Tatuaż tymczasowy czy permanentny?

Tatuaż powinien być dobrze zaplanowany. Nie powinno wykonywać się go pod wpływem chwili, mody, która po kilku sezonach minie czy pod wpływem emocji. Samo miejsce wykonania ozdoby także powinno być bardzo dokładnie przemyślane, tak by w przyszłości nie żałować swoich decyzji. Wiele osób obawia się, że wykonując sobie tatuaż na stałe popełni błąd- wzór się znudzi,a my pozostaniemy z niechcianą ozdobą. Być może dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie tatuaż tymczasowy?

Biotatuaż jako dobry substytut permanentnego odpowiednika

Obecnie wiele studiów tatuaży oferuje tzw. biotatuaż. Biotatuaż jest jedną z form makijażu permanentnego. Od tradycyjnego tatuażu odróżnia go fakt, ze utrzymuje się on na skórze tylko kilka lat. W tym czasie złuszcza się, powoli blednie, aż ostatecznie całkowicie zanika. Im szybszy proces regeneracji skóry tym biotatuaż będzie się krócej utrzymywał na skórze. U osób starszych, gdy regeneracja nie przebiega już tak sprawnie biotatuaż może utrzymywać się znacznie dłużej. Podczas wykonywania biotatuażu pigment umieszczany jest w skórze na głębokości od 0,6 do 1,4 mm. Podczas wykonywania tradycyjnego tatuażu głębokość ta oscyluje w granicach 2 mm. Biotatuaż jest świetnym rozwiązaniem kiedy nie jesteśmy pewni co do naszego tatuażu. Wiele osób decyduje się na biotatuaż, a następnie, gdy zniknie on ze skóry robią oni tradycyjny tatuaż już na stałe.

Dzięki temu mają oni pewność, że podjęta decyzja jest słuszna, a wybrany wzór na pewno się im nie znudzi. Cena biotatuażu jest zależna od wielkości oraz od skomplikowania wybranego wzoru. Za mniejsze tatuaże można zapłacić już w granicach 100 zł.

Tatuaż z henny jako chwilowa ozdoba

Innym rodzajem tatuażu, który pozostanie na naszej skórze tymczasowo jest tatuaż wykonany przy pomocy henny. Henna jest substancją pochodzenia roślinnego, a zabarwienie utrzymuje się na skórze od 7 -14 dni. Wykonując tatuaż z henny skóra nie jest w żaden sposób uszkadzana ani naruszana. Substancja ta jest również całkowicie bezpieczna dla skóry, nie uczula, ponadto ma właściwości przeciwgrzybicze i zachowuje się jak swego rodzaju naturalny filtr UV. Tatuaże z henny są bardzo tanią formą ozdabiania ciała. Przez to, że utrzymują się one na skórze przez krótki czasem możemy zaszaleć ze wzorami. Możemy zdecydować się na bardziej odważne miejsca np. dłonie czy szyja, zwłaszcza że będziemy mieli pewność, że po kilkunastu dniach nie będzie po nich śladu. Podobnie do henny będzie zachowywał się stosunkowo nowy na rynku sposób wykonywania tatuażu czyli airbrush. Pigment zostaje naniesiony na skórę za pomocą zwykłego natrysku z użyciem odpowiedniej formy. Tatuaż zniknie po upływie kilku tygodni wraz z łuszczącym się naskórkiem.

Tatuaże potrafią być naprawdę oryginalne. Więcej inspiracji znaleźć można na stronie www.kostattoo.pl

A może jednak tatuaż na stałe?

Decyzja odnośnie permanentnego tatuażu koniecznie musi być przemyślana. Wykonania tatuażu na stałe pod wpływem emocji czy przez namowę innych osób jest najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić. Tatuaż jest ozdobą na całe życie, dlatego koniecznie należy odczekać chwilę, zastanowić się czy podjęta przez nas decyzja będzie słuszna. Tatuaż permanentny pozostanie z nami do końca życia, dlatego jego wielkość, wzór oraz umiejscowienie odgrywają bardzo ważną rolę. Jeśli jednak nasza decyzja jest przemyślana, doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybrany przez nas wzór będzie stosowny i odpowiadający chociażby do naszego stanowiska w pracy, nie wahajmy się. W końcu posiadanie tatuażu ma być dla nas pamiątką, ozdobą lub sposobem na wyrażenie siebie. Taki trwały wzór sprawi, że dany element pozostanie z nami na stałe i będzie współtworzył naszą osobę.

Podsumowując, niezależnie na jaki rodzaj tatuażu się zdecydujemy możemy mieć pewność, że będzie on stanowił przemyślaną i pasującą do naszej osoby ozdobę ciała. Jeśli nie jesteśmy w stu procentach przekonani czy wybrany przez nas wzór jest odpowiedni warto przemyśleć wykonanie tatuażu tymczasowego. Kiedy już upewnimy się, że  nasz wzór jest tym jedynym nie bójmy się wybrać do studia tatuażu i wykonać go na stałe.