Kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Home Kosmetyki Kosmetyki nie testowane na zwierzętach
Kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Kupując i używając różnorodnych kosmetyków zarówno tych pielęgnacyjnych jak i tych upiększających, nie zastanawiamy się czy były one testowane na zwierzętach. Niestety, bardzo wiele marek wykorzystuje zwierzęta i testuje wyprodukowane kosmetyki, nie dbając o ich zdrowie czy życie. Cierpienie zwierząt nie jest nagłaśniane, a skuteczne reklamy potrafią ściągnąć nieświadomych klientów bez większych problemów.

Kosmetyki wegańskie i bezpieczne dla środowiska

Na szczęście powstaje coraz więcej marek oferujących różnorodne kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach. Wśród marek dbających o faunę znajdują się pędzle i akcesoria do makijażu marki EcoTools. Producent tej marki posiada certyfikaty, które gwarantują nam, że wykorzystane w firmie składniki nie były testowane na istotach żywych. Ponadto produkty te są wegańskie i produkowane są na bazie surowców pochodzących z ekologicznych upraw. W ofercie producenta znajdziemy pędzle do makijażu, szczoteczki do brwi, a także gąbki do makijażu.

Inną marką oferującą naturalne i ekologiczne kosmetyki jest zdobywająca szturmem polski rynek włoska marka Nabla. Kosmetyki marki nie są testowane na zwierzętach, są wysokiej jakości, dzięki czemu chętnie sięgają po nie również profesjonalni wizażyści. W ofercie marki znaleźć można wkłady cieni do powiek, produkty do ust, eyelinery, bronzery i róże oraz inne kosmtyki, które umożliwią stworzenie wyjątkowego makijażu na każdą okazję.

Jak sprawdzić czy produkt był testowany na zwierzętach?

Wystarczy dokładnie przyjrzeć się etykiecie. Na opakowaniu każdy producent którego kosmetyki nie były testowane na istotach żywych oznacza ten fakt rzucającym się w oczy symbolem. Warto wprowadzić w życie nawyk czytania etykiet, spowoduje to że nawet nieświadomie zwrócimy uwagę na listę składników czy certyfikaty upewniając się, że wybrany produkt będzie spełniał nasze wszelkie oczekiwania.

Pragnąc zakupić produkt, który nie był testowany na zwierzętach i dodatkowo, który będzie całkowicie ekologiczny nie musimy korzystać z produktów oferowanych w sklepach ekologicznych z naturalnymi kosmetykami. Wystarczy nauczyć się w odpowiedni sposób czytać etykiety lub sprawdzić informacje o danej firmie w internecie i wybierać produkty wyłącznie zweryfikowanych marek. Obecnie na internecie z łatwością można wyszukać stale aktualizowaną listę, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy interesujący nas produkt. Decydując się na kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach możemy ze spokojnym sumieniem używać ich każdego dnia, ciesząc się naturalnym i skutecznym działaniem. Co ważne, rezygnując z produktów testowanych na zwierzętach nie wspieramy ich, dajemy znać, że nie jesteśmy za tym, aby na istotach żywych testowane były chemiczne środki. Mimo, że jeśli wydaje się nam, że głos jednej osoby może nic nie zdziałać warto wyrazić w ten sposób swój sprzeciw i przyczynić się do powstawania lepszego jutra. Używając naturalnych kosmetyków możemy dbać o swój wygląd bez obaw, że przyczyniamy się do cierpienia zwierząt.