Akrylożele – jakie są ich zalety?

Home Uroda Akrylożele – jakie są ich zalety?
Akrylożele – jakie są ich zalety?

Przedłużanie paznokci stało się prawdziwym trendem wśród kobiet. Każda z nas chce wyglądać jak najlepiej – dziś, liczy się nie tylko dobry ubiór, styl oraz uważnie dobrana kolorystyka. Bardzo popularnym dodatkiem do wyglądu, oprócz biżuterii, jest odpowiednio dobrany lakier do paznokci. Od wielu lat, możemy korzystać z umiejętności i doświadczenia kosmetyczek, które zajmują się profesjonalnym wykonywaniem i przedłużaniem paznokci. Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się akrylożele.

Zalety akrylożeli

  • Estetyczny wygląd, jaki możemy uzyskać dzięki akrylo żelom, to ich podstawowa cecha. Metoda ta jest dziś stosowana coraz częściej przez kobiety, które chcą zapewnić sobie dobry wygląd.
  • Wiele możliwości – poprzez stosowanie akrylo żelu do nakładania paznokci, możemy eksperymentować z kolorami, wzorami, naklejkami oraz brokatem. Specjalny żel utrzyma wszystkie elementy w powierzchni paznokcia, dzięki czemu będziemy mogły przez parę tygodni cieszyć się ciekawym i oryginalnym worem.
  • Wygoda, to kolejna zaleta akrylo żeli. Ten specyfik jest bardzo łatwy do nałożenia, a my nie musimy stosować dodatkowych proszków do nadania mu twardości. Oprócz tego, akrylo żele są bardzo łatwe w modelowaniu. Szybko można nadać im kształt i poprawiać go w razi potrzeby.
  • Łączenie dwóch metod – akryl cechuje się świetną przyczepnością do płytki paznokcia.
  • Gęstość specyfiku jest równie istotną zaletą – dzięki niej, akrylo żel nie spływa na skórki, co może zepsuć cały efekt.
  • Skuteczność metody i trwałość paznokci – akrylo żele są trwałe i bardziej plastyczne, dzięki czemu jest je łatwiej uformować. Poza tym, akrylo żel jest mocniejszy niż tradycyjny żel, jaki stosuje się do przedłużania paznokci.
  • Stosując akrylo żele, możemy znacznie zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Jest to bowiem metoda, która pozwoli przedłużyć nasze paznokcie na kilka tygodni, a cena ich wykonania nie jest wysoka.
  • Brak woni – w przypadku specyfików używanych do modelacji i malowania paznokci, brak zapachu jest niezwykle istotną zaletą. Każda z nas zna duszący zapach lakieru do paznokci. Poprzez użycie akrylo żelu, możemy bezpiecznie uzyskać nowy efekt na naszych paznokciach.

Paznokcie, które są kruche i łamliwe, stanowią problem dla wielu z nas. Słaba płytka i rozwarstwiające się paznokcie, to najczęściej powody dla których niechętnie pokazujemy swoje dłonie. Wiąże się to z dużym dyskomfortem – niezdrowe paznokcie wyglądają bowiem na mocno zaniedbane.

 

polygel

Czym właściwie jest akrylożel?

Produkt ten, który cieszy się coraz większą popularnością, łączy w sobie dwie metody wykonywania paznokci – żelową oraz akrylową. Inną, równie znaną nazwą tego specyfiku, jest polygel. W Polsce, preparaty akrylo żelowe do paznokci są prawdziwym hitem. Nowoczesny sposób na przedłużanie i budowanie paznokcia, jest szczególnie skuteczny. Wykonując paznokcie, najlepiej robić to pojedynczo, ze względu na gęstość akrylo żeli.
Masa z akrylo żelu, która nałożona jest na paznokcie, musi zostać utwardzona tak samo, jak paznokcie hybrydowe – pod lampą UV. Do tej metody nie trzeba więc stosować żadnych dodatkowych urządzeń, co wiąże się z oszczędnością. Stosowanie lampy UV przy akrylo żelach, gwarantuje wygodę podczas schnięcia lakieru. Nawet, gdy wykonujemy ten typ manicure w domu, nie musimy czekać aż paznokcie wyschną. Modelowanie przedłużonej płytki jest wygodne, przez co wykonywanie paznokci tą metodą nie wymaga pośpiechu. Stosowanie akrylo żeli na naszych paznokciach pozwoli nam uzyskać o wiele lepszy i trwały efekt.