Sadzonki truskawek we własnym ogródku

sadzonki frigo

Obecnie, natura oraz rozległa wiedza naukowców, ogrodników i hodowców owoców,, znacznie wpływa na polepszenie jakości hodowanych owoców. Dziś możemy korzystać z niedawno ‘’wynalezionych’’ sadzonek typu frigo. Ostatnimi czasy, ten typ truskawek uchodzi za najpopularniejszy dzięki swoim cechom charakterystycznym. Smak, wygląd, zapach i kształt truskawek frigo jest doceniany dzisiaj nie tylko przez konsumentów. Sadzonki frigo są cenne przede wszystkim dla samych hodowców, którzy mają znacznie większe szanse na zapewnienie nam owoców najlepszej jakości. Truskawki typu frigo są łatwo dostępne, jednak ich cena jest wyższa od cen zwykłych sadzonek. Warto jednak wspomnieć o tym, że na cenę truskawek przekłada się przede wszystkim sposób ich hodowli.

Sadzonki truskawek frigo – uprawa

Sadzonki typu frigo należą do najpopularniejszych i najsmaczniejszych truskawek. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj truskawek sadzi się najczęściej w szkółkach owocowych. Truskawki tego typu charakteryzują się przede wszystkim tym, że można je hodować i zbierać przez cały rok. Warto znać tę podstawową różnicę – sadzonki typu frigo są cenione przez hodowców i handlarzy owocami. Zwykłe truskawki możemy bowiem zbierać przez bardzo krótki okres czasu, dwa razy do roku.
Uprawa truskawek frigo polega na przechowywaniu sadzonek w konkretnych warunkach. Przestrzegając zasady przechowywania sadzonek, zyskujemy możliwość sadzenia ich latem i wiosną. Sekretem jakości truskawek frigo jest hodowanie ich w niskiej temperaturze i przy ściśle określonej wilgotności.
Czas jakiego potrzebują truskawki, aby zakwitnąć, wynosi około miesiąca. Po upływie kolejnego miesiąca możemy spodziewać się owoców. Charakterystyczny sposób uprawiania truskawek frigo jest jednocześnie specyficzny i trudny. Potrzeba bowiem odpowiednich umiejętności i doświadczenia w zakresie hodowli owoców, a zwłaszcza truskawek. Typ frigo należy przechowywać przez całą zimę w temperaturę sięgającą 1,5 stopni Celsjusza. Muszą być one oczyszczone ze starych liści. Dodatkowo – truskawki frigo muszą być chronione przed pleśnią, wysuszeniem i rozmrożeniem. Z tego też powodu tak istotną funkcję pełni usuwanie chwastów i starych sadzonek, liści i roślin. Odpowiednie warunki zapewniają właściwy smak i wygląd truskawek. Jedne z najlepszych jakościowo sadzonek można nabyć poprzez http://www.sadzonki-frigo.pl

truskawki frigo

Wygląd i smak truskawek frigo

Smak truskawek frigo charakteryzuje się soczystym i mocnym, truskawkowym aromatem. W dzisiejszych czasach, wyhodowanie ‘’lepszych’’ truskawek w sposób naturalny jest wyjątkowo cenione. W erze GMO każdy hodowca warzyw i owoców, będzie w stanie zadbać jak najlepiej o swoje owoce, nie tylko po to, by przebić konkurencyjną ofertę. Truskawki frigo, wyhodowane naturalnie stanowią bowiem zdrową alternatywę dla każdego człowieka. Poza tym, sadzonki frigo można zbierać od wiosny do późnej jesieni. Jest to cecha, która sprawia, że ten rodzaj truskawek znacznie przewyższa zwykłe sadzonki.

Sadzonki truskawek typu frigo mogą owocować aż 3 razy w ciągu roku. W dodatku, za każdym razem smak oraz wygląd truskawek jest taki sam – cecha ta sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się truskawki frigo. Hodowcy truskawek, którzy od lat zajmują się hodowlą, zwłaszcza tego typu, mogą zapewnić nam coraz lepszej jakości sadzonki. Wciąż opracowywane technologie sadzenia oraz przechowywania sadzonek mogą wpłynąć na polepszenie ich.
W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim nadzwyczajny smak oraz wygląd truskawek. Ten typ sadzonek może nam zapewnić bardziej aromatyczny smak i zapach owoców. Truskawki frigo są bardziej czerwone, nieco większe – ich kształt jest też regularny. co może dodatkowo przyciągać wzrok klientów.