Obozy językowe dla dzieci i młodzieży – dlaczego warto wysłać dziecko za granicę?

W dzisiejszej dobie praktycznie każdy zna choć jeden język obcy. Lekcje angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego wykładane w szkole mają jednak swoje mankamenty. Przede wszystkim ich godziny są mocno ograniczone. W związku z tym, bazując jedynie na wiedzy przekazanej w szkole średniej czy na studiach nie jesteśmy w stanie opanować języka na poziomie zaawansowanym.

Rodzice coraz częściej zapisują więc swoje dzieci na tak zwane kursy językowe. I jest to oczywiście jakieś rozwiązanie. O wiele lepszym zdają się być jednak mocno skonkretyzowane, zorientowane na określony cel obozy. Ale do rzeczy…

Obóz językowy za granicą

Obóz językowy za granicą, to przede wszystkim połączenie wakacji i nauki. Wycieczki, sport, nowe znajomości i przyjaźnie, a także szybka i co najważniejsze, efektywniejsza nauka języka obcego. Wszystko to powoduje, że tego typu wyjazd staje się jedną z najbardziej korzystnych opcji edukacyjnych i możliwością przygotowania na przykład do egzaminu. Oczywiście, przed podjęciem decyzji warto porównać oferty poszczególnych firm. Te najbardziej prestiżowe charakteryzują się bowiem pełnym zestawem możliwości do wyboru. Różnymi kierunkami podróży, językami i grupami wiekowymi.

Przykładowo – obozy językowe organizowane przez firmę obozyjezykowe.edu.pl, to wyjazdy w międzynarodowym towarzystwie, w trakcie których nasze dziecko w odpowiednim dla siebie przedziale wiekowym będzie nie tylko poznawać kulturę obcego kraju, ale i uczyć się języka. Tutaj zajęcia językowe prowadzone są przez tak zwanych native speakerów w ramach grup, które liczą od 10 do 15 osób. Podział dotyczy również poziomu znajomości języka. Nauka prowadzona w ten sposób pomaga przyswoić odpowiedni akcent oraz intonację.

Obozy językowe dla dzieci i młodzieży – dlaczego warto?

Jeśli powyższe argumenty nie przekonały cię w sposób wystarczający, do tego by wysłać dziecko na obóz językowy do obcego kraju – czytaj dalej.

Obozy językowe, to idealny sposób na spędzenie letnich wakacji lub zimowych ferii. Dlaczego? Taki wyjazd to w końcu połączenie odpoczynku z czymś pożytecznym. W tym przypadku z nauką języka obcego. Co więcej, ten sposób przyswajania umiejętności językowych jest też najprzyjemniejszy! Taka forma nauki nie ogranicza się bowiem wyłącznie do siedzenia w ławce. Realizuje się również w trakcie spędzania czasu wolnego, podczas zajęć sportowych, wypadów turystycznych czy towarzyskich spotkań. Nieustanne obcowanie z językiem jest przecież o wiele bardziej efektywne, niż monotonne powtarzanie obco brzmiących zwrotów i sformułowań.

Możliwość zobaczenia nowych, ciekawych miejsc, to kolejna zaleta obozu językowego. Będąc za granicą, odwiedza się w końcu miasta i zabytki, które do tej pory widziało się tylko w telewizji czy książkach. Poszerzanie horyzontów, zbieranie wspomnień i pamiątek stanowią zatem kolejny atrybut zagranicznej nauki. No i znajomości. W trakcie trwania obozu nasze dziecko nawiąże ich z pewnością całe mnóstwo. Co więcej, będą to przyjaźnie zarówno rodzime, jak i międzynarodowe. A to sprawia, że młody człowiek w nieznany dotąd dla siebie sposób otwiera się na ludzi i świat.

Pamiętajmy jednak, że mimo iż oferta kursów i obozów językowych jest bardzo bogata, warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jej szczegółami. Wybierając kierunek dla naszego dziecka, trzeba bowiem być świadomym tego, iż nie każda organizacja proponująca tego typu wyjazdy jest godna polecenia. A przecież komfort i efektu podróży powinny być widoczne i niepodważalne.