Wybierz kolor swoich ścian

Wybierz swój kolor ścian

Pięknie i starannie wykończone ściany w nowo wyremontowanym lub wybudowanym domu, daje już połowa efektu, jaki chcemy uzyskać rozpoczynając dekorację i wykończenia. Stwarzają one odpowiednią atmosferę pomieszczenia i nadają im specyficznego, niepowtarzalnego charakteru, odzwierciedlając przy tym temperament i gust właściciela domu.

Wybierz farby, które odpowiadają twoim gustom

Obecnie istnieje wiele możliwości dekoracji i ochrony ścian w pomieszczeniach naszego mieszkania lub domu. Jedni decydują się na pomalowanie ich kolorowymi farbami, inni wybierają wzorzyste tapety, są również i tacy, którzy decydują się na mniej popularne rozwiązania – stosują wielobarwne tynki, specjalnie przeznaczone do wykończeń wewnętrznych.

Tynki wewnętrzne dość niebanalnym i jeszcze oryginalnym rozwiązaniem, jednak dają niesamowite pole do popisu podczas wykańczania domu lub mieszkania. Możemy z ich pomocą stworzyć na ścianach coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. A im bardziej popularny się on staje i bardziej powszechny w użyciu, tym więcej technik jego nakładania się wytwarza – obrabiane w świeżej zaprawie, natryskowe, narzucane, nakrapiane i wiele, wiele innych. Każdy z nich daje zupełnie inny wzór na ścianie i zupełnie inne możliwości podczas ich wykorzystywania. Istnieje również niezwykle wiele metod wytwarzania tynków, a także już na poziomie produkcyjnym do ich wytwarzania stosuje się inne materiały i stąd mamy wybór spomiędzy: tynków cementowych, cementowo – wapiennych, wapiennych oraz gipsowych.

Poza typowo estetycznymi właściwościami, tynki wewnętrzne maja również zastosowanie praktyczne, poprzez które możemy skutecznie chronić wewnętrzne części ścian przed działaniem pary wodnej i wilgoci lub ewentualnego ognia.

Kiedy zdecydujemy się już na wybór tego, jeszcze dość rzadkiego rozwiązania, jakim jest tynk, mamy do wyboru nie tylko standardowe białe kolory, ale cała gamę kolorystyczną, jaką proponują nam producenci tego typu artykułów do dekoracji ścian. A wybór, jak zawsze zależy od naszego gustu i stylu. Za pomocą kolorowych tynków każdy, według uznania może tworzyć na ścianach kolorowe i różnorodne wzory, które stworzą w pomieszczeniu niepowtarzalny nastrój i wyjątkowy klimat – jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie możesz skorzystać z porady specjalistów: http://pracewykonczeniowe24.pl – zalecamy kontakt z sprawach wykończeniowych.

Jak urządzić mieszkanie?

Pięknie i funkcjonalnie urządzone mieszkanie sprawia, że przebywamy w nim chętniej, wracamy do niego z prawdziwą przyjemnością i chętniej zapraszamy do niego gości. Ponadto sensownie zaplanowany układ pomieszczeń i rozmieszczenie mebli oraz sprzętów sprawia, że wykonywanie codziennych czynności staje się prostsze i wygodniejsze. Jeśli zatem planujemy zakup nowego lub też generalny remont posiadanego domu czy mieszkania, warto przemyśleć kilka kwestii.

Urządzanie wnętrz
Kwestia urządzenia mieszkania zależy od wielu czynników, jednym z ważniejszych jest jego wielkość. Inne bowiem mamy możliwości w przypadku kawalerki lub 3-pokojowego mieszkania, inne w przypadku domu jednorodzinnego. Do tego dochodzi kwota, jaka możemy przeznaczyć na mieszkanie, a także liczba osób, które będą w nim mieszkać. Dla młodego małżeństwa z pewnością na początek wystarczy 2-pokojowe mieszkanie w bloku, jednak w przypadku rodzin z dziećmi dużo lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w mały dom z garażem. Niestety zarówno zakup mieszkania, jak i budowa nowego domu to bardzo duży wydatek, na jaki stać niewielu młodych ludzi, dlatego często młode małżeństwa zmuszone są mieszkać z rodzicami. Każdy jednak potrzebuje pewnej prywatności, dlatego takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie domu na dwa mieszkania, najlepiej z osobnymi wejściami. Czasami jednak jest to niemożliwe, wówczas dobrym pomysłem może okazać się adaptacja poddasza – świetny sposób na niedrogie mieszkanie o nietypowych wnętrzach.

Kolejna sprawa to wystrój, który zależy od indywidualnych upodobań właścicieli. Mieszkanie możemy urządzić bowiem zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, z przepychem albo w stylu minimalistycznym. Wszystko zalezy na jekie meble i dodatki, i w jakiej ilości, się zdecydujemy. Co prawda zakup mebli to inwestycja na lata, jednak drobne dodatki możemy dość często zmieniać, jeśli np. zamarzy nam się świąteczny wystrój domu, dzięki czemu unikniemy nudy i monotonii.