Praca za granicą dla studentów, dalej jest opłacalna?

Praca w Holandii

Letnia praca za granicą jest coraz bardziej popularna wśród polskich studentów. Wiele osób liczy na przygody, połączenie odpoczynku z zarabianiem pieniędzy, bądź zaoszczędzenie dużej ilości gotówki. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną i kurs euro – czy praca za granicą jest dalej opłacalna?

Zalety letniej pracy za granicą dla studentów

Jedną z największych zalet pracy za granicą jest to, że możemy zobaczyć świat. Wiele osób nie ma możliwości podróżowania w takiej skali jakby chcieli po rozpoczęciu stałej pracy po studiach. Letnia praca jest więc doskonałą okazją w życiu do zobaczenia nowych miejsc. Podróż za granicę daje możliwość poznania innych kultur i sposobu ich działania. Może być to cenna wiedza, gdy wkroczymy już na swoją ścieżkę kariery. Ciekawym kierunkiem jest praca w Holandii, która pozwala nam poznać mentalność tego narodu. W późniejszej karierze bardzo możliwe, że będziemy współpracować z Holendrami.

Na początku kariery nie mamy jeszcze bogatego CV. Możemy pochwalić się swoimi zainteresowaniami, studiami czy stażami. Niestety większość osób na rynku pracy ma podobne kompetencje. Praca za granicą, nawet jeżeli nie jest związana z naszą branżą, wyróżni nas na tle innych kandydatów. Wielu pracodawców doceni fakt, że jesteśmy wystarczająco odważni i przebojowi, by wyjechać na całe lato za granicę do pracy.

Praca za granicą rozwija, niezależnie od tego jaka ona jest. Nawet jeżeli pracujemy w Holandii w szklarni nie znając języka to uczymy się sobie radzić. W innym kraju musimy polegać na sobie i nie mamy w zasięgu ręki rodziny czy najbliższych przyjaciół. Dzięki temu rozwijamy naszą zaradność i stajemy się naprawdę pewni siebie. To przyda nam się w każdym aspekcie życia.

oferty pracy Holandia

Wyjedź w wakacje do pracy w Holandii z Marvel PC.

Czy praca za granicą jest dalej opłacalna?

Dla wielu osób kluczową kwestią jest to, czy wyjeżdżając dobrze zarobią. Nie ukrywajmy, że wyjeżdżając do pracy chcemy przede wszystkim zarobić. Od wielu lat płace na zachodzie Europy są wyższe niż w Polsce. Dodatkowo po przewalutowaniu na złotówki nasza wypłata wydaje się jeszcze większa. Jednak od kilku lat mówi się o tym, że rynek nie jest już tak chłonny, a kurs euro spada. Z tego powodu studenci zadają sobie pytanie czy taki wyjazd wciąż jest opłacalny.

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Musimy jednak taki wyjazd rozsądnie zaplanować. Najlepiej nie wybierać najbardziej oklepanych kierunków takich jak Wielka Brytania. Praca w Holandii będzie idealną alternatywą. Możemy tam liczyć na wysokie stawki, a pracownicy są cały czas poszukiwani, zwłaszcza przy zbiorach.

Jeżeli chcemy wrócić z wyjazdu zadowoleni to powinniśmy zadać sobie pytanie na czym naprawdę nam zależy. Jeżeli przede wszystkim chodzi nam na o jak najwyższe zarobki i oszczędności to zatrudnijmy się w Holandii na wsi, gdzie będziemy pomagać przy zbiorach czy pielęgnacji roślin. Jeżeli chcemy zwiedzić ciekawy kraj to Holandia również będzie dobrym wyborem. Będziemy mogli pracować i zwiedzić Amsterdam, Rotterdam czy Hagę. Znajdziemy tam Muzeum Anny Frank czy Van Goga. Jednak jeżeli planujemy połączyć pracę i zwiedzanie to musimy liczyć się z tym, że do Polski przywieziemy znacznie mniej oszczędności.

Praca za granicą dla studentów jest opłacalna i pozwala nie tylko zarobić, ale również się rozwinąć. Możemy pracować w Holandii nawet jeżeli nie znamy języka więc warto podjąć ryzyko. Pamiętajmy jednak, by zawsze wyjeżdżać przez sprawdzone biuro pracy.