Pierwsze dni po porodzie

Przed nadejściem tego znaczącego momentu jakim są narodziny naszego dziecka warto prześledzić wszelkie portale dla mam. Portal dla mam to zbiór wszelkich informacji nam potrzebnych oraz także znajdziemy na tymże portalu porady dla mam. Szczególnie gdy będzie to nasz pierwszy poród musimy wiedzieć dokładnie o czym musimy pamiętać tuż po porodzie oraz po pierwszych dniach po tej cudownej chwili. Proszę uwierzyć, że na czytanie portali dla mam krótko po narodzeniu dziecka na pewno nie będziemy miały czasu, więc jeszcze w czasie ciąży powinniśmy sięgnąć po tą lekturę. Przechodząc do głównego wątku, o czym musimy pamiętać w pierwszych dniach po naszym porodzie? Stosunkowo bardzo szybko po porodzie powinnyśmy oddać mocz.

Portal dla młodych matek

Pęcherz moczowy, który jest wypełniony jest bardzo ciepły co sprawia, że utrudnia obkurczanie się macicy. Powinnyśmy także bardzo często zmieniać podpaski. To oczywiste, że w tymże okresem mamy bardzo zwiększone krwawienie. Po zmianie podpaski nie możemy zapominać o myciu rąk. Za każdym razem po korzystaniu z toalety powinnyśmy podmywać swoje okolice intymne. Co jak co, ale nie każda kobieta wie że do podmywania się po porodzie bezkonkurencyjne i najlepsze jest szare mydło. Często możemy odczuwać pieczenie. W takim wypadku skuteczne mogą okazać się różnego rodzaju napary na przykład z kory dęby, rumianku czy też nagietka. W domu możemy sobie także pozwolić na wietrzenie krocza. W szpitalu jest to raczej nie możliwe i zaleca się robienie tego. Krocze to miejsce, które będzie dla nas najbardziej bolącym miejsce po porodzie. Dlatego też powinnyśmy na to miejsce stosować zimne okłady. Nie należy jednak przekraczać okresu piętnastu minut na okład. Takowym okładem zdecydowanie zmniejszymy sobie ból w kroczu. Pamiętajmy, że także musimy zadbać o odpowiedni dobór bielizny. Gdy dobierzemy źle bieliznę będziemy narażone na trudności karmienia piersią oraz narazimy się także na dodatkowy stres. Obowiązkowo powinnyśmy także stosować wkładki laktacyjne. Jest to bardzo komfortowe zastosowanie. Odpowiednio zbilansowany sen także znajdziemy w poradach dla mam.

portal_dla_mam

Jednak jak możemy sobie taki sen zapewnić skoro wiemy, że małe dziecko wiąże się z bardzo małą ilością snu? Portal dla mam poleca by wykorzystać gości nas odwiedzających. Po odwiedzinach poprośmy by ktoś z nich zabrał nasze dziecko przynajmniej na półgodzinny spacer. W tym czasie powinnyśmy skusić się na drzemkę. Drzemka ta może okazać się naprawdę zbawienna. Ważne także by po porodzie dać upust swoim emocjom. Powszechnie wiadomo, że po euforii po urodzeniu dziecka następuje okres pewnego rodzaju przygnębienia. Nachodzą nam pewne wątpliwości. Obawiamy się czy sobie poradzimy. Po prostu chce się nam płakać. Nie możemy tłumić emocji. Chce się nam płakać więc płaczmy. Z pewnością takowe zachowanie nam pomoże. Podsumowując nie powinnyśmy się załamywać zmiennym nastojem oraz wszelkimi wątpliwościami. To oczywiste, że wszystko jest dla nas nowe. Musimy jednak pamiętać, że z upływem każdego z dni będziemy radzić sobie coraz lepiej, poznamy lepiej nasze dziecko i doskonale będziemy wiedzieć jak się z nim obchodzić. Tak naprawdę dla chcącego nic trudnego.