Zapach po zmarłym – jak usunąć nieprzyjemny fetor?

dezynfekcja po zmarłym

Sprzątanie po zmarłym, niezależnie od przyczyny śmierci, wykonuje profesjonalna firma. Wiele jest czynności, które należy wykonać, w celu skutecznego pozbycia się problemu. Zgon można odkryć (lub wyczuć) szybciej lub później. Niezależnie od tego, ile upłynęło od śmierci, wszystkie nieprzyjemne wonie i ślady po śmierci można usunąć.

Należy jednak pamiętać, że im dłużej nieboszczyk pozostaje w mieszkaniu, tym więcej czynności trzeba wykonać. Istnieje ogromna różnica pomiędzy odkryciu zgonu godzinę później, a tydzień później. Tkanki ludzkie, krew oraz inne drobnoustroje przedostają się bowiem do podłogi, na ściany lub meble. Prace porządkowe trwają dłużej i obejmują więcej obowiązków, jeśli zgon odkryjemy później.

Warto wspomnieć, że specjalistów można wezwać w przypadku zabójstwa, samobójstwa czy zgonu naturalnego. Śmierć może bowiem nastąpić z różnych powodów. Profesjonaliści poradzą sobie z każdym problemem.

sprzątanie po śmierci

Fetor, jaki towarzyszy rozkładającym się zwłokom, jest nie do wytrzymania, zwłaszcza jeśli śmierć nastąpiła więcej niż tydzień temu. Niekiedy, zwłoki odkryte zostają dopiero po kilku tygodniach czy nawet miesiącach. Niemniej jednak, doświadczeni fachowcy mają swoje sposoby na pozbycie się zarówno zapachu, jak i skutków długiego leżenia zwłok. W jaki sposób odbywa się więc dezynfekcja mieszkania po zmarłym?

Skuteczne pozbywanie się odoru

Czynności, jakie należy wykonać w mieszkaniu, w którym nastąpił zgon, to między innymi dokładne wysprzątanie pomieszczenia, w którym leżały zwłoki. Istotne jest pozbycie się mebli, ubrań oraz dywanów, które mogły zostać zainfekowane krwią lub tkankami. Jest to taki rodzaj brudu, którego nie da się usunąć na własną rękę, zwłaszcza jeśli zgon nastąpił dość dawno.

Niekiedy następuje konieczność zrywania tapet lub boazerii oraz paneli. Odór bierze się z rozkładających się zwłok, z krwi oraz innych płynów organicznych. W momencie, gdy przedostają się one na meble, podłogę czy ściany, istnieje ryzyko, że przenikną do innych pomieszczeń lub do innych mieszkań.

Ekipa specjalistów, oprócz sprzątania po zmarłym, zapewnia również dokładne ozonowanie mieszkania. Ozonowanie następuje po dokładnym wysprzątaniu mieszkania i po pozbyciu się z niego wszystkich zainfekowanych mebli, ubrań, dywanów oraz innych elementów. Fachowcy rozpylają ozon w mieszkaniu w celu pozbycia się fetoru po zmarłym.

Ozon jest naturalnym gazem, który nie zawiera żadnych chemikaliów. Dzięki temu, mamy pewność, że reszta wyposażenia mieszkania jest całkowicie bezpieczna. Odkażanie za pomocą ozonu, odbywa się pod nieobecność mieszkańców. Specjaliści są ubrani w kombinezony ochronne oraz maski.

Stężenie ozonu jest dość wysokie, co gwarantuje skuteczne pozbycie się nieprzyjemnych woni.
Wszystkie powyższe czynności wykonywane są szybko, sprawnie i bezpiecznie. Dzięki temu, możemy mieć pewność o ich skuteczności. Warto jednak dodać, że długość wykonywanych prac oraz ich natężenie jest zależne od typu problemu oraz od poziomu skażenia, jaki panuje w danym mieszkaniu.

odkażanie po zwłokach

Usługi dobrej firmy

Doprowadzenie mieszkania do porządku po zgonie, niezależnie od jego przyczyny, jest zadaniem, które nie tylko warto, ale należy powierzyć specjalistom. Tylko dobra, wykwalifikowana firma jest w stanie pozbyć się na zawsze fetoru oraz wszystkich pozostałości po zgonie. Wybierając firmę, warto zdecydować się na taką, która posiada specjalne certyfikaty i uprawnienia. Doświadczenie firmy bierze się z wciąż zdobywanej wiedzy i umiejętności. Niezwykle istotne jest również zadowolenie klientów.

Sprzątanie po zgonie to zbiór czynności, które muszą być wykonane przez sprawdzoną i certyfikowaną firmę. Odór, jaki towarzyszy zwłokom to tylko jeden z problemów. Do tego bowiem dochodzi rozkład tkanek w mieszkaniu i zainfekowanie nimi mebli i podłóg. Warto także pamiętać, że sprzątanie po zgonie naturalnym wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku morderstwa. Druga opcja może wymagać nie tylko uporządkowania mieszkania i wyrzucenia zakrwawionych mebli, ale i profesjonalnego czyszczenia ścian z krwi. Dodatkowo, zgon może zostać okryty dopiero po kilku tygodniach, przez co wzrasta ilość czynności, jakie trzeba wykonać.