Miejscowość nad morzem – gdzie jechać w grudniu?

Miejscowość nad morzem – gdzie jechać w grudniu?

Miejscowość nad morzem – gdzie jechać w grudniu?

Wyjazd nad morze w zimowy weekend wydaje się na pierwszy rzut oka mało atrakcyjnym pomysłem – aura w naszym kraju jest na ogół szara i ponura, dni krótkie, a wiele atrakcji działa jedynie w sezonie. Warto jednak spojrzeć na sprawę w nieco inny sposób – zima to idealny czas na wypoczynek nad morzem, szczególnie jeśli zależy Ci na ciszy i spokoju, nie lubisz tłumu turystów, a do tego chcesz odpocząć od wszechobecnego smogu. W poniższym tekście opisujemy ciekawe miejsca, jakie możesz poznać nieco bliżej podczas zwiedzania nadmorskich miejscowości. 

Dlaczego warto odwiedzić Trójmiasto?

Jednym z powodów ku temu jest fakt, że znajdziesz tu atrakcje idealne dla siebie niezależnie od pory roku. Zaczynając od Gdańska, jest to miejsce idealne do wypoczynku i zapomnienia o codziennych troskach. Plaże nadmorskie w Gdańsku są warte odwiedzenia o każdej porze roku. Plusem jest to, że unikniesz tłumu turystów, parawanów, a do tego nie będziesz mieć problemu z wejściem na plażę z psem. Warto pamiętać również o bogatej ofercie lokali gastronomicznych, oraz o wygodnych połączeniach Szybkiej Kolei Miejskiej, dzięki której szybko przedostaniesz się do Gdyni i Sopotu, by odkrywać ich uroki. 

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Trójmieście?

Gdańsk

Muzeum Bursztynu

Ekspozycja jest ułożona w ten sposób, aby na poszczególnych piętrach przedstawić różne aspekty związane z tym niezwykłym surowcem. Odwiedzając to miejsce, zyskujesz wiedzę na temat aspektów związanych z historią bursztynu, sekretami rzemiosła, a także poznać praktyki związane ze stosowaniem bursztynu w medycynie. Co ciekawe, bursztyn był stosowany również jako kamień magiczny. Na pierwszym piętrze poznasz bursztyn od strony przyrodniczej, czyli zapoznasz się z najważniejszymi informacjami na temat surowca, zobaczysz eksponaty z zawartymi w nich inkluzjami, a na piętrze drugim poznasz jego artystyczną duszę i przekonasz się, jak piękne wyroby zostały z niego wykonane na przestrzeni lat. 

Amber Sky

Jest to nieco bardziej nowoczesna atrakcja, która staje się wizytówką Gdańska. Ważące 440 ton koło widokowe umożliwia podziwianie panoramy Gdańska, ze szczególnym uwzględnieniem starówki, wzgórz morenowych, Helu, stoczni i wielu innych miejsc. Wizyta na kole widokowym zimą jest bardzo dobrym pomysłem, jako że do dyspozycji masz mieszczące do 8 osób, klimatyzowane gondole, z których możesz w komfortowych warunkach podziwiać całe miasto. Przejażdżka trwa 15 minut, podczas których koło widokowe zatacza pełny krąg 3 razy.

Gdynia

Akwarium Gdyńskie

Miejsce dostępne dla zwiedzających już od 1971 roku, w którym wyróżniamy aż 7 sal tematycznych. W pierwszej sali zobaczysz unikatowe egzemplarze niektórych gatunków ryb morskich, w tym płaszczki, jesiotry i rekiny, a także poznasz ciekawostki dydaktyczne. W kolejnych salach czekają na Ciebie eksponaty związane z rafą koralową, zwierzętami żyjącymi na obszarach znajdujących się na styku lądu i wody, a także pochodzące z Atlantyku, Indopacyfiku i Północnego Pacyfiku.

Centrum Nauki Experyment

Miejsce to zyskuje sobie szczególną popularność w nieprzyjemną pogodę i w weekendy, jako że jest świetną alternatywą dla zajęć na świeżym powietrzu i możesz z jego pomocą miło wypełnić czas na długie godziny. Muzeum ma na celu przekazywanie fascynującej wiedzy naukowej poprzez zabawę, a także propagowanie działań naukowych. W centrum czekają na Ciebie interaktywne pokazy, wykłady, a także warsztaty praktyczne z takich dziedzin nauki, jak astronomia, fizyka, chemia lub biologia.

Sopot

Pijalnia wód solankowych

Znana już od 1973 roku, pijalnia wód oferuje wodę bogatą w magnez, potas, jod i brom, wykazujące korzystne działanie w przypadku osób chorych na cukrzycę, borykających się z dolegliwościami układu pokarmowego i wszystkich pragnących uzupełnić niedobory substancji odżywczych. Woda solankowa wydobywana jest ze znajdującego się 800 metrów pod ziemią zdroju św. Wojciecha i służy także do wykonywania inhalacji i kąpieli.

Ulica Bohaterów Monte Cassino

Zwana potocznie ”Monciakiem”, licząca sobie 635 metrów długości ulica jest szczególnie atrakcyjna dla zwiedzających, m.in. ze względu na wyłączenie jej z ruchu samochodowego. Znajdują się tutaj przepiękne kamieniczki, a także liczne kawiarenki i miejsca, dzięki którym życie tętni tutaj praktycznie przez całą dobę. Jednym z najbardziej popularnych obiektów na “Monciaku” jest Krzywy Domek. Deptakiem można również szybko przedostać się na lubiane przez turystów sopockie molo.

Jakie miejscowości warto zobaczyć po drodze?

Wyjazd nad morze to nie tylko Trójmiasto i Półwysep Helski. Na północy Polski znajduje się mnóstwo pięknych miejsc, dzięki którym urozmaicisz swój wolny czas. Poniżej przedstawiamy przykładowe miejscowości i miejsca, w jakie warto się udać.

  • Chałupy – port i przystań rybacka
  • Jantar – park owadów
  • Jastarnia – muzeum tradycyjnego rybołówstwa, latarnia morska
  • Jastrzębia Góra – klifowe wybrzeże, lisi jar, aquapark
  • Karwia – szlaki piesze do nordic walkingu, rezerwat Bielawskie Błota
  • Kopalino – plaże i Jezioro Kopalińskie
  • Mikoszewo – rezerwat przyrody, prom

Zimowy weekend nad morzem – wiesz już, jak go spędzisz?

Jeśli udało nam się przekonać Cię do wycieczki nad morze w zimowy weekend, zapewne oprócz najciekawszych miejsc będziesz szukać również noclegu. Istnieje wiele wyszukiwarek, dzięki którym czynność ta przebiega dużo sprawniej, lecz jeśli ciekawią Cię mniej znane miejsca, wypróbuj wyszukiwarkę  z noclegami nad morzem fajnewczasy.pl, dzięki której z powodzeniem znajdziesz niedrogie noclegi w uroczych, niekomercyjnych zakątkach. 

Udostępniasz obiekt noclegowy? Nie czekaj! Zarejestruj się bezpłatnie w naszej bazie i testuj naszą wyszukiwarkę przez 14 dni za darmo!