Pozbądź się cieni pod oczami, dzięki karboksyterapii

Cienie pod oczami to prawdziwa udręka wielu kobiet na świecie. Są nieestetyczne i bardzo trudno zakryć je nawet grubą warstwą korektora o odpowiednim kolorze. Wystarczy jedna gorzej przespana noc lub po prostu gorszy dzień, a od razu stają się jeszcze bardziej widoczne i sprawiają, że Twoja twarz przypomina twarz pandy. Wyglądasz na zmęczoną lub chorą i nie czujesz się przez to atrakcyjnie. Na szczęście nowoczesne zabiegi kosmetyczne pomogą pozbyć Ci się tego problemu.

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Sińce pod oczami mogą się znacznie od siebie różnić. Przybierają różne rozmiary oraz kolory, ale zawsze mają ten sam kształt nieestetycznych podkówek pod oczami. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U jednych cienie mogą mieć lekko szarofioletowy odcień i wyglądać jak klasyczne siniaki, choć na szczęście mniej intensywne niż te, które pojawiają się po uderzeniu. U innych cienie na dolnej powiece mogą być lekko brązowe, żółte lub szare. Wszystko to zależy od rodzaju cery, budowy skóry, a także naczyń krwionośnych.

Przebarwienia i sińce pod oczami to często sprawa genów. Jest to problem, który jest dziedziczony i w takiej sytuacji raczej nie ma co liczyć, że magiczne kremy z drogerii pomogą w pozbyciu się raz na zawsze nieestetycznego podkrążenia oczu. Mogą się one pojawiać również w wyniku stresu i przemęczenia lub problemów ze snem. W takiej sytuacji są to zazwyczaj problemy przejściowe, które powinny samoistnie zniknąć po zażyciu odpowiedniej dawki snu i wypoczynku oraz relaksu. Jeśli skóra pod oczami wykazuje skłonność do przebarwień wraz ze zmianą samopoczucia lub ilością snu, to warto stosować odpowiednie kremy, które temu będą zapobiegać.

U niektórych osób cienie pod oczami są naturalną oznaką starzenia się organizmu. Z wiekiem zmienia się struktura skóry, jej elastyczność oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych i może skutkować to pojawieniem się nieestetycznych sińców. Należy mieć na uwadze, że sińce pod oczami mogą być również spowodowane różnego rodzaju chorobami. Jeśli zaczęły pojawiać się nagle i są mocno widoczne, i nie chcą zniknąć mimo wypoczynku i dużej ilości snu, to warto zgłosić się z tym problemem do lekarza i wykonać na początek podstawowe badania krwi lub w razie potrzeby bardziej zaawansowane testy medyczne.

Jak skutecznie pozbyć się problemu?

W przypadku, gdy cienie pod oczami są problemem genetycznym, to często trudno jest je zatuszować i jeszcze trudniej się ich pozbyć skutecznie. Kremy oraz żele dostępne w drogerii przynoszą raczej mizerne skutki, a regularne obciążanie delikatnej skóry pod oczami dużą ilością kosmetyków kryjących, takich jak bazy, korektory i podkład jest na dłuższą metę niezdrowe i może przyspieszyć proces starzenia się cery. Dlatego, zamiast próbować kolejnego magicznego kremu, który pierwsze efekty powinien dać po kilku tygodniach, warto zdecydować się na zabieg karboksyterapii.

Karboksyterapia to zabieg bardzo skuteczny i niezwykle popularny w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Polega na podskórnym lub na śródskórnym wprowadzeniu specjalnego gazu o odpowiednich właściwościach, jakim jest dwutlenek węgla. Dokonuje się tego za pomocą bardzo cienkich igieł. Ten zabieg stosowany jest do usuwania wielu nieestetycznych zmian, na przykład cellulitu oraz właśnie cieni pod oczami. W przypadku sińców pierwsze efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabieg. Dzięki temu nie musisz czekać na zmiany i możesz szybko oraz przede wszystkim skutecznie pozbyć się nieestetycznych podkówek pod oczami.