Jak zrobić zabawkowe gospodarstwo rolne dla dzieci?

Dzieci lubią naśladować życie dorosłych – udawać, że pracują tak, jak oni, powtarzać ich sposób mówienia i wykorzystywać zabawki do budowy swoich własnych miejsc pracy. W tym artykule piszemy o zabawkach, z których pomocą maluchy mogą odtworzyć swoje własne gospodarstwo rolne. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają przebywać na wsi czy w ogóle na łonie natury, taka forma zabawy to świetny sposób na przyjemne spędzenie czasu i jednocześnie naukę.

Zabawa w gospodarstwo rolne

Jeśli Twoje dziecko lubi życie na wsi, interesują go pojazdy rolnicze lub chętnie uczy się o życiu zwierząt, zabawa w gospodarstwo rolne to świetny pomysł. Z myślą o maluchach, które chcą odtworzyć w domu poszczególne elementy takiego gospodarstwa powstały liczne zabawki, które rozbudzają wyobraźnię i które warto wykorzystać do zbudowania całego gospodarstwa.

Z pewnością jedną z największych kolekcji takich zabawek stanowią zabawki Bruder, czyli oferowane przez firmę posiadającą duże doświadczenie w produkcji zabawek pełnych szczegółów. Dzięki dużemu wyborowi różnych figurek i maszyn, z łatwością odtworzysz prawdziwe gospodarstwo rolne dla swoich dzieci.

Budowanie gospodarstwa

Do obowiązków każdego rolnika należy zebranie plonów, a więc niezbędna będzie do tego odpowiednia maszyna. Zatem pierwszym elementem dobranym do gospodarstwa może być kombajn zbożowy, w którym wiernie odtworzono niezbędne części prawdziwej maszyny, w tym zdejmowany heder, obracane schody czy otwierany zbiornik na zboże, a to jeszcze nie wszystko. Z pewnością niezbędny będzie też traktor, którym można przeprawić się przez trudno przejezdne drogi i który jest nieoceniony podczas pracy rolnika.

Aby sprawnie przejeżdżać polnymi drogami i zmieścić dużo zakupów oraz wszędzie wygodnie dojechać warto zaopatrzyć się w Jeepa, czyli wygodny i wytrzymały samochód. Oprócz tego zbliżając się do każdego gospodarstwa w czasie żniw, nie da się nie zauważyć bloków czy beli słomy, a więc również one powinny znaleźć się w zabawkowym gospodarstwie dzieci.

Kto mieszka w gospodarstwie domowym?

Oprócz niezbędnych maszyn używanych przez rolników i zbieranego przez nich zboża trzeba też pomyśleć o samych rolnikach i ich rodzinach. Dlatego z całą pewnością niezbędne będą figurki mężczyzn i kobiet, którzy zajmują się gospodarstwem – zarówno na podwórku, jak i na polu. Oprócz nich w gospodarstwie zamieszkują również zwierzęta hodowlane, a więc przydadzą się figurki krów, byków i koni, które wędrują po polach i skubią trawę. Zdarza się, że rolnicy kupują nowe zwierzęta, a wówczas trzeba je przewieźć – warto zatem dodać do gospodarstwa przyczepę do przewozu bydła.

Żaden gospodarz nie chce, aby ich zwierzęta się zgubiły lub uciekły, dlatego niezbędna będzie również zagroda dla poszczególnych zwierząt lub duże ogrodzenie dla nich. Świetnym pomysłem jest także zaproszenie do swojej hodowli miłośników jazdy konnej – wówczas przyda się zestaw dżokejki z koniem i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami.

Różnorodność zabawek Bruder naprawdę pozwala na zbudowanie w domu nieco mniejszego niż faktyczne gospodarstwa domowego. Dzięki temu dzieci mogą wcielić się w rolę rolnika zbierającego zboże lub karmiącego zwierzęta. Poszczególne pojazdy pozwalają na załatwianie różnych spraw, odwiedzenie sąsiadów czy wykonanie pracy na polu. Dużym plusem takiego gospodarstwa jest to, że można zmieniać ułożenie poszczególnych elementów i za każdym razem organizować swoją pracę na wsi trochę inaczej. Taka zabawa jest idealna dla całej rodziny i sprawdza się niezależnie od wieku dzieci oraz od miejsca, w którym zabawki zostaną rozstawione.