Najlepsze miejsca na sesję ślubną w mieście

Najlepsze miejsca na sesję ślubną w mieście

Sesje ślubne kojarzą się głównie z malowniczymi krajobrazami, morzem, jeziorem czy górskimi szczytami. Jeśli nowożeńcom marzy się jednak miasto i sesja w takich warunkach nic nie stoi na przeszkodzie, aby  to pragnienie spełnili. Sesje ślubne w mieście to trend, który zyskuje na popularności z roku na rok. Warszawa, Kraków, Wrocław, ale i mniejsze miasta jak Sandomierz czy Kazimierz Dolny mają ciekawe lokalizacje, które z powodzeniem będą tworzyć malownicze tło do zdjęć, które zostaną z parą młodą na zawsze.

Warszawa — rozważna czy romantyczna?

Stolica to wspaniałe miasto na plener ślubny. Wiele lokalizacji cieszy oko, place, pałace i ciekawe obiekty  architektonicznie, nowoczesność przeplata się tutaj z tradycją, a piękno z PRL-owską szpetotą.

Jakie lokalizacje na sesje wybierane są najczęściej? Miłośnicy tradycyjnej architektury, pełnej łuków i kolumn chętnie pozują w Głównej Auli Politechniki Warszawskiej lub nieopodal Muzeum Fryderyka Chopina. Kolejne miejsce, które oferuje miasto stołeczne to nieoceniona Starówka, która podobnie jak Plac Zamkowy, ukazuje jako tło urokliwe kamienice i wąskie przejścia.

Marzą Ci się nowoczesne profesjonalne zdjęcia ślubne? Warszawa proponuje wiele miejsc, gdzie trendy architektoniczne należą do najnowocześniejszych. Najbardziej znane to Centrum Nauki Kopernik, budynek Metropolitan oraz Hala Koszyki. Nie brakuje też par chętnych na sesje w Cegielni i Fabrycznym Atelier, gdzie atutem jest kontrast zestawienia pięknych młodych par z ciemnymi, zniszczonymi wnętrzami i plenerami.

Uważasz, że Pałac Kultury i Nauki to zbyt tandetny i ograny motyw? Obecnie zdjęcia z tym symbolem Warszawy przeżywają drugą młodość, zwłaszcza gdy stanowi on subtelny element tła.

Wrocław — rynek to nie wszystko.

Trudno zliczyć ludzi, którzy polecają odwiedzić Wrocław, mówi się o nim, że ma najpiękniejszy rynek w Polsce. Oglądał on niezliczone ilości sesji ślubnych i nie tylko. Każdy turysta, który odwiedza stolicę Dolnego Śląska, ma nieformalny obowiązek przespacerować się po nim. Wiele par wybiera go na miejsce profesjonalnej plenerowej sesji ślubnej.

Nie zapominajmy jednak o wielu innych lokacjach, które spełniają warunki na dobry plener. Wrocław jest miastem stu mostów, jeden z nich jest szczególnie fotogeniczny. Most Grunwaldzki i rzeka Odra będą pięknym tłem do zdjęć wykonywanych na Skwerze Grunwaldzkim.

Wszyscy Wrocławscy fotografowie robili też sesję na terenie Ostrowa Tumskiego. Miejsce to jest niemal równie popularne co sławny rynek. Bardzo ciężko tam o dobre i intymne warunki, ale przepiękne budynki wynagrodzą nam te drobne niedogodności.

Kraków, wybrać Zamek Królewski czy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego?

Poprzednia stolica Polski nie składa broni i jeśli chodzi o sesje ślubne, ma kilka pewniaków, dla miłośników miejskich lokalizacji. Sukiennice i Rynek Główny to turystyczne miejsca, wypełnione przechodniami o każdej porze dnia. Dlatego trudno o spokojną sesję fotograficzną w tych lokalizacjach, chyba że o świcie, kiedy odwiedzający śpią, a rynek spowija poranna mgiełka.

Popularnym wyborem jest Zamek Królewski na Wawelu, Dworek Ignacego Paderewskiego czy Ogród Botaniczny zlokalizowany przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszkańcy Krakowa i okolic często wykorzystują bliskość gór i uciekają z plenerami w naturę.

Kazimierz Dolny jako małe miasteczko z dużą tradycją

Bardzo dużo uroku mają w sobie mniejsze miasta, zwłaszcza te z zapleczem historycznym. Kazimierz Dolny często jest wymieniany, kiedy wspominamy o takich lokalizacjach. Piękne miasteczko, pełne zakamarków, które doskonale wpasują się w sesję fotograficzną młodej pary, stworzy romantyczne tło do zdjęć. Jego zaletą, w odróżnieniu od dużych miast jest mniejsze zagęszczenie przechodniów i turystów, którzy mogą wejść w kadr lub w środku sesji zacząć składać życzenia.

Sandomierz jest piękny o zachodzie słońca

Rynek w Sandomierzu i jego wąskie uliczki są znane w Polsce z powodu ich obecności w popularnym serialu telewizyjnym. To właśnie dzięki niemu Sandomierz rozkwitł turystycznie i wiele par dostrzegło jego urok. Wszystkie profesjonalne zdjęcia ślubne tworzone podczas sesji o zachodzie słońca, należą do bardzo romantycznych.

Sesja w mieście to dobry wybór na fotografię ślubną. Fotograf, umiejętnie władający aparatem, wyczaruje malowniczą scenerię z każdego miejsca, nawet tego pozornie nieciekawego. Architektura to modny bohater sesji plenerowych, warto zorientować się jakie skarby są wokół.