Jak wybrać DJ’a na wesele?

dj na twoje wesele

 Każdy kto wybiera się na uroczystość zaślubin nie może się doczekać zabawy, która po niej nastąpi. Polacy uwielbiają wesela. Od wielu lat wchodząc do sali weselnej oczom gości ukazuje się zamiast kapeli, witający ich wodzirej na wesele. Coraz częściej korzysta się z usług takiego konferansjera. Oczywiście nie oznacza to, że grupy muzyczne odeszły do lamusa.

Mają po prostu dodatkową konkurencję. Niektórych może to zdziwić, ale obecność takiego przewodnika imprezy nie jest czymś nowym. Mistrz ceremonii od dawna zajmował się prowadzeniem bali na dworach królewskich, to on witał zbierających się gości, to także on dawał znać, kiedy jest odpowiedni moment do tego, by zabawę rozpocząć. A dlaczego od jakiegoś czasu można zaobserwować, że młodzi coraz częściej decydują się na wodzireja na wesele, że nastąpił powrót niejako do korzeni? Powodów jest naprawdę sporo, ale głównym jest chęć zabawy przy oryginalnych utworach, a nie przy muzyce na żywo.

Wybór odpowiedniej playlisty weselnej

Nie każdemu bowiem piosenki w nowych aranżacjach odpowiadają. Jak najbardziej zdarzają się bardzo dobre zespoły, ale wiedza, że piosenki będą w wersjach oryginalnych dają uczucie takiego spokoju, że pod względem muzycznym będzie dobrze. A dlaczego jeszcze narzeczeni decydują się na wodzireja? Ponieważ mają dosyć wulgarnych i niesmacznych zabaw, które bardzo często prowadzone są przez kapele. Nie wiadomo skąd u nich upodobanie do tego typu gier, zwłaszcza, że powinni je bardziej świadomie wybierać z racji obecności na weselach sporej grupy dzieci, które mogą zwyczajnie nie zrozumieć żenujących zabaw.

Jakie zadania należą do weselnych wodzirejów?

Konferansjerzy rzecz jasna również mają za zadanie zintegrować całe towarzystwo, ale robią to przeważnie w inny sposób. I nawet dobór zabaw jest jakoś tak bardziej trafiony. Niewątpliwą zaletą wodzireja na wesele jest to, że dzięki niemu muzyka może nieustannie towarzyszyć uczestnikom zabawy. Mistrz ceremonii nie ma potrzeby robienia sobie przerw, to znaczy oczywiście, że ma, nawet czasem musi wyjść, ale w dobie tak rozwiniętej techniki może on wybrać utwory, które mają podczas jego nieobecności grać i tym sposobem, zabawa trwa cały czas. Poza tym dobry wodzirej dba o to, by nie było jakichś przeraźliwie długich momentów ciszy między jedną a drugą piosenką.

Wykwalifikowany konferansjer planuje z wyprzedzeniem co ma zostać puszczone. Zazwyczaj nie jest on jakoś mocno przywiązany do swojego planu, więc w razie potrzeby jest w stanie raz dwa zmienić swoje muzyczne zapatrywanie. Również wtedy, gdy goście lub państwo młodzi zażyczą sobie specjalnego utworu. Dobry wodzirej potrafi rozśmieszyć zebrane osoby i w bardzo delikatny, nienarzucający się sposób zachęcić do wspólnej zabawy, jak największą ilość osób.

Bywa, że pod przewodnictwem wodzireja bawią się wszyscy zebrani. Świadczy to o naprawdę dużym talencie. Mało kto wie, że dobry konferansjer powinien mieć niesamowitą zdolność zjednywania sobie ludzi, musi mieć cechy przywódcze, skoro jest w stanie poprowadzić naprawdę duże imprezy. Obok umiejętności przewodzenia, dobrze, aby wodzirej na wesele był na tyle delikatny, by nikt do niczego nie czuł się przymuszany, a wtedy impreza będzie naprawdę udana.