Kanapa narożna do spania – idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni 

Kanapa narożna do spania – idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni 

 

 

Kluczem do dobrego samopoczucia w domu jest odpowiednio zaprojektowane wnętrze i właściwie dobrane elementy wyposażenia. W sytuacji, w której dysponujemy niewielką przestrzenią, kwestia optymalnego rozplanowania mieszkania może wymagać od nas poszukiwania niestandardowych rozwiązań. 

Problem małych przestrzeni

Dysponowanie małą przestrzenią w domu lub mieszkaniu niejednokrotnie wymaga od nas wyrzeczeń i podejmowania trudnych decyzji. W zależności od rozkładu pomieszczeń i możliwości dokonania ewentualnych modyfikacji w tym zakresie jesteśmy najczęściej zmuszeni do sprowadzenia jednego pokoju do pełnienia kilku funkcji naraz. W wypadku kawalerek mamy do czynienia z jednym pomieszczeniem będącym równocześnie salonem, kuchnią i sypialnią. Często, gdy dysponujemy dwoma pokojami, decydujemy się na połączenie salonu z sypialnią – rozwiązanie stosowane często również przez rodziców oddających pozostałe pokoje dzieciom. W każdej z tych sytuacji niezwykle istotny jest wybór odpowiednich mebli, które będą łączyły w sobie funkcje mebli sypialnianych z salonowymi. 

Sofa z funkcją spania – kanapa i łóżko w jednym

Gdy na skutek dysponowania niewielką przestrzenią mieszkalną łączymy funkcje salonu i sypialni w jednym pomieszczeniu, stajemy przed wyzwaniem dotyczącym wyboru właściwych mebli wypoczynkowych, które mogą być użytkowane zarówno jako łóżko, jak i miejsce do relaksu w ciągu dnia. Producenci kanap wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferują modele rozkładane, stanowiące dwa meble w jednym. Tego typu rozwiązanie jest często jedynym zapewniającym funkcjonalność i wygodę użytkowania przestrzeni. Dzięki rozkładanym kanapom możliwe jest utrzymanie estetyki na równi z oszczędnością miejsca. 

kanapa narożna do spania

Kanapa narożna z funkcją spania

Doskonałym rozwiązaniem dla małych przestrzeni jest posiadająca funkcję spania kanapa narożna nazywana także rogówką lub narożnikiem. Mebel ten jest idealny dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce, dbając równocześnie o to, by nie brakowało przestrzeni do siedzenia dla domowników i gości, a także ceniąc sobie wysoki komfort w tracie spania. Kanapa narożna jest pojemna i oferuje dużą powierzchnię siedziska porównywalną z dwiema kanapami klasycznymi, lecz zajmującą znacznie mniej miejsca. Ponadto jej konstrukcja zapewnia odpowiednią wielkość materaca, dzięki której możliwy jest właściwy wypoczynek w czasie snu. Wygoda w trakcie odpoczynku nocą i za dnia połączona z dużą oszczędnością miejsca sprawia, że narożnik jest doskonałym meblem dla osób dysponujących niewielką przestrzenią mieszkalną. 

Gdzie sprawdzi się kanapa narożna z funkcją spania?

Kanapa narożna z funkcją spania sprawdzi się w kawalerkach, gdzie wielofunkcyjność mebla stanowi wielką zaletę. Rogówka jest polecana także osobom, które w swoim mieszkaniu łączą funkcje sypialni i salonu w jednym pomieszczeniu. Narożnik to doskonały wybór również dla domostw przyjmujących wielu gości i oferujących im nocleg, lecz ze względu na małą przestrzeń mieszkalną nieposiadających pokoju gościnnego. Ten typ kanapy jest bardzo ustawny, dlatego bez trudu można go zmieścić w każdym typie pomieszczenia. Ponadto współcześnie na rynku występuje wiele modeli narożników dających możliwość dopasowania mebla do różnych stylów wnętrz. 

Mimo wielu zalet, narożnik z funkcją spania codziennego nie zawsze musi się sprawdzić. W sytuacji, w której salon nie pełni jednocześnie funkcji sypialni, a w domu rzadko przyjmowani są zostający na noc goście, lepszym rozwiązaniem może okazać się narożnik nierozkładany. Ten typ kanapy jest smuklejszy i z reguły mniejszy od swojego rozkładanego odpowiednika, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i lepiej komponuje się na niewielkiej przestrzeni.