Nowości Krossa na rok 2019

Rok 2019 zbliża się coraz większymi krokami, co oznacza, że każdy robi plany i zakupy, aby być przygotowanym na nowy sezon rowerowy i nie tylko. W naszym sklepie oznacza to pojawienie się nowych kolekcji rowerów i akcesoriów na 2019 rok, dlatego w tym artykule powiemy Ci, co przygotowali producenci dla miłośników kolarstwa, a skupimy się na ofercie najpopularniejszej polskiej marki Kross. Jak wygląda kolekcja Krossa na 2019? W czym możesz wybierać? Jakie nowości znajdują się wśród licznych propozycji? Zapraszamy do lektury.

MTB XC FULL

Nowa kolekcja Krossa na rok 2019 obejmuje sześć linii rowerów górskich. Pierwszą z nich jest MTB XC FULL, która obejmuje nowe modele rowerów Earth: Earth TE, Earth 2.0, Earth 3.0, Earth 4.0. Ich cechą charakterystyczną jest zawieszenie, które bazuje na jednym punkcie obrotu, a które fachowo nosi nazwę ESPS (Efficient Single Pivot Suspension). W jaki sposób działa ta funkcja? Zawieszenie działa tutaj cały czas tak samo, niezależnie od tego, czy nacisk na pedały w poszczególnych momentach, np. w czasie pokonywania podjazdów, jest jednolity. Do istotnych cech tego roweru należy również progresywna rama oraz regulowany wspornik siodła. Jeśli chodzi o ilość biegów, model Earth 2.0 ma ich 20, Earth TE oraz Earth 4.0 – 12, a Earth 3.0 ma ich 11.

MTB XC

Druga linia nowych rowerów nosi nazwę MTB XC. W jej skład wchodzą modele Level, czyli wyścigowe bolidy. Charakteryzują się one układem wewnętrznego prowadzenia przewodów w ramie, dzięki któremu przewody te są chronione przed załamywaniem się. W modelach tych dopracowano także dystrybucję masy ciała oraz każdemu z nich przyporządkowano innego rodzaju włókna węglowe. W rowerach Level znajduje się 12, 20, 22, 24 bądź 27 biegów, w zależności od modelu.

TRAIL

Do linii rowerów TRAIL dołączyły nowe modele Soil: Soil 3.0, Soil 2.0 i Soil 1.0. Zawieszenie, czyli RVS (Revo Virtual Suspension) odpowiada w tych rowerach za eliminowanie bujania oraz za idealną przyczepność. W rowerach tych znajduje się także progresywna rama, pozwalająca na dużą zwinność podczas jazdy oraz koła 29’’, czyli najlepsze do tego typu roweru. Cechą charakterystyczną rowerów Soil jest również system zmiennej geometrii – podkładka znajduje się w górnym linku zawieszenia i wystarczy ją przełożyć.

ENDURO

Linia ENDURO zawiera rowery górskie dostępne pod nazwą Moon: Moon 3.0, Moon 2.0 oraz Moon 1.0. Są to modele do jazdy ekstremalnej, ulepszone pod każdym względem. Ich zawieszenie jest oparte na wirtualnym punkcie obrotu oraz precyzyjnej geometrii, co umożliwia idealną przyczepność oraz zmniejsza bujanie się podczas pedałowania. Dzięki progresywnej geometrii masa ciała jest wygodnie i precyzyjnie rozłożona. Jeśli chodzi o koła w modelach Moon, zawodnik może wybrać typ: koła 27,5 bądź koła 29’’. Te pierwsze lepiej działają w ciasnych zakrętach, a drugie lepiej radzą sobie z różnymi przeszkodami. Rowery Moon mają 11 biegów.

Rowery Kross w PM Bike

Męska seria MTB oraz damska MTB WOMAN powracają także w tym sezonie, a oprócz znanych już rowerzystom modeli pojawia się męski rower Hexagon 8.0 z 27 biegami. Jeśli chcesz już teraz zapoznać się dokładnie z poszczególnymi parametrami wybranych rowerów, zapraszamy.

KROSS TRANS 5.0 DAMSKI 2019

KROSS TRANS 5.0 DAMSKI 2019

 

W naszym sklepie PM Bike znajdziesz duży wybór rowerów MTB znanej i cenionej firmy Kross. Oferujemy zarówno modele damskie, jak i męskie. Do damskich należą oczywiście modele Lea, czyli rowery zaprojektowane z myślą o wygodzie kobiet. Są to rowery mające od 20 do 27 biegów, zależnie od modelu i charakteryzujące się wpadającymi w oko dizajnami.

KROSS EVADO 4.0 2019

KROSS EVADO 4.0 2019

 

Męskie rowery Hexagon są również dostępne w naszym sklepie, a oprócz nich znajdziesz także kolekcję Level, Soil i Moon, a więc jest w czym wybierać. Obok każdego roweru znajdują się wszystkie informacje na jego temat, od poszczególnych parametrów, aż po materiały, z których zostały one wykonane. Jeśli szukasz jednocześnie akcesoriów, ubrań czy części rowerowych, w naszym asortymencie posiadamy wszystko, czego potrzebuje profesjonalny miłośnik kolarstwa.