Sklejka – sprawdź, gdzie ją wykorzystasz i zakupisz

pracownik

Sklejka to niezwykle wszechstronny produkt. Jest wykorzystywana między innymi do wykonywania konstrukcji – wewnętrznych i zewnętrznych – od szalunków po wewnętrzne panele. Gdzie dokładnie możemy ją wykorzystać i kupić?

Drzwi

Sklejka często jest stosowana do produkcji drzwi. Cechuje się ona wysoką estetyką i wytrzymałością, a jednocześnie jest tańsza niż lite drewno. Możemy wybierać spośród wielu projektów, które wyglądają naprawdę zjawiskowo i niczym nie różnią się od drewna. Jednocześnie jest lżejsza i bardzo wytrzymała, więc niespodziewane uderzenia nie uszkodzą jej.

Posadzki

Niezależnie od tego czy chodzi o elementy konstrukcyjne, czy o wykończone podłogi, sklejka oferuje trwałość, wszechstronność i możliwości adaptacji. Sklejka to wytrzymałość i naturalne piękno podłóg. Znajduje zastosowanie w wielu wnętrzach. Istnieje szeroka gama rodzajów sklejek, a wybór odpowiedniego do danego zastosowania będzie zależał od wielu czynników.

Stolarka

Sklejka jest też powszechnie wykorzystywana w stolarce – można dzięki niej wzmocnić każdą konstrukcję. Ten wyjątkowy materiał pozwala na obniżenie kosztów i zmniejszenie wagi każdego produkowanego elementu. W ramach prac stolarze produkują bardzo wiele różnych rozwiązań. Produkty, które są wykonywane z tego materiału to między innymi drzwi i ramy okienne, szafki, listwy i ościeżnice. Produkty stolarskie obejmują także ozdobne okapy, słupy, jak i przyciągające wzrok balustrady.

zbliżenie sklejka

Panele wewnętrzne

Panele wewnętrzne, zwane również tablicami i okładzinami, to praktyczny sposób pokrycia jednej lub więcej ścian i sufitów w budynku, a włączenie ich do aranżacji wnętrza pokoju może generować wiele zalet. To trwała i wytrzymała struktura, która idealnie sprawdza się w miejscach narażonych na wiele uderzeń czy innych uszkodzeń mechanicznych.

Panele wykonane ze sklejki bywają również wykorzystywane jako ścianki działowe. To idealny sposób, by podzielić przestrzeń i zorganizować ją w inny sposób. Sprawdza się to zwłaszcza wtedy, gdy chcemy, aby konstrukcja była wytrzymała.

Meble

Sklejka często bywa wykorzystywana do produkcji mebli. Dzięki swojej elastyczności, wytrzymałości i wysokiej estetyce idealnie sprawdza się w takich konstrukcjach. Co więcej możemy wybierać spośród sklejek różnej grubości, co sprawia, że jesteśmy w stanie stworzyć każdy mebel, który sobie wymarzymy.

Zabudowa samochodów dostawczych

Zabudowa samochodu dostawczego jest wyjątkowym wyzwaniem. Musi ona być odporna na uszkodzenia mechaniczne, które mogą nastąpić podczas transportu różnych rzeczy. Powinna wytrzymywać duże obciążenia i nie pękać. W tej roli idealnie sprawdza się sklejka, która z jednej strony charakteryzuje się stosunkowo dużą elastycznością, a z drugiej jest niezwykle wytrzymała. W niektórych sklepach, takich jak Betulla, możemy zakupić gotowe, przycięte elementy do najpopularniejszych modeli samochodów dostawczych takich jak Fiat Ducato, Citroen Jumper czy Peugeot Boxer. Znajdziemy tam też pojedyncze elementy do samodzielnego zabezpieczenia auta.

Gdzie kupić sklejkę?

Kiedy decydujemy się na zakup sklejki, najlepiej wybrać firmę z ugruntowaną pozycją na rynku, taką jak Betulla. Posiadają oni asortyment najwyższej jakości, który możemy w łatwy sposób zamówić w ich sklepie internetowym. Zamówienia są realizowany błyskawicznie. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy skontaktować się z fachowcami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie nasze pytania i dopasują do nas odpowiednie rozwiązania.