Jak wybrać dobrego dj-a na wesele?

Planowanie wesela na pewno nie jest planowaniem łatwym. W zasadzie to mamy takie nerwy na wszystko, że planowanie to nawet czasem przestaje być przyjemne, a wręcz mocno nas denerwuje. Jeśli chcemy by wesele się udało (a na pewno tego chcemy) to musimy przede wszystkim pomyśleć o wszystkich detalach. W czasie przygotowań zorientujemy się, że detali tych jest naprawdę bardzo dużo, żeby nie mówić że całe mnóstwo.

W zasadzie to nie tylko dobór muzyki czy też weselnego menu mają wpływ na to, czy zabawa będzie w pełni udana. Nie możemy w żadnym przypadku zapomnieć także o jednej bardzo ważnej roli. Kto tę jakże ważną rolę pełni? Jest to oczywiście wodzirej. Wodzirej ma rzecz jasna za zadanie zabawić oraz zająć się zarówno Parą Młodą jak i także wszelkimi gośćmi. Musimy po prostu zadbać o to by całość wesela przebiegało bez żadnych większych problemów. Wodzirej na weselu bardzo często występuje w duecie z DJ-em. Czasem (gdy Para Młoda chce zaoszczędzić) DJ pełni także w jednej osobie również funkcję wodzireja. Musimy jednak pamiętać, że przy wyborze odpowiedniego wodzireja na wesele powinniśmy zdecydowanie poszukać osoby bardzo wszechstronnej. Musi to być w zasadzie faktycznie osoba, która potrafi idealnie dostosować się do oczekiwań klientów. Gdy umawiamy się z danym i wybranym przez nas wodzirejem na wesele to musimy obowiązkowo zapytać go o jego prowadzenie dotychczasowo wesel. W zasadzie to tak naprawdę dobry wodzirej jest w stanie poprowadzić wręcz idealnie zarówno wesele tradycyjne jak i także wymyślone przez nas imprezy bardziej nieszablonowe.

Na pierwszej rozmowie musimy dowiedzieć się, w jaki konkretny sposób zamierza zachęcać na przykład nieśmiałych gości do zabawy czy też oferuje on jakieś dodatkowe atrakcje podczas wesela. Warto także dowiedzieć się czy wodzirej zajmie się prowadzeniem zabaw oczepinowych. Zrozumiałą rzeczą jest fakt, że wesele bez problemu może odbyć się bez wodzireja. Musimy jednak jako Para Młoda zdawać sobie sprawę, że to my będziemy mieli na naszych barkach niemożliwy do spełnienia czasem obowiązek jakim jest zachęcanie osób i wszystkich gości do zabawy. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest zlecić to zadanie profesjonaliście. Odpowiednia animacja zabaw to w zasadzie już połowa sukcesu. Musimy także obowiązkowo się upewnić czy oby na pewno dany wodzirej cechuje się odpowiednią i wystarczającą osobistą kulturą czy też odpowiednim wyczuciem. Dj na wesele musi faktyczne poprowadzić w sposób przyjemny oraz w sposób taktowny dla gości. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z jakiejś rekomendacji znajomych osób, które niedawno korzystały z usług danego wodzireja. Wartościowe informacje na temat danego wodzirejzdecydowanie mogą się nam wszystkim przydać i tylko i wyłącznie wpłyną na nas w sposób pozytywny. Musimy także na sam koniec pamiętać, że dobry wodzirej to osoba, która nie traktuje swojej pracy jako obowiązek, a jedynie jako świetną zabawę. Wodzirej z prawdziwego powołania to dopiero prawdziwy skarb.