Kosmetyki nie testowane na zwierzętach

kosmetyki nie testowane na zwierzetach

Kupując i używając różnorodnych kosmetyków zarówno tych pielęgnacyjnych jak i tych upiększających, nie zastanawiamy się czy były one testowane na zwierzętach. Niestety, bardzo wiele marek wykorzystuje zwierzęta i testuje wyprodukowane kosmetyki, nie dbając o ich zdrowie czy życie. Cierpienie zwierząt nie jest nagłaśniane, a skuteczne reklamy potrafią ściągnąć nieświadomych klientów bez większych problemów.

Kosmetyki wegańskie i bezpieczne dla środowiska

Na szczęście powstaje coraz więcej marek oferujących różnorodne kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach. Wśród marek dbających o faunę znajdują się kosmetyki Eco Cosmetics. Producent tej marki posiada certyfikaty, które gwarantują nam, że wykorzystane w firmie składniki nie były testowane na istotach żywych. Ponadto kosmetyki te są wegańskie i produkowane są na bazie surowców pochodzących z ekologicznych upraw. W ofercie producenta znajdziemy zarówno żele pod prysznic, balsamy odżywki, szampony jak i kremy i maseczki.

Inną marką oferującą naturalne i ekologiczne kosmetyki jest uznana na całym świecie i nagrodzona licznymi nagrodami marka Green People. Kosmetyki tej marki są zatwierdzone na każdym etapie produkcji zgodnie z normami ekologicznymi. Posiadają certyfikat Vegan Society i są wolne od składników zwierzęcych. Charakteryzują się również tym, że podczas produkcji praca przebiega zgodnie z zasadami Fair Trade. W ofercie można znaleźć min szampony, odżywki do włosów, kremy, balsamy, dezodoranty, pasty do zębów.

Marką oferującą całkowicie naturalne kosmetyki jest Lavera. Produkty te są wpisane na listę Vegan Society oraz posiadają certyfikaty NaTrue i BDIH. Firma oferuje nam kosmetyki zarówno dla kobiet jak i mężczyzn oraz dzieci, znajdziemy wśród nich produkty do ciała, twarzy oraz włosów.

kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Jak sprawdzić czy produkt był testowany na zwierzętach?

Wystarczy dokładnie przyjrzeć się etykiecie. Na opakowaniu każdy producent którego kosmetyki nie były testowane na istotach żywych oznacza ten fakt rzucającym się w oczy symbolem. Warto wprowadzić w życie nawyk czytania etykiet, spowoduje to że nawet nieświadomie zwrócimy uwagę na listę składników czy certyfikaty upewniając się, że wybrany produkt będzie spełniał nasze wszelkie oczekiwania.

Pragnąc zakupić produkt, który nie był testowany na zwierzętach i dodatkowo, który będzie całkowicie ekologiczny warto skorzystać z produktów oferowanych w sklepach ekologicznych z naturalnymi kosmetykami. Możemy być wówczas pewni, że zakupiony produkt będzie całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, naturalny, a podczas jego produkcji nie ucierpiało żadne zwierze. Jeśli jednak zdecydujemy się samodzielnie zamówić produkt np. przez internet i chcemy sprawdzić czy wybrany kosmetyk jest testowany na zwierzętach możemy sprawdzić czy dana marka jest wpisana na listę kosmetyków nie testowanych na zwierzętach. Obecnie na internecie z łatwością można wyszukać stale aktualizowaną listę, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy interesujący nas produkt. Decydując się na kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach możemy ze spokojnym sumieniem używać ich każdego dnia, ciesząc się naturalnym i skutecznym działaniem. Co ważne, rezygnując z produktów testowanych na zwierzętach nie wspieramy ich, dajemy znać, że nie jesteśmy za tym, aby na istotach żywych testowane były chemiczne środki. Mimo, że jeśli wydaje się nam, że głos jednej osoby może nic nie zdziałać warto wyrazić w ten sposób swój sprzeciw i przyczynić się do powstawania lepszego jutra. Używając naturalnych kosmetyków możemy dbać o swój wygląd bez obaw, że przyczyniamy się do cierpienia zwierząt.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Naturalna Spiżarnia. Sklep oferuje także zdrową żywność.