Urlop nad Bałtykiem last minute – gdzie pojechać z rodziną?

Bałtyk

Wakacje. Czas beztroski i odpoczynku, czas na spędzenie wymarzonego urlopu z rodziną. Nie zawsze jest jednak czas na zaplanowanie urlopu. Co zrobić, jeśli plany trzeba nagle zmienić lub po prostu wcześniej nie było okazji lub pomysłu? Jak zaplanować urlop na ostatnią chwilę nad polskim morzem i gdzie szukać ciekawych ofert? Sprawdź nasze porady na wakacje last minute i ciesz się wakacjami z całą rodziną, korzystając z licznych atrakcji. To, że nie mieliście nic wcześniej zaplanowane, wcale nie musi oznaczać, że dobra zabawa Was ominie!

Szybkie poszukiwania idealnego miejsca

Last minute to rodzaj wakacyjnych wyjazdów, który jednoznacznie kojarzy się z wylotami za granicę. Jednak na last minute można załapać się również w Polsce. Nie trzeba nawet poszukiwać ofert z biur podróży, wystarczy sprawdzić bezpośrednio rozmaite ośrodki czy hotele zlokalizowane nad polskim morzem lub w górach.

Ceny w sezonie zawsze są nieco wyższe niż poza nim, jednak decydując się na wynajęcie apartamentu lub pokoju w ostatniej chwili, na przykład dzień czy dwa przed wyjazdem, można liczyć na naprawdę ciekawe oferty i atrakcyjne promocje.

Sprawi to, że nawet jeśli nie zaplanowaliście wszystkiego odpowiednio wcześnie, to nie będziecie musieli wydawać kroci na nocleg. W miejscowościach turystycznych w środku sezonu można spodziewać się dużego obłożenia oraz ogromnej liczby wczasowiczów, ale nie oznacza to, że Wasz wyjazd na weekend lub kilka dni musi być spisany na straty. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i sprawdzić dokładnie najpopularniejsze wyniki. Wśród nich na pewno uda Wam się znaleźć nocleg odpowiadający Waszym potrzebom.

Przed rozpoczęciem poszukiwań warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekujecie od miejsca, w którym będziecie spać. W przypadku rodzin z dziećmi, które chcą wypocząć i się zrelaksować, doskonałym wyborem będą apartamenty lub domki.

Posiadanie dużej przestrzeni tylko dla siebie będzie o wiele bardziej komfortowe zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Jeśli wybierzecie pokój w hotelu, to wszyscy będziecie bardzo blisko siebie. Gdy dzieci pójdą spać, trudno będzie zorganizować sobie romantyczny wieczór przy winie i ulubionym filmie.

W apartamencie lub domku będzie to o wiele łatwiejsze. Będziecie czuli się swobodnie i każdy będzie miała dla siebie miejsce. Dzieciaki na pewno zorganizują sobie szybko kącik zabaw i będą miały gdzie rysować ciekawe widoki oraz miejsca, które zwiedzicie podczas wycieczek, a Wy będziecie mogli po całym dniu spokojnie się zrelaksować w swoim towarzystwie. Bez stresu, że obudzicie dzieci wieczornymi rozmowami.

Postaw na piękną okolicę i możliwość odpoczynku

Rodzinny wyjazd nad morze warto zorganizować wcześniej. Jednak, jeśli nie mieliście na to zupełnie czasu lub perspektywa urlopu z bliskimi pojawiła się nagle, to najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie domku lub apartamentu w wolnostojących domkach. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią odległość od plaży oraz okolicę.

W przypadku wyjazdu z dziećmi lepiej wybrać miejsce spokojne daleko od zgiełku miasta, abyście wszyscy mogli odpocząć, zamiast martwić się o to, czy Wasza pociecha nie oddali się zanadto w stronę ruchliwej ulicy lub innego nieodpowiedniego miejsca.

Dobrym rozwiązaniem dla rodziców będzie wynajęcie apartamentu, który posiada ogród lub taras oraz rozległe tereny zielone dookoła. Pozwoli to na zabawę dzieciaków nawet po zejściu z plaży, a także dodatkowo na relaks przy ognisku lub w zielonym ogrodzie przy zachodzącym słońcu. Odpowiednia przestrzeń, dobre wyposażenie oraz bezpieczeństwo to klucz do udanych rodzinnych wakacji.

Domki nad morzem Baltic Natur Park

Domki nad morzem Baltic Natur Park