Doradca podatkowy radzi: jak ulokować osobiste finanse?

Home Społeczeństwo Doradca podatkowy radzi: jak ulokować osobiste finanse?
Doradca podatkowy radzi: jak ulokować osobiste finanse?

Umiejętne zarządzanie finansami firmy nie zawsze idzie w parze z umiejętnym zarządzaniem osobistymi finansami. W prawdzie można spróbować wykorzystać w jednym i drugim przypadku podobne techniki i narzędzia, jednak zysk jest nierównomierny. W prywatnym życiu bowiem dużo łatwiej jest nam wydawać pieniądze, niż je inwestować.

Umiejętne zarządzenie budżetem osobistym

Kiedy idziemy na zakupy, nie zastanawiamy się nad tym, ile musieliśmy poświęcić energii i czasu, żeby móc sobie na nie pozwolić, a może czasem byłoby warto o tym pamiętać? Gdybyśmy zaczęli myśleć o tym, że godzina naszej pracy to tyle samo, co np. szklanka soku ze świeżych owoców w kawiarni, może zastanowilibyśmy się nad jej kupnem. Oszczędzanie polega na odmawianiu sobie niektórych przyjemności. Jest to bardzo trudne, jednak czasem potrzebne. Ludzie mają tendencje do wydawania pieniędzy na niepotrzebne przedmioty. Kobiety nie potrafią się opanować, kiedy widzą ładną sukienkę, natomiast mężczyźni marzą o wielkich telewizorach czy modnych samochodach. Jednak, gdyby się nad tym zastanowić, okazałoby się, że te przedmioty nie są im wcale potrzebne. To jedynie żądza posiadania, jaka ostatnimi czasy opanowała ludzkość…

Na szczęście pieniądze można przechować na lokacie, dzięki czemu można nie tylko zaoszczędzić, ale również trochę zyskać. Jest to jeden z dostępnych sposób, które pomogą nam uchronić pieniądze przed ich utratą.

Mimo wszystko częściej bywa tak, że ludziom brakuje pieniędzy ( z różnych powodów). Szukają wtedy pomocy w bankach, które w większości przypadków przyjmują ich z otwartymi ramionami. Ludzie zapożyczają się na wiele lat, po to, żeby móc pozwolić sobie na kilka chwil przyjemności. Zanim weźmiemy kredyt, powinniśmy zastanowić się, czy jest on nam naprawdę potrzebny…

Fundusz inwestycyjny, to, obok lokaty, jeden ze sposobów na pomnażanie swojego majątku.

Fundusz inwestycyjny, to osoba prawna, z której usług może korzystać każdy, w celu pomnażania swojego kapitału. Fundusz inwestycyjny to majątek klientów, którym zarządzają specjaliści, w celu jego pomnożenia.

Skorzystaj z pomocy doradcy

Specjalista, którym jest licencjonowany doradca inwestycyjny, inwestuje powierzony mu kapitał w taki sposób, by osiągnąć jak największy zysk dla uczestnika funduszu. Każda firma, która zarządza naszymi pieniędzmi, zwana Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych – TFI, zatrudnia zwykle wielu analityków, którzy podejmują decyzje zależnie od działu, którym się zajmują. Mogą więc oni być odpowiedzialni za inwestowanie np. w akcje, obligacje, bony skarbowe.

Bezpieczna inwestycja finansowa

Jeśli wpłacamy pieniądze na konto funduszu inwestycyjnego, są one przeliczane na tzw. jednostki uczestnictwa. Ich liczba pokazuje udział w majątku funduszu inwestycyjnego. Każdy otwarty fundusz inwestycyjny ma obowiązek codziennie wyceniać ile warta jest jednostka uczestnictwa. Jej wartość jest podawana do publicznej wiadomości. Informacje o wartości jednostek możemy znaleźć w Internecie, dziennikach, na telegazecie, a nawet wiadomości takie możemy otrzymywać na osobisty telefon komórkowy. Przez śledzenie tych wartości, mamy stałą kontrolę nad naszymi inwestycjami.

TFI mają do wyboru wiele ofert, które różnią się między sobą stopniem ryzyka, a także długością czasu inwestowania. Jeśli zależy nam na długoterminowym, systematycznym inwestowaniu, najlepiej jest skorzystać z funduszy najbardziej agresywnych, które, mimo możliwości krótkoterminowych strat, w ostateczności przynoszą na przestrzeni kilku lat największe zyski.

Rada doradcy: ulokuj swoje fundusze bezpiecznie

Jeśli natomiast decydujemy się na korzystanie z funduszy przez krótki okres czasu, najlepiej jest wybierać fundusze bezpieczne, które inwestują raczej w krótkoterminowe obligacje i rynek pieniężny. Fundusze takie pozwalają na stabilny zysk.

Minimalny opłacalny okres czasu, na który warto inwestować w fundusze to 3 miesiące. Obecnie możemy wybierać spośród około 140 funduszy inwestycyjnych, które oferują różne metody lokowania pieniędzy.


Jeśli zamierzasz bezpiecznie ulokować swoje fundusze, skorzystaj z umiejętności specjalistów i zrób to racjonalnie. ALFASystem doradztwo podatkowe to kancelaria, która pomoże wybrać ci optymalne rozwiązania, dzięki którym zyskasz lokując finanse długoterminowo.

ALFAsystem