Jedwab do włosów – na czym polega jego fenomen

Kobiety niewątpliwie ogromną uwagę zwracają na swoje włosy. Częste wizyty u fryzjera bywają rozkoszą, pomagają utrzymać ładną fryzurę, niestety są też szkodliwe dla naszych włosów. Działanie wysokich temperatur – suszarka czy prostownica, znacznie niszczą nasze włosy.

Sami fryzjerzy zważając na działania zewnętrzne, ale także zwracając uwagę na typ włosów proponują nam różne odżywki. Są to specjaliści w tej branży i możemy najczęściej usłyszeć o nowinach i specyfikach, pomagających nam utrzymać idealne włosy.

Przesuszone włosy czy porozdwajane końcówki prawdopodobnie wymagają odpowiedniego nawilżenia. W drogeriach dostępne jest wiele środków, które ułatwią nam uzyskać pożądane rezultaty. Przykładowym jest jedwab do włosów. Jest on idealny do przesuszonych włosów, które potrzebują stosownych zabiegów.

Używając jedwab do włosów należy wyjątkowo uważać, ponieważ ma silne działanie natłuszczające. Pamiętać należy, że stosujemy go w niewielkich ilościach i nakładamy zwłaszcza na końcówki. W przypadku gdy nałożymy jedwab do włosów na całej długości otrzymamy niekorzystny rezultat znacznie przetłuszczonych włosów i trudno będzie nam je umyć. Proponuje się jego stosowanie wieczorem kiedy mamy dużo czasu i będziemy ewentualnie mogli pozbyć się jego nadmiaru. Tutaj możemy znaleźć różne jego rodzaje: www.vitalitys.eu/pl/110-jedwab-do-wlosow

Jedwab do włosów pozwala nam:

  • Nawilżyć kosmyki
  • Wygładzić strukturę włosów
  • Nadać włosom miękkość
  • Chronić włosy
  • Złagodzić rezultaty szkodliwych zabiegów

W sklepach teraz, jedwab do włosów nie jest trudny do zdobycia i odszukamy go w większości drogerii. Jego ceny w zależności od pojemności kształtują się już od 4 złotych. Nie jest to duży wydatek, a pozwala na sporą poprawę prezentacji naszych kosmyków.