Wykorzystaj obrazy canvas jako element dekoracji wnętrz

pomysł na obraz do salonu

Każdy dom i każde mieszkanie to miejsce kojarzone przede wszystkim z wygodą i wypoczynkiem. Jednak sterylny, pusty pokój przeraża swoją pustką i zimną funkcjonalnością. Bez ozdób i dekoracji nie można mówić o prawdziwym domu, a jedynie o czymś w rodzaju „hotelu” gdzie bywamy tylko po to by coś zjeść i zażyć chwili snu. Dekoracje tworzą nastrój i sprawiają, że mieszkanie nabiera indywidualnego stylu oraz charakteru. Rodzaj ozdób zależny jest głównie od gustów i stylu życia każdego mieszkańca – zawsze jednak największy problem dotyczy tego, czym ozdobić ściany.

Jak wykorzystać obrazy na ścianę?

Wbrew pozorom jest to jedno z najtrudniejszych zadań – ściany pokojów i pomieszczeń są przestrzeniami względnie dużymi i niełatwo zapełnić je gustownymi dekoracjami, które nie zepsują estetycznych doznań domowników i gości. Biała, smutna i goła ściana potrafi spowodować, że każdy pokój czy sypialnia przytłacza swoją sterylną atmosferą, która prowadzi do tego, że w takim pomieszczeniu trudno się skupić i zrelaksować. Można postawić oczywiście na piękne, wzorzyste tapety, które w całości zapewnią pokrycie ścian kolorowymi deseniami.

 pomysł na obraz do salonu

Julia Kupis „Praska inspiracja” Olej na płótnie, Rozmiar: 100/70 cm

Dobór odpowiedniej tapety to zadanie niełatwe – zbyt delikatny wzór nie poprawi zbytnio sytuacji, a krzykliwe, neonowe barwy spowodują rozdrażnienie i spowodują, że przestrzeń optycznie się zmniejszy. Idealny kompromis to kwestia dobrej inspiracji, a czasami kilku prób i błędów. W domowych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się stonowane barwy – ze względu na uniwersalność oraz spokojny charakter bardzo lubiane są tapety w kolorach beżu, zieleni, błękitów oraz jasne okleiny z kontrastującym, drobnym wzorem. Nie każdy lubi tapety – malowanie w fantazyjne wzory też czasami odpada.

Malowanie oraz obrazy canvas – jak to wpływa na poprawę wystroju domu?

Miłośnicy modernistycznego minimalizmu mogą rozwiązań problem sterylności pomieszczeń przez prosty zabieg – jedna ze ścian powinna być pomalowana na innych, najlepiej kontrastujący kolor. A zatem nie trzeba od razu przemalowywać całego pokoju. Wystarczy, że w białym pomieszczeniu jedna ze ścian zmieni swój kolor np. na ciemny burgund lub fiolet. Puste przestrzenie ścian ozdobić można także wiszącymi ozdobami. Idealnie w tym celu sprawdzają się obrazy i zdjęcia. Nie trzeba kupować od razu oryginalnego Kossaka – wystarczy piękna fotografia w dużej antyramie i pokój zmienia się nie do poznania.

Julia Kupis „Lwy” Olej na płótnie, Rozmiar: 100/70 cm

Czarno-białe zdjęcia nadają pokojowi stylowego i eleganckiego charakteru. Miłośnicy barwnych ozdób mogą skorzystać z fotografii kolorowych lub pójść jeszcze dalej i kupić piękny pejzaż lub stylową akwarelę. Ostatnimi czasy furorę robią też obrazy canvas – czyli grafiki drukowane na płótnie. Ta metoda jest bardzo praktyczna i elegancja. Drukowany obraz pozwala na pełną dowolność wyboru motywu oraz kolorystyki idealnie dopasowanej do gustu oraz charakteru posiadacza. Obraz drukowany na płótnie zamówić można z praktycznie dowolną grafiką – może być to twarz ukochanej osoby, bardzo udana fotografia wykonana w czasie urlopu czy ukochany zabytek z jednego z Europejskich miast. A wszystko co potrzebne jest by cieszyć się taką piękną ozdobą to jeden niepozorny kołek w ścianie.