Kupowanie biletów – jakie mamy możliwości?

bilety online

Wiele interesujących wydarzeń, takich jak spektakle w teatrach, koncerty na stadionach czy seanse filmowe, możliwe są do obejrzenia tylko po wcześniejszym zakupie odpowiedniego biletu. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku podróży pociągami lub samolotami. Pozostaje jednak pytanie z jakiego sposobu na zdobycie wejściówki skorzystać? W końcu istnieje ich kilka. I choć każda ma swoje wady i zalety, od dawna uważa się, że najbezpieczniejszą i najszybszą metodą jest kupowanie przez Internet. Przejdźmy jednak do szczegółów…

Kupowanie biletów – jakie mamy możliwości?

Pierwszą, tradycyjną możliwością nabycia biletu na jakiekolwiek wydarzenie, jest oczywiście kasa sprzedażowa. Takie rozwiązanie, choć nadal praktykowane, w wielu przypadkach odchodzi jednak do lamusa. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wiąże się z fatygą do miejsca sprzedaży. To oznacza, że jeśli mieszkamy na przykład we Wrocławiu, a wybieramy się do poznańskiego teatru, który nie prowadzi sprzedaży internetowej, przed nami dość długa droga, by dotrzeć na miejsce i kupić konkretny bilet. W dodatku istniałoby ryzyko, że bilety zostaną już wyprzedane. Nie ma przecież nic gorszego, niż wiadomość, że cała nasza wyprawa poszła na marne, bo biletów zostały w całości sprzedane. By unikać tego typu problemów i niepotrzebnej straty czasu, coraz więcej osób zamawia wejściówki przez Internet. Poza tym, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wydarzenia krajowe, które przyciągają niezliczoną ilość ludzi, oznaczają długie kolejki, w których stać możemy naprawdę długie godziny! Jeśli nie przepadamy za tego typu sytuacjami – lepiej zrezygnować.

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup różnego rodzaju biletów od ludzi, którzy z jakiś powodów chcą je odsprzedać. Wielu decyduje się na taki ruch z prostego powodu – wejściówki z drugiej ręki bardzo często są po prostu tańsze. Ludzie, chcąc pozbyć się niepotrzebnych biletów, nierzadko znacząco obniżają ich cenę, by odzyskać chociaż część wydanych pieniędzy. I o ile takie rozwiązanie ma sens w przypadku kupowania biletu od człowieka, który jest nam dobrze znany, nie poleca się go w odniesieniu do obcych. Istnieje bowiem spore ryzyko, że zostaniemy oszukani i okradzeni. Zbywca chętnie przyjmie od nas pieniądze, ale nie wyśle nam biletu. Z reguły w takich sytuacjach pozostaniemy stratni, niezależnie od tego czy podejmiemy jakiekolwiek kroki ku odzyskaniu pieniędzy, czy nie.

walizka bilety

Ostatnim, zdobywającym coraz więcej zwolenników rozwiązaniem, są internetowe systemy sprzedaży biletów. Dzięki nim kupujący oszczędzają swój czas i mają szybki dostęp do wielu interesujących ich kwestii. Co więcej, jeśli zareagują wystarczająco szybko, nie ma możliwości, by przegapili możliwość zakupienia biletu nawet na najbardziej interesujące wydarzenie, czy wakacyjną podróż.

Podróżowanie koleją – możliwości, jakie daje system online

Bilet na pociąg możemy kupić w tradycyjnej kasie, jednak wady wskazane powyżej wielu zniechęcają. Tym bardziej, że i w tym obszarze powstały rozwiązania, które niosą możliwości zamówienia konkretnego biletu na odległość. A przecież to właśnie bilety umożliwiające nam przemieszczanie się kupujemy najczęściej.

Platforma kup.biletyregionalne.pl, gdzie wygodnie można kupić bilety na przejazdy POLREGIO, umożliwia szybkie, bezproblemowe i bardzo komfortowe zakupy. Dzięki niej możemy bowiem zamówić zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe, a także tak zwane REGIOkarty. Czytelna strona daje możliwość zakupienia biletu w każdej chwili, niezależnie od pory dnia – bez wychodzenia z domu możemy zaplanować swoją podróż od A do Z.