóc nam odzyskać zdrowy i młody wygląd naszej skory. Przed zabiegiem, warto jest dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Dlaczego akurat wypełnianie  zmarszczek? Na czym polega zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu? Ile razy trzeba powtarzać cykl, by uzyskać zamierzony efekt? – to tylko niektóre z najczęstszych pytań, jakie pojawiają się w naszych głowach. Łatwo jednak uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania.
Wypełnianie zmarszczek polega na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego lub polimlekowego. Są to zdrowe kwasy, które znajdują się w naszej skórze, czyniąc ją elastyczną i jędrną. Wraz z biegiem czasu, tracimy dość dużą ilość tych kwasów, przez co nasza skóra staje się mniej nawodniona. Pojawiają się zmarszczki, skóra staje się wiotka i mniej wytrzymała. Jest to naturalne zjawisko, jednak można temu zapobiec. Medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, z których wypełnianie zmarszczek jest najpopularniejsze. Wymienione wyżej dwa rodzaje kwasów są bezpieczne, ponieważ występują one naturalnie w naszym organizmie. Nie powodują one żadnych trwałych uszkodzeń skóry, reakcji uczuleniowych czy ran. Wypełnianie zmarszczek jest metodą wygładzania skóry i nadawania jej sprężystości. Lekarze medycyny estetycznej zapewniają natychmiastowe efekty zabiegu. Efekty te utrzymują się od 6 do 8 miesięcy, dlatego tak wiele osób decyduje się na regularne wizyty w salonach kosmetycznych. Pozbywanie się zmarszczek nie jest więc trudne ani niemożliwe. Warto wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej i odbyć zabieg.

Artykuł powstał przy współpracy z krakowskim gabinetem stomatologicznym Dental4You