Jakie akcesoria przydadzą nam się w jeżdżeniu na desce snowboardowej

akcesoria_snowboard

Jazda na snowboardzie potrafi być niezwykle ekscytująca i dawać zastrzyk adrenaliny, którego zimą wielu osobom tak bardzo brakuje. Sam plan wyjazdu na snowboard jest już dobrym krokiem naprzód, jednak zanim wybierzesz się na stok warto zastanowić się nad sprzętem, który ze sobą zabierzesz. Wielu początkujących wielbicieli deski decyduje się na wypożyczanie deski i wiązań, pozostając jedynie przy swoich butach, odzieży i dodatkach, podczas gdy inni inwestują we wszystkie elementy niezbędne do komfortowej i bezpiecznej jazdy już od początku. Niezależnie od tego, na jakim etapie jazdy jesteś – czy wiesz, jakie akcesoria przydadzą Ci się podczas jazdy na snowboardzie?

Jak dobrać akcesoria na snowboard?

O wyborze właściwej deski, wiązań i butów snowboardowych pisaliśmy już wcześniej. Nie skupiliśmy się jednak dotąd na tym, co poza podstawowym sprzętem wpływa bezpośrednio na jakość, komfort i bezpieczeństwo jazdy na stoku. Nie wystarczy przecież wsadzić stopę w but, zapiąć deskę i jechać – właściwe akcesoria to klucz do sukcesu i szansa, że poczujesz się na stoku naprawdę dobrze.

Jakie akcesoria snowboardowe będą najważniejsze? Poza butami i wiązaniami, które należy dopasować do rodzaju deski, stylu jazdy i własnych umiejętności na stoku, bardzo ważną rolę spełni dobrej jakości odzież sportowa dedykowana do jazdy na snowboardzie, właściwe gogle i kask snowboardowy, a także akcesoria dodatkowe pozwalające dobrze zaopiekować się Twoją deską. Kompletne wyposażenie oferuje profesjonalny sklep snowboardowy Zyg Zak.

snowboard

W jakie akcesoria snowboardowe warto zainwestować?

Odzież snowboardowa

Gdy skompletujemy już zestaw podstawowego sprzętu snowboardowego, pierwszym elementem o który należy zadbać jest odpowiednia odzież, która zabezpieczy nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zapewni komfort jazdy, a przy tym będzie wyglądała dobrze i wytrzyma przynajmniej jeden sezon na stoku. Wybierając odzież wierzchnią należy zwrócić uwagę na parametr wodoodporności i oddychalności, upewniając się by jakość materiału szła w parze z jego lekkością i wygodą noszenia. Poza odzieżą wierzchnią warto zadbać też o ciepłą bieliznę termiczną, dedykowane rękawice i skarpety snowboardowe oraz dodatkowych wzmocnieniach dla nadgarstków i kostek, jeśli jesteśmy bardziej podatni na kontuzje podczas jazdy.

Gogle snowboardowe

Promienie słońca odbijające się na stoku od powierzchni śniegu są dla oczu trudniejsze do zniesienia, niż bardzo jasne światło w ciepły, letni dzień. Z tego też względu znalezienie odpowiednich gogli snowboardowych z powłoką przeciwsłoneczną i filtrem UV chroniącym oczy jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Gogle zakrywające znaczną część twarzy chronią nie tylko przed ostrym światłem dziennym, ale i odpryskującymi dookoła kryształkami lodu, wiatrem który wzmaga się przy szybszej jeździe, czy śniegiem w momencie przewrócenia się. Wybierając gogle warto przyjrzeć się materiałowi, z jakiego została wykonana szybka gogli – te dwuwarstwowe, pokryte specjalnymi powłokami są zabezpieczone przed zarysowaniami i zaparowaniem, podstawowymi wrogami komfortowej jazdy na desce.

Kask snowboardowy

Doświadczeni snowboardziści często rezygnują z kasku na rzecz ciepłej czapki, jednak ryzyko takie podejmują na własną odpowiedzialność. Z doświadczenia wiemy, że ostrożności na stoku nigdy za wiele, a stosowanie dobrej jakości kasków w żaden sposób nie ogranicza widoczności ani komfortu jady na desce. Przy wyborze kasku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na atesty – dobry kask nie musi być drogi, ale bez odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa nie nadaje się do użytku na stoku.

Gadżety do pielęgnacji i konserwacji deski

Ostatnią, choć nie mniej istotną kategorią akcesoriów, które przydadzą się w jeżdżeniu na desce snowboardowej są wszelkie gadżety, dzięki którym utrzymanie deski w dobrej kondycji stanie się znacznie łatwiejsze. Dla osób wypożyczających sprzęt bezpośrednio na stoku mogą okazać się one zbędne, jednak Ci którzy posiadają własną deskę z pewnością zechcą zadbać o nią lepiej.

Przydatne dla każdego snowboardzisty mogą okazać się podkładki antypoślizgowe, które ułatwiają utrzymanie się na desce w niezapiętych butach, a także smar do deski, spełniający funkcję konserwującą i ułatwiający jej poślizg po śniegu. Jeśli na desce spędzasz naprawdę dużo czasu, warto pomyśleć też o dostępnych w naszym sklepie, gotowych zestawach serwisowych, które wrzucone do plecaka pozwolą Ci naprawić drobne problemy z deską nawet bezpośrednio przed kolejnym zjazdem na stoku.