Kreatyna – podstawa suplementacji

Jeśli od pewnego czasu stosujemy kreatynę i pragniemy podjąć się wyzwania, jakim jest zrzucenie paru kilogramów i zmniejszenie masy mięśniowej, nie powinniśmy przerywać suplementacji. Podczas wykonywania ćwiczeń sprzyjających redukcji, potrzebujemy wciąż dość dużej ‘’dostawy’’ kreatyny i białek. Jest to konieczne ze względu na to, że odnotowuje się znaczny spadek sił podczas treningów bez stosowania suplementacji keratynowej. Najczęściej bowiem termin kreatyna kojarzy nam się ze znacznym rozrostem masy mięśniowej. Jednak kreatyna jest stosowana również w przypadku odchudzania się. Poprzez ciągłe stosowanie kreatyny będziemy mieli apetyt – to z kolei prowadzi do spożywania posiłków bogatych w białko, które sprzyja redukcji masy.

Czy kreatyna może mieć skutki uboczne?

Wiele jest wzmianek w Internecie, jakoby kreatyna miałaby szkodzić naszemu organizmowi. Często bowiem możemy czytać o szkodliwości dla nerek, odkładania się formaldehydu w naszym organizmie czy z zalecaniem picia bardzo dużych ilości wody. Jednak informacje te na szczęście nie są prawdziwe. Nigdy i nigdzie bowiem nie zostały potwierdzone jakiekolwiek badania na temat tego, jakoby kreatyna faktycznie miałaby być szkodliwa i stanowić zagrożenie dla osób intensywnie ćwiczących. Warto więc najpierw skorzystać z informacji umieszczonych na bardziej wiarygodnych stronach. Ponadto, popyt na kreatynę wcale nie maleje więc nie mamy tak naprawdę powodu do zmartwienia. Suplement ten jest bowiem jak najbardziej bezpieczny, jeżeli stosujemy go odpowiednio do naszej diety i rodzaju ćwiczeń.

Jaki typ kreatyny wybrać?

Najlepszym wśród wielu różnych preparatów, jest monohydrat kreatyny. Jest to bowiem suplement, który stanowi najbardziej pewną pozycję wśród wielu licznych produktów. Dzięki niemu mamy bowiem pewność, że korzystamy z odpowiedniego suplementu. Monohydrat kreatyny jest jednym z najlepiej przebadanych typów kreatyny. Jeżeli więc wybieramy odpowiedni dla siebie preparat, musimy koniecznie zwrócić uwagę na jego zawartość. Ważne jest bowiem to, czy w danym produkcie znajduje się odpowiednia ilość monohydratu keratynowego. Ta substancja może nam zapewnić odpowiednią suplementację. Dlatego też warto w nią zainwestować, jeżeli chcemy osiągać odpowiednie wyniki. Monohydrat kreatyny jest zawarty w produktach łatwo dostępnych. Dlatego też będziemy mogli zakupić go w sklepach stacjonarnych, w galeriach, na siłowniach czy przez Internet.

Kreatyna pomimo swojego zbawiennego działania, nie jest dostępna dla wszystkich. Istnieją przypadki, w których stosowanie kreatyny jest wręcz zakazane. Jest to przede wszystkim ciąża i laktacja. Kreatyna również nie może być stosowana przez osoby chorujące na różnego rodzaju choroby dotyczące układu neurologicznego czy krwionośnego i nerwowego. Cukrzycy również nie powinni stosować preparatów zawierających kreatynę. Może to bowiem wywołać znaczne zmiany w organizmie, które mogą prowadzić do znacznych ułomności i pogłębienia się chorób.