Sztuka tworzenia wizualizacji – na czym polega?

wizualizacja 3d kuchni

Można by rzec, że w dzisiejszych czasach nie trzeba sobie niczego wyobrażać, ponieważ istnieją fotografie, które wszystko pokazują takim, jakie jest. Nie trzeba domyślać się jak jest w innych krajach, bo z pewnością da się znaleźć zdjęcia, pokazujące codzienne życie oraz najpiękniejsze punkty danego kraju. Nie trzeba zastanawiać się, jak wyglądają najbardziej zapierające dech w piersiach budynki świata, ponieważ są świetnie obfotografowane z każdej strony. Współczesny świat dał nam wiele nowych możliwości jak pokazywać to, co dopiero znalazło się w naszej wyobraźni.

Jedną z takich możliwości jest sztuka wizualizacji – to za jej pomocą można zobaczyć na własne oczy to, czego jeszcze nie ma w świecie realnym. Sztuka wizualizacji przydaje się przede wszystkim przy projektach architektonicznych – wtedy, gdy trzeba pokazać jak dany budynek lub kompleks budynków będzie wyglądać, gdy już powstanie. Za pomocą wizualizacji można przedstawić wszystkie szczegóły osobom, które nie posiadają wyobraźni przestrzennej. W jaki jednak sposób powstaje taka wizualizacja? Na czym to wszystko polega?

Czego trzeba, aby powstała wizualizacja architektoniczna?

Osoby, które zajmują się wykonywaniem fotorealistycznych wizualizacji architektonicznych muszą cechować się przede wszystkim dużą dozą dyscypliny oraz cierpliwości. Wykonanie chociażby jednego projektu wymaga bowiem wielu godzin intensywnej i skrupulatnej pracy. Nie chodzi wyłącznie o to, by przekazać całokształt, ogół tego, jak dane miejsce by wyglądało. Chodzi o to, by dane miejsce przedstawić ze szczegółami – tak, aby klient nie musiał niczego sobie wyobrażać i mógł zobaczyć wszystko czarno na białym.

Osoba zajmująca się tworzeniem architektonicznych wizualizacji to przeważnie ktoś, kto interesuje się nie tylko samą architekturą, ale także malarstwem czy fotografią. Ma odpowiednie poczucie estetyki i fascynuje się najnowszymi trendami. Aby wykonać jedną wizualizację, potrzeba bowiem nie tylko talentu i naturalnych predyspozycji, ale przede wszystkim pasji i chęci, aby poświęcać każdego dnia wiele godzin na przygotowywanie wszystkiego od początku do samego końca. W procesie twórczym nie ma bowiem żadnej magii – jest natomiast sporo determinacji i ciężkiej pracy, którą po prostu należy wykonać.

Co można zwizualizować?

Ogromną zaletą fotorealistycznych wizualizacji jest bez wątpienia fakt, że w ten sposób można zwizualizować niemal wszystko. Profesjonaliści w ten sposób stworzą nie tylko pojedynczy budynek, ale także całe osiedle. Będą w stanie wykonać wizualizacje pojedynczych mebli, by mogły one zostać wykonane na zamówienie klienta. Dzięki fotorealitycznym wizualizacjom będziesz w stanie pokazać swój obiekt dokładnie tak, jak sobie wyobrażasz.

wizualizacja 3d

Kolejną wielką zaletą, która wynika z tworzenia fotorealistycznych wizualizacji, jest możliwość wykonania animacji oraz wizualizacji 360, które pozwolą na wirtualne zwiedzanie pomieszczeń. Dzięki takim rozwiązaniom, budynki czy nawet pojedyncze wnętrza, przybiorą bardziej realistyczny kształt i każdy będzie w stanie poczuć, jak czuliby się mieszkając lub przebywając w takim miejscu.  Ten rodzaj usług wykonywany jest wyłącznie przez najbardziej doświadczonych twórców, którzy poświęcają na to naprawdę wiele godzin, wykorzystując najnowsze technologie.

Tworzenie wizualizacji – czy warto?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto wizualizować poszczególne budynki, osiedla lub przedmioty. Warto – właśnie po to, aby pokazać coś, czego jeszcze nie ma w prawdziwym świecie. Tak, aby ludzie oglądający daną rzecz lub miejsce, mogli zobaczyć jak będzie wyglądać. Jest to przede wszystkim istotne wtedy, gdy trzeba pokazać coś komuś, kto nie posiada wyobraźni przestrzennej. Taka osoba, nawet gdyby chciała, nie wyobrazi sobie czegoś tak dokładnie, jak jest w stanie zrobić to architekt czy deweloper. Jak więc widać, dzięki wizualizacjom fotorealistycznym można przyciągnąć do siebie wiele nowych klientów, a dzięki wprowadzaniu innowacji stale rozwijać firmę.