Szklarska Poręba – jak aktywnie spędzić czas podczas urlopu?

Polskie góry mają wiele do zaoferowania, tym bardziej jeśli jesteśmy zwolennikami aktywnego spędzania czasu. Wybierając się do Szklarskiej Poręby możemy korzystać z wielu wygodnych tras rowerowych i pieszych szklaków w trakcie których zachwycają turystów tutejsze krajobrazy.

Szklarska Poręba – trasy rowerowe i nordic walking

Jazda rowerem na terenie takim, jak ten należy do specyficznego rodzaju przejażdżki. Jednak każdy, kto chociaż raz spróbował górskiej turystyki rowerowej zapewnia, że nie ma lepszej formy aktywnego wypoczynku. Po pierwsze dlatego, iż przemieszczanie się na jednośladzie daje większe możliwości – pokonywane dystanse mogą być dłuższe i towarzyszy im poczucie wolności. Po drugie, taki sposób zwiedzania nierzadko podnosi poziom adrenaliny, co szczególnie lubią osoby głodne wrażeń.

Inną, nieco spokojniejszą formą wypoczynku jest nordic walking. Mimo, że nie wszyscy zdążyli się do tej formy sportu przyzwyczaić, z roku na rok zyskuje on coraz więcej zwolenników. Jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że tak naprawdę uprawiać go można wszędzie i w każdych warunkach. W górach jest to jednak szczególnie przyjemne. Długie szklaki, piękne widoki i zapierająca wdech roślinność  – to wszystko potęguje poczucie relaksu podczas takich przechadzek.

Szklarska Poręba – górskie wyprawy

Szklarska Poręba to też oczywiście wiele możliwości dla prawdziwych koneserów gór, którzy stawiają na długie, piesze wycieczki. Jako baza wypadowa w Karkonosze i Góry Izraelskie prowadzi swoich turystów w nieco dzikie, a już na pewno oddalone od miasta miejsca. W zależności od zmieniających się pór roku, po drodze zauważyć można tutejsze gatunki roślin, no i rzecz jasna cudowne krajobrazy.  Oczywiście dla tych, którzy nie lubią się męczyć, przewidziano szklaki o mniejszym stopniu trudności. Wszystko zależy więc od naszego zdrowia, naszej kondycji i chęci.

Przykładem niech będzie Szlak Waloński. Prowadzi od ze Szklarskiej Poręby Dolnej przez kolejno: Lipę Sadowską, Dolinę Kamieńczyka, wodospad Szklarski, Starą Chatę Walońską, Muzeum Ziemi, Muzeum Wlastimila Hofmana, Złoty Widok, Grób Karkonosza i Chybotek. Meta jest oczywiście w tym samym miejscu, co start – na parkingu do Szklarskiej Poręby Dolnej.

Z kolei Magiczny Szlak Ducha Gór, to jak sama nazwa wskazuje miejsce magiczne. Położone wśród wysokich, zielonych lasów w dolinie rzeki Kamiennej otoczone jest zboczami okolicznych gór. Nietuzinkowy ogród historii i tradycji, którego władcą jest Duch Gór zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać jego sekrety.

Aktywny wypoczynek w Szklarskiej Porębie (z wygodnymi noclegami w apartamentach)

Oczywiście fakt, że lubujemy się w aktywnym wypoczynku wcale nie oznacza, że tuż po nim nie mamy ochoty odpocząć w iście dworskich warunkach. Szklarska Poręba, jako miejsce idealne dla kochających sport, długie piesze wycieczki i wspinaczkę, zadbała by miłośnicy aktywnego wypoczynku mogli po wszystkim relaksować się w naprawdę komfortowych wnętrzach.

Apartamenty Silva to dwa dwupokojowe i dziewięć czteroosobowych apartamentów. Sama posiadłość, to z kolei starannie odrestaurowany budynek z XIX wieku, który położony jest tuż przy ciągu turystycznym Kilińskiego 18. Apartamenty są więc fragmentem zabytkowego kompleksu parkowo – willowego. Z otaczającego budynek ogrodu z dwoma zbiornikami wodnymi mogą oczywiście korzystać goście.

Mieszkając w Silva możemy przenieść się do oddalonych czasów, zachowując przy tym wszystkie przywileje współczesności. Każdy apartament wyposażony jest bowiem w aneks, pokój dzienny, sypialnię i łazienkę.