Oświetlenie biurowe

oświetlone biura

Biura są miejscami pracy dla wielu osób. W jednym biurze pracuje od kilku do kilkudziesięciu osób. Konieczne jest zatem zaopatrzenie biura w odpowiednie oświetlenie. Codzienna praca przy komputerze znacznie wpływa na wzrok – wieloletnia praca przy komputerze jest niekorzystna dla wzroku. Można jednak zminimalizować zagrożenia, stosując odpowiedni rodzaj oświetlenia w naszym biurze. Każdy pracownik powinien mieć jak najlepiej oświetlone swoje stanowisko. Dziś, znane są przede wszystkim kwadratowe lub prostokątne panele ledowe, które zawiesza się na suficie. Ich moc i długość działania jest szczególną cechą.
Obecnie, na rynku najbardziej popularne jest oświetlenie LED. Lampy ledowe mogą zostać zamontowane na meblach, na suficie, na ścianach i w innych wymaganych miejscach. W biurze, ten rodzaj lamp jest szczególnie doceniany ze względu na zalety lamp.
Istnieją pewne kryteria, które należy brać pod uwagę wybierając odpowiednie oświetlenie do biura. Ze względu na specyfikę pracy biurowej, konieczne jest zapewnienie oświetlenia bezpośredniego i pośredniego. Pierwszy rodzaj oświetlenia, to lampy, umieszczane najczęściej na suficie. Z kolei oświetlenie pośrednie, stanowi uzupełnienie źródła światła dla każdego pracownika. Są to lampki na biurko lub specjalne oświetlenie na stanowisku każdego pracownika.

Jak dobrać oświetlenie do biura?

Aby we właściwy sposób oświetlić nasze biuro, konieczne jest przede wszystkim dopasowanie lamp pod względem ich ilości. Wielkość biura i jego rozmiary, są jednym z kluczowych kryteriów, podczas dobierania oświetlenia do biura. Warto pamiętać, że każde biuro ma zupełnie inną powierzchnię i wymiary, tak samo jak wysokość sufitów.
Rodzaj lamp również ma znaczenie – z racji tego, że mogą one być rozmieszczone w różnych miejscach, musimy wybrać te rodzaje które zapewnią naszym pracownikom odpowiednio oświetlone stanowiska. Priorytetem są lampy zawieszane na suficie. Najczęściej, są to panele, których strumień światła jest szczególnie mocny. W zależności od biura, każdy pracownik ma zapewnioną lampkę na swoje biurko. Jeśli w biurze wykonuje się różne projekty i rysunki – lampka taka będzie pomocna i usprawni wykonywaną pracę.
Koszt oświetlenia nie może zostać pominięty. Wiadomym jest fakt, że na oświetleniu, tak samo jak na sprzęcie – nie oszczędzamy. Nie znaczy to, że zakupienie najnowszej generacji lamp będzie jedynym słusznym rozwiązaniem. Trzeba wybrać spośród ofert taki rodzaj lamp, który będzie wytrzymały dla naszego budżetu i odpowiednio dobry dla pracowników. W chwili obecnej bardzo konkurencyjna oferta dostępna jest na http://luxon.pl/produkty/oswietlenie-biurowe.

biurowiec

Obowiązek po stronie pracodawcy

Każdy właściciel firmy ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze warunki pracy. Oświetlenie jest absolutną podstawą, zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych. Codzienna praca z komputerem może być męcząca dla wzroku i powodować zmęczenie. Właściwy rodzaj oświetlenia pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, co przekłada się na jakość wykonywanej pracy.