Zwizualizuj swój wymarzony dom

Nowoczesna wizualizacja

Wizualizacja architektoniczna to bardzo popularny w ostatnim czasie sposób przedstawienia określonego budynku / produktu / planu architektonicznego. Wykorzystywana do tego jest grafika trójwymiarowa (dział grafiki związany z wizualizacją obiektów trójwymiarowych), która niezbędna jest, aby ukazać wizję skończonego produktu.

Aby stworzyć trójwymiarowy projekt, konieczne są następujące kroki:

  • modelowanie – wykorzystanie programów takich jak AutoCad lub Microstation do wykreowania obiektów trójwymiarowych
  • kreowanie i nakładanie materiałów – na chwilę obecną programy potrafią do złudzenia odtworzyć faktury substancji takich jak: zamsz, skóra ludzka, bądź skórka owoców
  • rozmieszczenie świateł
  • rendering – postępowanie mające na celu wykalkulowanie odbicia świateł od obiektów będących na obrazie

Dlaczego warto zainwestować w wizualizację architektoniczną?

Wyobraź sobie, że możesz zwizualizować budynek, pomieszczenie, którego jeszcze nie ma, fizycznie nie istnieje. W Twojej potencjalnej, przyszłej przestrzeni zapewne będziesz spędzać dużo czasu. To ważne, aby była to powierzchnia kompatybilna z Twoim stylem życia, przestronna, wygodna i przemyślana. Dzięki wizualizacji trójwymiarowej możesz – na podstawie szczegółowego podglądu – zadecydować o dalszym kierunku rozwoju projektu, zorientować się co jest w porządku, a co wymaga poprawek.

W dłuższej perspektywie czasowej jest to także oszczędność czasu i pieniędzy zarówno dla klienta, jak i zleceniobiorcy  – dzięki wizualizacji trójwymiarowej w razie ewentualnych poprawek, nie ma konieczności tworzenia następnych, drogich prototypów, a sam projekt może zostać zrobiony komputerowo, bez konieczność spędzania długich godzin nad pracochłonnym, odręcznym szkicem.

Sama zaś kontrola nad projektem i jego przebiegiem jest dużo łatwiejsza i prostsza dla wykonawców, a dla klienta niezorientowanego w aspekcie technicznym projektów – bardziej przejrzysta i zrozumiała.

Jak wygląda wizualizacja

Jeżeli interesują Cię wizualizacje 3D, odwiedź stronę agencji The Frame, która zajmuje się ich tworzeniem.

Wizualizacja tego typu jest świetnym narzędziem marketingowym. Nie ma wątpliwości, że będzie to mocny punkt w czasie kampanii reklamowej podczas przedstawiania inwestycji. Pokazany inwestorom przestrzenny, trójwymiarowy projekt zapewne będzie wywierał dużo lepsze wrażenie i rzuci bardziej sprecyzowane światło na daną budowle, niż szkice, bądź obrazy płaskie, bez głębi, nie ukazujące rzeczywistego wyglądu danej inwestycji.

Do kogo się zwrócić?

Pamiętajmy, że wizualizacja/projekt 3D to proces bardzo ważny – jest to „serce” każdego projektu. Trzeba mieć na uwadze, że jest to proces skomplikowany, wymagający precyzji, dokładności i uwagi. Osoba wykonująca projekt musi mieć pojęcie i doświadczenie. Inwestycja w wizualizację architektoniczną jest inwestycją, na której nie powinno się oszczędzać – dlatego warto zwrócić się z projektem do osób rzetelnych, doświadczonych i kompetentnych – krótko mówiąc, do specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, co daje nam niemal stuprocentową pewność, że mają pojęcie o wykonywanej pracy i podołają wyzwaniu.