Wypożyczalnia samochodów – dlaczego warto z tego skorzystać?

Wypożycz samochód - EkaRent

Czasem może zdarzyć się tak, że osoba posiadająca prawo jazdy nie ma możliwości z niego korzystania z racji tymczasowego braku auta. Jeżeli jest on spowodowany awarią samochodu czy to na skutek zepsucia, czy kolizji, firmy ubezpieczeniowe oferują w takich wypadkach pojazd zastępczy. jeśli jednak powód braku samochodu jest inny, to z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów. Są to firmy oferujące wynajem samochodu na pewien okres czasu.

Jakie warunki panują w wypożyczalniach?

Oczywiście nie każdy kierowca może z takiego wynajmu korzystać., ponieważ należy spełnić klika warunków. Przede wszystkim trzeba mieć ukończone dwadzieścia jeden lat i prawo jazdy posiadać minimum dwa lata. Jak widać na wynajem samochodu nie ma szans świeżoupieczony kierowca. Wypożyczalnie aut oferują pojazdy zadbane i w bardzo dobrym stanie technicznym. Każdy samochód ma wykupione ubezpieczenie OC, AC oraz Assistance. Jest to niezwykle ważne, ponieważ osoba, która wynajmuje pojazd nie musi pokrywać ewentualnych kosztów napraw z własnej kieszeni (dzięki ubezpieczeniu Autocasco) oraz nie ma obaw, że w momencie unieruchomienia auta gdzieś w trasie nie będzie możliwości powrotu (to z kolei jest możliwe dzięki wykupionej dodatkowej opcji ubezpieczenia w postaci Assistance). Oczywiście w zaistnieniu sytuacji niespodziewanego unieruchomienia pojazdu, najpierw należy skontaktować się z firmą, z której samochód został wynajęty.

Wtedy zostaną udzielone wszelkie wskazówki co należy czynić. Decydując się na wynajem samochodu z wypożyczalni trzeba dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć czy istnieją jakieś ukryte koszty, o których nie ma mowy w cenniku. Poza tym przed wypożyczeniem samochodu dobrze byłoby się dowidzieć ile wynosi kaucja i czy jest ona zwracana w całości, gdy samochód odstawiony jest w idealnym stanie. Dobrze byłoby także wiedzieć, czy przed oddaniem pojazdu do wypożyczalni należałoby go umyć, czy tym zajmie się firma zajmująca się wynajmem samochodów. Najważniejszym jednak pytaniem jest to ile wynosi koszt takiego wynajmu. Z całą pewnością każda wypożyczalnia samochodów ma swój cennik, dlatego dobrze jest się zapoznać z kilkoma propozycjami różnych firm. Poza tym chcąc wynająć samochód trzeba najpierw samemu odpowiedzieć sobie na pytanie na ile czasu auto będzie potrzebne i jak długą trasę będzie można pokonać takim wynajętym samochodem. Na to drugie pytanie zazwyczaj odpowiedź znajduje się na stronach internetowych poszczególnych firm. wypożyczalnia aut

Trzeba pamiętać, ze czas wynajmu oraz dzienna ilość kilometrów do pokonania, ograniczone są pewnymi limitami, które rzecz jasna można przekroczyć, ale trzeba się liczyć z dodatkowa opłatą. Ale właściwie to po co są wypożyczalnie samochodów? po pierwsze, aby umożliwić poruszanie się samochodem osobom, które tymczasowo zostały pozbawione własnego pojazdu (jak zostało wyżej wspomniane); drugą grupą osób, do których adresowana jest oferta wynajmu samochodów są osoby odwiedzające dane miejsce bez własnego auta. Wtedy w celu uzyskania większej mobilności można skorzystać z usług wypożyczalni i cieszyć się niezależnością.